XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Jacek II Nowy
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Szczucin

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Jacek II Nowy »

Zwłaszcza bez okazji, ale okazja to okazja!
https://www.youtube.com/watch?v=RK2Y_jD0jow
"Naprzód psy! Chcecie żyć wiecznie?!"
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Leliwa »

Bambrough pisze:Zamierzam znaleźć 3 ochotników aby przetestować nową grę o puczu w Chile w 1973 r., którą dostałem od Briana Traina: https://boardgamegeek.com/boardgame/247195/chile-73 Bardzo fajny patent na szybką i przyjemną grę. Jak ktoś chce to mogę podesłać instrukcję.
Fajnie, będzie można zagrać po ulubionej stronie księdza Michała Poradowskiego herbu Sas.
Jacek II Nowy pisze:Zabiorę klasyki PoG-a i TS (ZW).
Mam też grę Wallego - o kampanii Napoleona w Prusach 1806/07, też wrzucę :)

Mogę również zabrać, o ile jesteście zainteresowani :)
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/wojna-o-pierscien/

Gra stosunkowo szybka, dla 2-4 osób. Daje dużo radości i okazji do szydzenia z przeciwnika. Kupiłem dla moich chłopców (synowie i siostrzeńcy) im się podoba, mnie także.
Przywieź, przywieź. Rohirrimowie już czekają. Ich konie też.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Samuel »

cadrach pisze:Nie mogę gwarantować, w jakim stanie grałbym w tę grę. :-)
Tego nikt nie może zagwarantować ze swojej strony, przy tylu pokusach przemyskiego nocnego życia... :D
W "Peryklesa" rzeczywiście jeśli grać, to pełną rozgrywkę - ale ja nie traktuję tego wstępnego umawiania się forumowego jako zobowiązań, chodzi mi raczej o orientację co zabrać, żeby potem się nie okazało, że fajnie by było, tylko nikt nie wziął... - tymczasem nawet bagażnik Wally'ego ma granice pojemności, zwłaszcza, jeśli chce w nim zmieścić także paru Pasażerów. ;)
Lukasz79
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 16:48

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Lukasz79 »

Widzę, że cisza w sprawie QM'14, w takim razie wezmę sam, żeby nie było że nie ma :)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Bambrough »

leliwa pisze:
Bambrough pisze:Zamierzam znaleźć 3 ochotników aby przetestować nową grę o puczu w Chile w 1973 r., którą dostałem od Briana Traina: https://boardgamegeek.com/boardgame/247195/chile-73 Bardzo fajny patent na szybką i przyjemną grę. Jak ktoś chce to mogę podesłać instrukcję.
Fajnie, będzie można zagrać po ulubionej stronie księdza Michała Poradowskiego herbu Sas.
No to fajnie. Jeszcze kogoś zwerbujemy i możemy w jakiejś przerwie ruszać z Jankiem Puczystą.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Leliwa »

Bambrough pisze:
leliwa pisze:
Bambrough pisze:Zamierzam znaleźć 3 ochotników aby przetestować nową grę o puczu w Chile w 1973 r., którą dostałem od Briana Traina: https://boardgamegeek.com/boardgame/247195/chile-73 Bardzo fajny patent na szybką i przyjemną grę. Jak ktoś chce to mogę podesłać instrukcję.
Fajnie, będzie można zagrać po ulubionej stronie księdza Michała Poradowskiego herbu Sas.
No to fajnie. Jeszcze kogoś zwerbujemy i możemy w jakiejś przerwie ruszać z Jankiem Puczystą.
"A na drzewach zamiast liści będą wisieć...." I tym razem czołgi nie będą się zatrzymywały na czerwonym na skrzyżowaniach.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Raubritter »

Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy. Zatem ja zacznę serię podziękowań i podsumowań.

Jak powiedział Wujek Dobra Rada: widzicie, klimat był raczej zawsze przeciwko nam. Tak też było tym razem, ale siarczyste mrozy, zawieje, zamiecie i zadymki nie zepsuły nam zabawy. Najważniejszym punktem mojego tegorocznego programu była długa (8 etapów) rozgrywka w HIS-a. Była bardzo ciekawa, ale przez dłuższy czas raczej nie będę wracał do tej gry. A pomyśleć, że kiedyś, w Lublinie albo w Muszynie, zagraliśmy dwie pełne rozgrywki i nawet zaczęliśmy trzecią...

Tyle podsumowań. Tradycyjnie dziękuję organizatorowi za to, że w ogóle mu się chciało. Współuczestnikom zaś za wspólną grę, żarty, dokazywania, tradycyjne szydzenie z przeciwników oraz, rzecz jasna, śniadania w barze Rubin :D
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: clown »

Nadwyżka gier oraz niedobór alkoholu? Czyli nic nowego 8-)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Wally »

Gratulacje i szacunek dla organizatora że ciągle ma czas i chęci :)
Mimo standardowej serii porażek było przyjemnie - udało się zagrać w Fornovo, Małego Elektryka, Quatermastra, 1/3 kampanii Operation Dauntless oraz w Wyścig Piaskarek. Smutno że to aż tak szybko zleciało, no może na chwilę czas jakby stanął w miejscu w godzinach oczekiwania na klucz do konwentu skonfiskowany przez Leliwę.
Do zobaczenia za rok!
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Samuel »

