Podziękowania i plany

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Robert_Golebiewski
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 22:29

Podziękowania i plany

Post autor: Robert_Golebiewski »

Chciałbym serdecznie podziękować Raleenowi za możliwość umieszczenia swoistego "anonsu prasowego" na Waszym Forum.
Chciałbym także serdecznie podziękować wszystkim grającym, którzy tak licznie wspierają to Forum. To właśnie dzięki takim jak Wy przedsięwzięcia takie jak wydanie Ścieżek Chwały nabierają głębokiego sensu.
Jestem bardzo mile zaskoczony tak licznym odzewem. Mam nadzieję, że rozpoczęte rozmowy wkrótce doprowadzą do uruchomienia strony w formie, jaka będzie gwarantowała współgranie z odbiorcami oraz przejrzystą komunikację.
Co do forum na GW dostrzegłem, iż bardzo sprawnie przeniesiono chyba wszystkie posty z tamtego forum na obecne. To bardzo słuszne posunięcie, pozwalające na utrzymanie swoistej kontynuacji.
Ze względu więc na powyższe działalność forumowa opiekuna serwisu GW zapewne ograniczy się obecności tu. Sensu istnienia forum na GW nie widzę.

Przez długi okres nie miałem czasu aktywnie zajmować się grami. Ostatniej rozgrywki strategicznej prawie nie pamiętam. Czas dzielę między zarządzanie firmami, spotkania z Klientami, obecność na targach we Franfurcie, Mediolanie, Bolonii, Frankfurcie, Essen - w sumie większości światowych targach motoryzacyjnych. Niewiele tego czasu zostawało na cokolwiek innego. Jednak z chwilą nabycia kilku drukarni sytuacja się nieco zmieniła. Zrealizowałem dzięki temu kilka projektów dot. gier które nie wpisują się w ramy tego forum - projektów, do których przymierzałem się od dawna. Ponieważ stara miłość nie rdzewieje a powstają nowe pisma o grach planszowych, temat "powrotu do gry" wydaje się kwestią czasu
Co pewien czas zgłaszali się do mnie młodzi ludzie z pytania, propozycjami, wręcz gotowymi projektami. Bez pośpiechu lecz z namysłem rozważam kwestię realizacji takich tematów gry obejmujące działania operacyjne (jak Wrocław 1945, na wydanie czego namawia mnie pewien młody człowiek) oraz gry grand strategy, w klimacie Ścieżek Chwały, gdyż takie gry zdają się skupiać największe grono miłośników zarówno grania strategicznego jak i samej rozrywki w towarzystwie. W tym roku zapadną konkretne decyzje. Rozmowy dotyczące bardzo konkretnych tytułów prowadzę zarówno z autorami w Polsce (mamy w Polsce kilku bardzo uzdolnionych projektantów) jak i za granicą.
Bardzo dokładnie przeanalizowałem miniony okres burz. Wszelkie problemy oczywiście były zawinione przeze mnie. Były wynikiem błędnych decyzji biznesowych jak i personalnych. Wyciągnąłem z tego wnioski.
Obecnie prowadzę rozmowy z firmami dystrybucyjnymi. Działanie wydawnicze nie powinno być połączone z dystrybucją - to także wniosek z szeregu głosów na forum, które było przecież kopalnią wiedzy i cennych wskazówek, z których często nie potrafiłem korzystać.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję tym, którzy z takim zaangażowaniem propagują ideę gry w Ścieżki Chwały i Sukcesorów.
Dziękuję za cenne wskazówki zawarte w wielu listach, które sumiennie przeczytałem na nowo. Dołożę wszelkich starań, aby kolejne pozycje cieszyły się przynajmniej równym uznaniem.
RG
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witam

Co do forum to rzeczywiście, nie ma to za bardzo sensu - obiektywnie. Środowisko jest zbyt małe, a u nas się to chyba nieźle rozwija, więc mój apel by nie psuc tego co dobrze działa. Ze swojej strony postaram się jakoś umożliwic kontakt tej osobie jeśli się zgłosi, a linka do reaktywowanego ewentualnie portalu zawsze może Pan zostawic.

