Grecja

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Grecja

Post autor: Jasz »

Zastanawia mnie granie Grecji jako eventu. Myślałem, że jest to jedna z tych kart których się nie gra ale załważyłem ostanio, że w jednej z ligówek jednak zostałą wprowadzona. Jeśli dobrze rozumje to ta karta daje 3 korpy które uzupęłniają się z puli A czyli zbyt wiele nie dają. Czy jest może "drugie dno" tej karty, które uzuasdnia jej granie jako event?
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

dodatkowy port, umozliwiajacy zaopatrywanie Aliantów na Balkanach. O ile dobrze pamietam otwiera to również Aliantom greckie Saloniki.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Dodatkową zaletą tej karty jest to że daje poziom wojny, a jest tylko 3.
Ale ja nigdy nie widziałem jej zagranej. Ciekawe jak sprawdza się w praktyce???
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Alianci zagrali te karte jakos pod koniec 1917 roku :wink:
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

No ale chyba to raczej PC w totalu mają interes w wysokim poziomie wojny a nie alianci
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Czy zagranie Grecji daje taki sam efekt jak karty Saloniki jeśli te nie były wcześniej zagrane (oczywiście bez przeniesienia korpów)?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Na marginesie tej dyskusji zwracam uwagę na aktualnie obowiązujący opis obu kart:

30.) 4/4 SALONIKA * (1) (A:1 BR:2 FR:2 IT:1 RU:3)
Allied player must SRs at least one and up to 3 BR/FR Corps (from Allied ports on the map and/or Reserve) only to Salonika. AL player may not SR in the rounds just prior and after Salonika. This card play counts as a SR action.(see 9.3.3). ANA, AUS, CND, or PT do not qualify as BR for this purpose. May be played after Greek Entry provided Salonika is Allied controlled and subject to stacking limits.

44.) 3/4 GREECE * (1) (BR:1 FR:1 IT:1 RU:2)
Greece joins the Allies. Play of Greece does not prevent play of MEF or Salonika.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

jasz pisze:No ale chyba to raczej PC w totalu mają interes w wysokim poziomie wojny a nie alianci
Generalnie tak, ale zależy to od sytuacji na froncie (np. silna Rosja i chęć wprowadzenia Amerykanów)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

jasz pisze:Zastanawia mnie granie Grecji jako eventu. Myślałem, że jest to jedna z tych kart których się nie gra ale załważyłem ostanio, że w jednej z ligówek jednak zostałą wprowadzona. Jeśli dobrze rozumje to ta karta daje 3 korpy które uzupęłniają się z puli A czyli zbyt wiele nie dają. Czy jest może "drugie dno" tej karty, które uzuasdnia jej granie jako event?
Poza tym daje szersze pole manewru Aliantami na Bałkanach - można swobodnie manewrować w Grecji; jeżeli np. mamy odtworzonych Serbów i chcemy wprowadzic Armię Orientu, to Grecja jest jak znalazł - wtedy można ostro podziałac na jednym-dwu dodatkowych kierunkach, a korpusy greckie mogą ładnie ubezpieczyć działania ofensywne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”