X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Silver »

Gdyby tak ktoś wyszperał jakie są teksty na nowych kartach do HISa to bym dorobił takie karty do tych co mam (zrobionych po polsku). Karty mogą być bez grafiki. Wreszcie zmienili też kartę Kopernika. Można by zagrać na nowych przepisach.
Dobrze byłoby zagrać w tym roku w tą grę bo 500-lecie Reformacji - ludzie lubią takie okrągłe rocznice.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Leo »

To ilu jest na ten moment chętnych do zagrania w HIS? Sylwek ma rację, na 500-lecie reformacji nie wypada nie zagrać w tę grę :D
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Silver »

Popatrzę na nowy moduł z Vassala. Mam nadzieję, że jak zrobię karty i może jakieś żetony (jeśli trzeba) to nie będziecie kręcić nosem na karty PL?
Ja miałbym na pewno czas na HISa w piątek a w sobotę chyba liczą na mnie do Orła i Gwiazdy lecz HIS byłby bardziej atrakcyjniejszy jednak. Nie wiem czy udałoby mi się zrobić 2 komplety do gry w HISa gdyby było więcej chętnych.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Silver »

Ktoś zająłby się przetrząśnięciem instrukcji i wypisaniem zmian w przepisach.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Herman »

Ponawiam pytanko do przemiłych kolegów, którzy na konwent mają blisko. Czy jest szansa, żeby ktoś zabrał Quartermastera 1914 i Struggle of the Empires?
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Herman »

Bambrough pisze:
Rozumiem, że można nie wiedzieć co to spalony, ale żeby w piłkę nie umieć grać? W mieście Ległej to normalka chyba jest...
Pakuj tobołek, dostaniesz na PKS i do domu, może tam jest dobra piłka :lol:
clown pisze:
Rozumiem, że można nie wiedzieć co to spalony, ale żeby w piłkę nie umieć grać? W mieście Ległej to normalka chyba jest...
:lol: :lol: :lol:
O widzę w Szczecinie humory piłkarskie dopisują. Jak tak dalej pójdzie to sobie w przyszłym roku na Polach Chwały skoczymy na Puszcza-Pogoń. No chyba, że Puszcza awansuje :lol:
Wally pisze:A propos futbolu
24.11.2017 18:00 Cracovia - Lechia Gdansk
Kto tak nierozsądnie dobrał termin konwentu?
Też się zastanawiam właśnie. Po okolicy się będą jakieś bandy meneli szwendać :lol:
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: maciunia »

Smerf Maruda pisze:Z wielooosobówek: COINy Andy, Wietnam.
Maruda, Andean Abyss dalej ma miejsce w Twojej torbie podróżnej? :) Ktoś jeszcze reflektowałby na COINa-matkę?
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: clown »

O widzę w Szczecinie humory piłkarskie dopisują. Jak tak dalej pójdzie to sobie w przyszłym roku na Polach Chwały skoczymy na Puszcza-Pogoń. No chyba, że Puszcza awansuje
Humor i żarciki to jedyne co nam w Szczecinie pozostało ;]
Hermi Ty się zdecyduj - albo Wikingowie, albo QG1914 :P i nie ściemniaj, że nie masz miejsca w walizce 8-)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Bambrough »

Herman pisze:
Bambrough pisze:
Rozumiem, że można nie wiedzieć co to spalony, ale żeby w piłkę nie umieć grać? W mieście Ległej to normalka chyba jest...
Pakuj tobołek, dostaniesz na PKS i do domu, może tam jest dobra piłka :lol:
Zawsze możemy pyknąć mini turniej: Pogoń, Stomil i Polonia.
Wally pisze:A propos futbolu
24.11.2017 18:00 Cracovia - Lechia Gdansk
Kto tak nierozsądnie dobrał termin konwentu?
O Cracovii dobry fragment od 7.20 https://www.youtube.com/watch?v=XArC59X_xpA
maciunia pisze:
Smerf Maruda pisze:Z wielooosobówek: COINy Andy, Wietnam.
Maruda, Andean Abyss dalej ma miejsce w Twojej torbie podróżnej? :) Ktoś jeszcze reflektowałby na COINa-matkę?
Zagram choć moje doświadczenie w Andach nie jest spektakularne. Potrzeba teraz tylko znaleźć 4.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Wally »

