Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 21 listopada 2017, 06:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)
PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 14:25 
General

Anders też grywał w Paxa ładnych parę lat temu.

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 20:28 
Lieutenant

Grywał i sobie chwalił... i to z Tobą, Profesie. No i z sam-wiesz-kim ;)

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 20:50 
General

Wiem, ale o nieobecnych się nie mówi :P A kiedyś z nostalgii do Paxa bym usiadł znowu

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 22:08 
Appointé

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo nie mam porównania, ale mam drugą edycję tej gry i z tego co się orientuję, to do zasad z pierwszej edycji była dość pokaźna errata, natomiast zasady w drugiej edycji wszystkie zmiany i wyjaśnienia zawarte w erracie już mają od razu w sobie. Może zatem warto dać tej grze jeszcze jedną szansę? :) Tym bardziej, że gra jest (moim zdaniem) świetnie wydana. Cieszę się Hamilkar, że jesteś gotowy spróbować, porównasz sobie ze swoim Hannibalem.

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 22:28 
Major

Pamiętam opinię RyTo, że grę zabijała nieco tendencja graczy, by grywać jedynie w mega-scenariusz dla 4 osób, który rzeczywiście był niemożebnie długi (to znaczy podobno ze dwa razy dłuższy niż partia HISa), natomiast on za bardzo wartościową uważał wojny punickie czy inne krótsze scenariusze. Myślę, że ja chętnie zacząłbym od któregoś z nich, choć absolutnie nie wykluczam dużego, jak już nauczymy się zasad i nie będziemy dodatkowo wydłużać gry ciągłym zaglądaniem do rulebooka. Ale oczywiście kierować się będę opinią także pozostałych Weteranów. ;)

PostNapisane: środa, 13 września 2017, 14:30 
Lieutenant

Hm. Ja jestem umówiony na FitS, ale jest nadzieja, że dam radę zagrać w coś więcej ;)

PostNapisane: środa, 13 września 2017, 14:32 
General

Samuel napisał(a):
Pamiętam opinię RyTo, że grę zabijała nieco tendencja graczy, by grywać jedynie w mega-scenariusz dla 4 osób, który rzeczywiście był niemożebnie długi (to znaczy podobno ze dwa razy dłuższy niż partia HISa), natomiast on za bardzo wartościową uważał wojny punickie czy inne krótsze scenariusze. Myślę, że ja chętnie zacząłbym od któregoś z nich, choć absolutnie nie wykluczam dużego, jak już nauczymy się zasad i nie będziemy dodatkowo wydłużać gry ciągłym zaglądaniem do rulebooka. Ale oczywiście kierować się będę opinią także pozostałych Weteranów. ;)

Grę zabijali gracze którzy nad "małym ruchem" potrafili myśleć pół godziny...:P

PostNapisane: środa, 13 września 2017, 14:55 
Lieutenant General

Rozpoczynamy zapisy na MP! Wszystkie informacje oraz szablony rozpisek znajdują się na blogu - proszę kliknąć na link.

https://bogowiewojny.wordpress.com/2017/09/13/zapisy-na-mistrzostwa-polski-w-bw-n/

Obrazek

http://wargamingconfederacy.org/

PostNapisane: czwartek, 14 września 2017, 21:33 
Général de Division

Sprawa się powoli wyjaśnia jeśli chodzi o mój program
1) Simple GBOH z Łukaszem - piątek od początku do końca może jeszcze jakiś poranek sobotni.
2) Perykles (Samuel, Brendan, Adam, Ja) - do 16.00, granica czasowa nakreślona przez program Adama.
3) Command and Colors Napoleonics Epic (Ja, Hamilcar, Majster Yoda, może Łukasz, mlodzież, miejsc jest 8 do gry) - sobota wieczór choć w moim przypadku może być od zakończenia Peryklesa. Zapewne zejdzie nam do końca dnia, choć może skończy się szybciej. Jeśliby młodzieży było więcej, to mogę rozłożyć tez równolegle i dawać instrukcje do C&C: Ancients Epic.
4) W niedzielę kolega Łukasza chciałby zapoznać się z Commands and Colors Napoleonics około 12.00.
5) Jak się zdarzy, to w niedzielę można tez zaimprowizować starcie w Wielki Bitwy Małych Oddziałów - Czarna Brygada Rzeszów i Łańcut. Adam przywiezie mi grę. Będę maił ładną talię Piatnika z żołnierzami i plakatami z Wielkiej Wojny.
Zapewne przywiozę coś Jour de Gloire i Au fil de L'epee. Zapewne przywiozę też Sukcesorów, choć nie szykuje się na razie żadna partia w nich.

