XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Mnie się wydaje, że to zależy jakiego rodzaju to są komentarze. Poza tym jak komuś się podoba coś to zwykle mówi o tym w trakcie rozgrywki, najczęściej pod koniec - takie są moje doświadczenia z rozgrywek. Zatem skoro można chwalić, to powinna być chyba równowaga "w drugą stronę".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Samuel »

Mialem na mysli osoby zasiadajace do gry z intencja obrzydzenia innym rozgrywki. Twoja postawa jest natomiast ze wszech miar godna pochwaly.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Tutaj co do tego obrzydzania zgadzam się jak najbardziej Samuelu, choć pewnie zależy jeszcze co komu obrzydza grę...

Pozwolę sobie trochę zmienić temat na coś znacznie przyjemniejszego (przynajmniej dla mnie):
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Kto będzie zainteresowany - zapraszam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Michale, O ile mi wiadomo Zygfryd będzie zajęty graniem w jedną ze swych gier, stąd Brendan i ja poszukujemy jeszcze dwóch graczy. Ponieważ mam dwa projekty niejako umówione więc będzie to najpewniej niedziela. Nie wiem czy uda się zmieścić w sobotę po obiedzie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Anders »

Michale,

Obrażać się nie zamierzam.
Gra jako gra - w oderwaniu od tematyki - jest niezła. Są lepsze (ze starożytnych gier na tym poziomie ogólności chętniej zagrałbym np. w Hands in the Sea), jest też wiele gorszych. Dlatego też gra się w to dość przyjemnie - tak jak w warcaby albo cokolwiek innego. Natomiast jako symulacja konfliktu, nie jest moim zdaniem udana. Dlatego bez bólu, a pewnie i z pewną frajdą, oddam się rozgrywce (choć chyba nie kumam głębi, bo dla mnie nie jest to gra na tej półce intelektualnej co GoG choćby).

Nie zmienia to faktu, że jestem zwiedziony tym, w jaki sposób obrazuje ona konflikt - skala uproszczeń w tym wypadku 'zabiła' historyczność. Szkoda.

PS. Na razie za mało grałem, żeby się wypowiadać autorytatywnie, ale obawiam się, że wspomniane uogólnienia mogły też wpłynąć na powtarzalność rozgrywek. Choćby żeby to sprawdzić mógłbym usiąść raz jeszcze.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: hamilkar1978 »

Zgadzam się z Andersem w 100%. Ale muszę obiektywnie przyznać że gra jest bardziej regrywalna niż to się na pierwszy rzut oka wydaje.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Magnum-KR »

Zrobiła się dyskusja o konkretnej grze w temacie XII Pól Chwały...

To ja sobie też pozwolę na pewną dygresję, choć z Polami Chwały się ostatecznie łączącą.

Ze 3 miesiące temu wciągnąłem w planszówki chłopaka mojej córki (17.5 lat, chodzą do jednej klasy w liceum). Nie miał do tej pory kontaktu z grami planszowymi czy karcianymi, a już trochę takiego lżejszego repertuaru razem przerobiliśmy - wielokrotne rozgrywki w Fires of Midway, The Lord of the Rings-Confrontation, Star Wars Rebellion, karcianka The Game of Thrones LCG, karcianka Gwint.
Jednak wczoraj oraz w niedzielę przed tygodniem miałem już w domu "Młodzieżowy Dom Kultury" - graliśmy w 6 osób w planszową Grę o Tron (ja, córka, jej chłopak i 3 innych chłopaków z ich klasy). Wydaje się, że wsiąkli w planszówki. Chyba na Pola Chwały w tym roku przyjadę w większej grupie - z młodzieżą. Będę teraz takim Samuelem Bis ;-) z zacięciem pedagogicznym i opiekunem młodzieży.... Sama męska mi się ta młodzież trafiła... ;-) Może kiedyś się wciągnie jakaś inteligentna blondynka o dużych... zdolnościach w zakresie planowania strategicznego.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Magnum-KR pisze:Zrobiła się dyskusja o konkretnej grze w temacie XII Pól Chwały...

To ja sobie też pozwolę na pewną dygresję, choć z Polami Chwały się ostatecznie łączącą.