Ja też z wielkimi podziękowaniami - przemyskie konwenty to dla mnie rzadka okazja, by pograć w to, na co ma się ochotę i ten także nie zawiódł pod tym względem. Z mojej strony cztery udane rozgrywki:
1) "Perykles" Bambrough i Leliwa jako Sparta contra Ateny kierowane przez Master Yodę i mnie. Wygrana Leliwy na koniec 6-go etapu, dość niespodziewana (mea culpa, nie doczytałem zasad w tym punkcie :oops: ). Gra bardzo dobrze się sprawdza przy ograniczeniu do minimum wymiany informacji między partnerami (zakaz pokazywania sobie chitów etc.). Ogólnie, tytuł w moich oczach się zrehabilitował. Wadą immanentną jest jedynie niedostosowanie do psychiki graczy, jej unaocznieniem jest tryumfalne "Wygraliśmy" Bambrougha, choć jako żywo gra nie przewiduje zwycięstwa zespołowego, a Partner Leliwy szczycić się mógł w tym momencie jedynie miejscem przedostatnim. Wydaje się, że Autor nie przewidział aż takiej dominacji ducha teamu, "Perykles" jest obliczony na pilnowanie lidera, także ze strony partnera, a nie samobójcze poświęcenie w imię wspólnego zwycięstwa. :P
2) "Churchill" z Master Yodą i Łukaszem. Rozgrywka bardzo ciekawa, do końca nieprzewidywalna - przy niezdobytej Japonii Łukasz prowadził przede mną 61 go 60, zgodnie z trzecia procedurą zwycięstwa oznaczało to rzut kostką, który jemu odjął 6, mnie 3 (połowa zaokrąglając w górę): jak łatwo policzyć, przy 1 Łukasz wygrywał, przy 2-3 remisowaliśmy, przy 4-6 wygrywałem ja. Na pewno przy "Churchillu" nie można się specjalnie przejmować kwestią zwycięstwa, poza tym jest jednak świetną zabawą, mam jednak obawy, czy przy tym stosunkowo prostym mechanizmie, przeciw któremu gracze walczą nie staje się powtarzalny - czy Koledzy bardziej doświadczeni maja jakiś pogląd w kwestii replayability?
3) "Thirty Years War" z Raubritterem - kapitulacja (moja, rzecz jasna :oops: ) w 7 etapie, nadal bardzo dobra opinia, natomiast: w grze, mimo jej prostoty, podobnie jak w "Ścieżkach" bardzo ważną rolę odgrywa znajomość talii kart, jeśli nie będę miał więcej okazji do rozgrywki (np. gdyby jakiś egzemplarz pojawił się w Krakowie :)) to sporadyczne spotkania z TYW na konwentach będą miały jednak charakter szkoleniowy, a Michał w końcu się znudzi udzielaniem mi lekcji :P
4) QG 1914 (Łukasz i Rafał contra Błażej, Leliwa i ja) partia szybka i przyjemna, acz naznaczona szybkim upadkiem Paryża, wobec realnego odpadnięcia z gry jednego z graczy nawet najlepsze starania obu pozostałych aliantów nie mogły odwrócić losów wojny.
Gwoli kronikarskiej ścisłości: było nas równo 15, jeśli nie liczyć krótkotrwałej wizyty Hamilikara z synem. Reprezentowane były: Fajsławice (Leliwa), Katowice (Cadrach) Kraków (Master Yoda, Samuel), Przemyśl (Łukasz), Rzeszów (JB), Szczucin (Jacek, Wally), Warszawa (Bambrough, Janek, Pędrak, Raubritter), Zamość (Błażej, Rafał) - oczywiście w przypadku Rafała i Wally'ego powinienem podać łamane przez Kraków, a w przypadku Łukasza przez Anglia Środkowa, a Bambough'a przez Ortelsburg, ale kto to w sumie będzie sprawdzał... :P
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Leliwa »

W niedzielę wyszliśmy z Piotrkiem na poranny patrol i Mszę Świętą i nie mieliśmy komu zostawić klucza do sali. Stąd przepraszam za czekanie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Bambrough »

Były to moje pierwsze PMS i muszę przyznać, że jeśli nic mi nie wypadnie po drodze to na pewno zawitam tu za rok. Pędrak ma rację, są to prawdopodobnie najbardziej klimatyczne manewry papierowych strategów. Dzięki Łukasz za organizację. Poza tym podziękowania swoje kieruję do moich przeciwników znad planszy oraz wszystkim pozostałych uczestnikom za długie i dowcipne pogawędki. Szczególnie miło wspominam przypadkowe spotkanie Samuela w pociągu zmierzającym do Przemyśla, sobotnią zaprawę w Forcie XVI i niedzielne sakralne preludium do śniadania w barze Rubin, w których to eskapadach towarzyszem był mi Leliwa.

Poniżej wrzuciłem kilka zdjęć z imprezy. Jeśli ktoś zrobił jakieś jeszcze to niech do nich dorzuci.
https://photos.app.goo.gl/djon9hPE2BGIlMB63

Dodatkowo mała zagadka. Którego z uczestników widać na tej epatującej wiosną fotografii?
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 marca 2018, 13:53 przez Bambrough, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: clown »

Mega fotki :!: Bambrough musisz koniecznie być na każdym konwencie :idea:
I meldujcie jak tam się w Chile grało. Szczecin jeszcze przed pierwszą rozgrywką.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: maciunia »

Bambrough pisze:Dodatkowo mała zagadka. Którego z uczestników widać na tej epatującej wiosną fotografii?
Raubritter. Jaka jest nagroda? :)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Samuel »

Mały brzydki pędrak pisze:Zapomniałeś Samuelu o Króliku z Warszawy.
Kurczę, faktycznie, przepraszam. :oops: Za to na pożegnanie z Przemyślem poszedłem zjeść królika do baru "Rubin" (skoro nie udało się zjeść śniadania z Królikiem, zjadłem królika na obiad... etc. :) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”