PostNapisane: czwartek, 14 września 2017, 22:16 
Major

W takim razie, niestety, muszę spasować jeśli chodzi o "Peryklesa". W sobotę przez dzień będę zajęty tak często sprawami ogólnoimprezowymi, że jakiekolwiek przysiadanie się do gry byłoby tylko psuciem zabawy innym graczom. W grę wchodzą tylko popołudnio-wieczory oraz może niedziela nie w trakcie defilady. :(

PostNapisane: piątek, 15 września 2017, 09:19 
Sergent-Major

Gdyby ktoś z Szanownych Kolegów chciał zakosztować mołojeckiej sławy lub wspiąć się na wyżyny młodzieńczej chwały, to w sobotę od 10.00 będę z grą "Semper Fidelis. Bitwa o Lwów 1918-1919" w MCDiS. Nakład jest w druku, ale powinienem mieć wydrukowaną planszę, żetony i scenariusze. Mam też w domu 85kg drewnianych komponentów do tejże gry, więc jedynie karty będą wydrukowane przeze mnie.

PostNapisane: piątek, 15 września 2017, 10:40 
Major

Sam nie miałem okazji grać, ale moi studenci sobie chwalili. Zachęcam. :)

PostNapisane: piątek, 15 września 2017, 13:31 
Lieutenant-Adjudant-Major

Panowie mała prywata sprzedażowa. Zbieram zamówienia na tacki (counter tray). Jakiś czas temu sprzedawałem je na forumce i jeszcze mi trochę zostało tego. Dla kilku osób przywożę na miejsce więc jest możliwość zamówienia z odbiorem w Niepołomicach. Normalnie sprzedaje wysyłkowo od 5 wzwyż, ale tu mogę nawet po sztuce sprzedać :)

Cena za sztukę - 5 zł. Tacki są oczywiście nowe, czarne z przykrywką. Wymiary 270x205x20 mm

Jakiś miły człowiek wziął je na warsztat i opisał szczegółowo tu : https://18xxpl.wordpress.com/2017/06/14 ... d-hermana/

Zamówienia proszę podsyłać na prv. Przy zamówieniu 10 sztuk - jedenasta gratis ! :)

PostNapisane: piątek, 15 września 2017, 14:24 
Major

Mój "pas" nie oznacza oczywiście, że nie przywiozę "Peryklesa". Złożyłem też podanie o czas wolny ;) , w istocie to oznacza jednak deklarację poświęcenia go przede wszystkim młodzieży i innym gościom (choćby z mojej konferencji ma zamiar zostać na granie jeszcze trzy osoby). Tak więc przywiozę raczej tytuły prostsze: QG 1914 (przydałby się jeszcze jednak drugi egzemplarz :) ), "The Gothic Invasion", "Sekigahara". Czy ktoś zamierza wziąć "Time of Crisis"? (ważne! :) ). Jeśli są jakieś zapotrzebowania konkretne, napiszcie, nawet jeśli sam nie pogram, spróbowałbym dostarczyć, choć oczywiście wiele zależy od tego, czy w czwartek dojeżdżać będę do Niepołomic czyimś samochodem czy środkami komunikacji publicznej. Aha: w czwartek, to znaczy życzenia proszę nadsyłać do środy. :)
PS Widzę, że z umawianiem tym razem krucho, no, ale jak pisałem, jestem tym razem najmniej odpowiednią osobą, by je inicjować (może z wyjątkiem osób, które w ogóle nie pojawią się na imprezie ;) ). Żeby więc nie mnożyć postów ponad potrzebę, edytuję poprzedni, pytając, czy ktoś przywiezie "Pax Rennaissance" - bardzo chciałbym poznać tą grę pod kątem możliwego wykorzystania dydaktycznego, a że rok akademicki za pasem... :)
PSS biorę też "Krecie Wojny", "Kingdom of Heaven", W1815 i prawdopodobnie "Ścieżki Chwały". Osoby towarzyszące przywożą "Polis", "Zimną Wojnę", "Ankh Morpork". C&C Napoleonics

PostNapisane: środa, 20 września 2017, 18:10 
Colonel Général

Moi Drodzy, impreza startuje już pojutrze (gdyby ktoś był spragniony wiedzy historycznej to konferencja jest już w czwartek wieczorem). Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś kwestie organizacyjne, do czwartku wieczorem powinienem być dostępny na forum.

Zachęcam do umawiania się na rozgrywki i dawania znać kto co ze sobą zabiera.

Jeśli o mnie chodzi, chciałem się jeszcze raz zaanonsować z "Ostrołęką" i "Pułtuskiem". Paru graczy chętnych już mam, tak że nudził się nie będę, ale gdyby ktoś chciał spróbować, to można zagrać w różnych konfiguracjach (jeśli będzie nieparzysta liczba graczy, wystąpię w roli doradcy, co w sumie mi odpowiada).

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]