Ze 3 miesiące temu wciągnąłem w planszówki chłopaka mojej córki (17.5 lat, chodzą do jednej klasy w liceum). Nie miał do tej pory kontaktu z grami planszowymi czy karcianymi, a już trochę takiego lżejszego repertuaru razem przerobiliśmy - wielokrotne rozgrywki w Fires of Midway, The Lord of the Rings-Confrontation, Star Wars Rebellion, karcianka The Game of Thrones LCG, karcianka Gwint.
Jednak wczoraj oraz w niedzielę przed tygodniem miałem już w domu "Młodzieżowy Dom Kultury" - graliśmy w 6 osób w planszową Grę o Tron (ja, córka, jej chłopak i 3 innych chłopaków z ich klasy). Wydaje się, że wsiąkli w planszówki. Chyba na Pola Chwały w tym roku przyjadę w większej grupie - z młodzieżą. Będę teraz takim Samuelem Bis ;-) z zacięciem pedagogicznym i opiekunem młodzieży.... Sama męska mi się ta młodzież trafiła... ;-) Może kiedyś się wciągnie jakaś inteligentna blondynka o dużych... zdolnościach w zakresie planowania strategicznego.
Właśnie. Będzie komu zagrać w CC Napoleonics. Ale potrzebna jest dobra znajomość angielskiego. Dla słabszych w tym względzie mogę przywieźć CC Ancients. Też Epic.

To by było dwa duże starcia. Musiałbym wtedy tylko skupić się na moderacji.

Mchale-Samuelu, dobrze by jednak było, gdyby egzemplarz Peryklesa był na miejscu żeby nie trudzić Brendana koniecznością przewożenia go samolotem.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Ze 3 miesiące temu wciągnąłem w planszówki chłopaka mojej córki (17.5 lat, chodzą do jednej klasy w liceum). Nie miał do tej pory kontaktu z grami planszowymi czy karcianymi, a już trochę takiego lżejszego repertuaru razem przerobiliśmy - wielokrotne rozgrywki w Fires of Midway, The Lord of the Rings-Confrontation, Star Wars Rebellion, karcianka The Game of Thrones LCG, karcianka Gwint.
Nie ma to jak wspólna płaszczyzna budowania dobrych relacji z przyszłym teściem (patrząc ze strony chłopaka) :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: hamilkar1978 »

A ja chętnie zagram w C&C:Napoleonic chociaż nie jestem młodzież.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze:
Ze 3 miesiące temu wciągnąłem w planszówki chłopaka mojej córki (17.5 lat, chodzą do jednej klasy w liceum). Nie miał do tej pory kontaktu z grami planszowymi czy karcianymi, a już trochę takiego lżejszego repertuaru razem przerobiliśmy - wielokrotne rozgrywki w Fires of Midway, The Lord of the Rings-Confrontation, Star Wars Rebellion, karcianka The Game of Thrones LCG, karcianka Gwint.
Nie ma to jak wspólna płaszczyzna budowania dobrych relacji z przyszłym teściem (patrząc ze strony chłopaka) :).
Może na początek tak myśleć, ale jak wsiąknie to sam nie wie kiedy.....
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
MichaelLando
Sous-lieutenant
Posty: 350
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 00:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: MichaelLando »

Gdyby ktoś miał gry takie jak:

1754 Conquest
1775 Rebellion
1812 The Invasion of Canada
Hammer of the Scots

To z chęcią zagram.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Magnum-KR »

Raleen pisze: Nie ma to jak wspólna płaszczyzna budowania dobrych relacji z przyszłym teściem (patrząc ze strony chłopaka) :).
Dobrze ze mną żyje, przestanę im wchodzić do pokoju znienacka... ;-)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Magnum-KR »

MichaelLando pisze:Gdyby ktoś miał gry takie jak:

1754 Conquest
1775 Rebellion
1812 The Invasion of Canada
Hammer of the Scots

To z chęcią zagram.
Mam HotS
MichaelLando
Sous-lieutenant
Posty: 350
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 00:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: MichaelLando »

Byłbyś chętny zagrać ze mną? Jest to akurat pozycja w którą nie grałem w porównaniu do tych pozostałych. Ale pewnie zasady są przystępne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”