Dział Ścieżek ze względu na swoją objętosc pozostanie tu na stałe wyodrębniony, może z czasem jak będą poddziały podzielimy go - po prostu kryterium jest czysto techniczne: ilosc postów, ilosc dyskusji na temat. Stąd nie wrzucałem gry do jednego worka z innymi grami o I wojnie światowej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Ja natomiast doleje lyzke dziegciu do tego miodu, ktory tu sie leje bo ze swojej strony musze przestrzec mlodszych, czasami mniej doswiadczonych a entuzjastycznie nastawionych kolegow, przed zbyt optymistycznym angazowaniem sie w wyzej wspomniane przedsiewziecia reaktywacji portalu GryWojenne.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Robert_Golebiewski
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 22:29

Post autor: Robert_Golebiewski »

Co do forum to rzeczywiście, nie ma to za bardzo sensu - obiektywnie. (...)
Całkowita zgoda. To forum działa przecież bardzo prężnie (kwestie portalowe także uznałem za zbyt rozbuchane - strona powinna informować, zawierać materiały zaś sprawy środowiskowe załatwić powinno to Forum).
Dział Ścieżek ze względu na swoją objętosc pozostanie tu na stałe wyodrębniony, może z czasem jak będą poddziały podzielimy go - po prostu kryterium jest czysto techniczne: ilosc postów, ilosc dyskusji na temat. Stąd nie wrzucałem gry do jednego worka z innymi grami o I wojnie światowej.
To bardzo mnie ucieszyło. Jeżeli jedna gra potrafiła tak zgromadzić tak wielu wspaniałych ludzi i zasługuje na osobny Gabinet to tylko dowód, że warto się starać. Kolejny ruch musi być równie dobrze przemyślany.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Proponuję dac spokój wydawcy jak i temu forum, zwłaszcza jeśli ktoś angażuje się ekonomicznie gdzie indziej. Nie mam ochoty na zamykanie kolejnego wątku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Alez drogi Ryśku, nie wahaj sie tylko zamykaj. Naprawde.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jak Ty będziesz jechał ostro to i pan G. także - nietrudno zgadnąć :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Robert_Golebiewski
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 22:29

Post autor: Robert_Golebiewski »

Moim pierwszym krokiem będzie stworzenie od nowa strony Wydawnictwa. Będzie ona zaprojektowana w sposób informacyjny, czytelny i przejrzysty. Strona ta będzie ograniczała się do działalności Wydawnictwa, bez ambicji portalowych.
Ponadto, zagadnienia typu Forum pojawią się w postaci linku do tegoż forum na jakim rozmawiamy. Tylko tak widzę swój - Wydawcy - związek z forum użytkowników - 2-gi plan i rola czysto informacyjna i wspomagająca.
Kolejnym posunięciem będzie newsletter o działalności Wydawnictwa.
Co do samych tytułów, nie zapadły żadne konkretne decyzje.
W okresie tzw. nieobecności zrealizowaliśmy kilka projektów niszowych o dużej rentowności. Nie mieszczą się one w ogóle w profilu tego Forum stąd tego wątku nie będę rozwijał.
W planach mam 7 tytułów,z czego 2 dotyczą tematycznie miejsca w jakim rozmawiamy czyli gier strategicznych sensu historyczno wojennego. Pozostałe są przeznaczone dla zupełnie innego odbiorcy. Nie podjąłem decyzji czy informacje o tych projektach będą w ogóle anonsowane podczas komunikacji z tym Forum. Być może wzmianki o nich będą pojawiały się na oficjalnej stronie, jeżeli ich realizacja wyjdzie poza określoną niszę czyli będą dostępne dla każdego.

Obecnie prowadzę rozmowy z dystrybutorami, gdyż jak nadmieniałem - dziś mając doświadczenie o wiele bogatsze niż kilka lat temu, jestem przekonany, iż sprzedażą zajmować powinien się dystrybutor. Gra zostanie skierowana do produkcji po podpisaniu umowy z dystrybutorem.

Dodam na koniec, że planuję również opracowanie i wydanie broszury opisującej cały proces powstawania gry - od pomysłu, przez projekt, przez opracowanie graficzne, przez przygotowanie poligraficzne, wybór materiałów, analizę kosztową do samego druku i dystrybucji. Liczę, że będzie to pozycja bardzo przydatna tym, którzy mają swoje pomysły a czasem odbijają się od drzwi Wydawców z niczym a chcieliby zrealizować swój projekt. A może nawet na nim zarobić.

RG
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Przewiduje kilka wydan po kilkadziesiat tysiecy, Asa Empiku i nagrode Nike.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Z tą broszurą to bardzo intrygująca sprawa i oczywiście ze wszech miar słuszna :)
A czy można zapytać, czy forma jej opublikowania została już określona ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”