Herman pisze:
Bambrough pisze:
Wally pisze:A propos futbolu
24.11.2017 18:00 Cracovia - Lechia Gdansk
Kto tak nierozsądnie dobrał termin konwentu?
Też się zastanawiam właśnie. Po okolicy się będą jakieś bandy meneli szwendać :lol:
Wiem że europejskie miasto kultury kusi urokami ale może menele skupią się na kłatermastrze i nie będą zaczepiać porządnych kibiców. Inaczej znowu w stolicy będą pisać że nożownicy, że patologia, że miasto maczet... A i kończynę przyszyć w piątek wieczorem może być ciężko ;)
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Leliwa »

O widzę, że przeszliśmy do pełnokrwistych skojarzeń chirurgicznych...

To ja się zapytowuję, czy ktoś przywiezie Czas Kryzysu (Ramzes umarł, a Kryzys żyje) cobyśmy mogli go gromadnie sprofanować z Adamem i kimś tam jeszcze? Ponadto oczywiście polował będę na chętnych na bloczki wojenne na planszy 13 na 9 albo 26 na 9. Alternatywnie oczywiście Sukcesorzy, Hannibal, Washingtons War, Południowy Pacyfik, czyli Alternatywy Cztery.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: hamilkar1978 »

Inaczej znowu w stolicy będą pisać że nożownicy, że patologia, że miasto maczet... - dobre! :) Myślę że po prostu temat najwierniejszych kibiców Legii w stolicyjnej prasie się już przejadł :) A o czymś przecież pisać muszą :)
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Silver »

Nowe karty do HISa będą gotowe, ale nie wiem czy zdążę zrobić je w wersji polskiej. Czy ktoś chętny na HIS w piątek? Bardzo bym chciał poprowadzić Protestanta.
Ostatnio zmieniony sobota, 18 listopada 2017, 18:27 przez Silver, łącznie zmieniany 1 raz.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

Ogłoszeń parafialnych ciąg dalszy:
1) w piątek do ok. 19.00 nie będzie się dało wejść do sali od wejścia głównego, uprasza się zachodzić pod wejście boczne, bezpośrednio na salę, będzie oczywiście oznakowanie.
2) Kącik kawowy: całość imprezy kosztuje 15 zł, sama sobota 10 zł, sam piątek, niedziela lub pół soboty 5 zł. Jak łatwo policzyć, cząstkowe opłaty zsumowane dają więcej niż 15 zł, jest to zabezpieczenie przed ciasteczkowymi skrytożercami, którzy wpadają na 2 godziny żeby podstępnie wyjeść w tym czasie cały catering, będący wszak naszym wspólnym dobrem i mającym wystarczyć aż do niedzieli.

Jeśli pomocnicy nie zawiodą, w piątek mogę dostarczyć większą liczbę pudełek, z gier w które grać nie zamierzam np. QG 1914 (ale lepiej by było, gdyby był jeszcze drugi egzemplarz na miejscu). W tym kontekście proszę o wskazówki. Ja sam z siebie przywiozę: ToC, HIS. PP, PR, Sekigaharę, The Gothic Invasion, Krecie Wojny.

Sam niestety jestem już mocno związany zobowiązaniami wobec graczy pozaforumowych: na piątek 16.00 jestem umówiony ze studentem na ToC lub Gotów, raczej na pierwsze, jeśli znajdzie się nas czwórka. W sobotę od rana organizuję rodzinno-uczelnianą partię HISa. W niedzielę muszę być do dyspozycji przybyłej młodzieży z MDK i Niepołomic (pomoc w niesieniu kagańca wargamingowej oświaty będzie mile widziana :) ). Pozostaje więc chyba tylko sobotni wieczór, acz wszystkie umówienia są labilne i może się zdarzyć, że niespodziewanie będę miał więcej wolnego czasu. Z preferowanych tytułów na pierwszym miejscu są "Krecie Wojny", prace wydawnicze uległy przyśpieszeniu i chciałbym przetestować scenariusze, żeby nie skończyć jak pewien autor GMT, którego wewnętrzne rozterki są ostatnio jakże często przedmiotem forumowych dyskusji. Kolejne miejsca zajmują "Paxy" (oba). Zawsze jestem też chętny do "Peryklesa", z zastrzeżeniem, że chodzi mi o rozegranie gry do ustalonego końca, a nie do momentu, w którym któryś z graczy się orientuje, że musi jeszcze doczytać sobie przepisy. :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”