XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

I wysterylizować, jak głosiła modna w zeszłym wieku inżynieria społeczna. ;)
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Wystarczy, wracamy do tematu imprezy. Idźcie sobie świńtuszyć w wątkach innych konwentów :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Master Yoda »

Motyla noga. Widzę, że i ja się spóźniłem ze zgłoszeniem. Przeklęty urlop ;) Mimo to przyjadę w sobotę, najwyżej wyłącznie jako widz, na chwilę. Na razie nie mam też konkretnych planów odnośnie grania, w zeszłym roku grałem z bratem, w tym roku on nie może przyjechać. Natomiast w niedzielę, to o ile będę, to już na pewno wyłącznie jako widz.
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Moi Drodzy, to że się nie zapisaliście nie znaczy, że nie możecie grać na imprezie.

To ma znaczenie głównie na potrzeby wyżywienia i noclegów. I miało też znaczenie przy naszych staraniach o sale, ale szczęśliwie zgłosiło się tyle osób, że zarówno sala Freskowa, jak i Jagiellońska będą opanowane w tym roku przez planszówki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Master Yoda »

No to Chwała Organizatorom. Dobrze, że opieszałość niektórych (w tym moja) nie pociągnęła za sobą negatywnych konsekwencji.
May The Force be with You
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Anders »

Panowie, a ktoś się gdzieś na coś umawia?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Z Brendanem chcemy machnąć Peryklesa, jeśli cię to kręci.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Anders »

Nie mówię nie... ale szykujcie się na dużo gorzkich słów pod adresem gry. :P
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Anders pisze:Nie mówię nie... ale szykujcie się na dużo gorzkich słów pod adresem gry. :P
Jestem na to przygotowany. Nie krępuj się. Nie jestem póki co na razie entuzjastą, po prostu chcę zobaczyć na żywca jak to działa.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raubritter »

Anders pisze:Nie mówię nie... ale szykujcie się na dużo gorzkich słów pod adresem gry. :P
No, no, widzę, że tak jak walka klasowa zaostrza się w miarę postępów rewolucji, tak Twoja opinia o tej grze ulega z czasem systematycznemu pogorszeniu. A pamiętam, że po pierwszych rozgrywkach byłeś umiarkowanie na "tak" :-)

Ja mam z Peryklesem nieco inaczej - design uważam za dobrze przemyślany, imponujący nawet, ale niekoniecznie ten podziw wiąże się z chęcią siadania do kolejnych rozgrywek. O wiele więcej radości z gry dała mi ostatnio Time of Crisis. Proste to to, chromem nie ocieka, a jakie grywalne.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Anders »

No, no, widzę, że tak jak walka klasowa zaostrza się w miarę postępów rewolucji, tak Twoja opinia o tej grze ulega z czasem systematycznemu pogorszeniu. A pamiętam, że po pierwszych rozgrywkach byłeś umiarkowanie na "tak" :-)
Byłem. I nie mówię, że ta gra nie daje pewnego 'funu'. Ale... nie czuję, że gram w grę odwzorowującą konkretny konflikt historyczny. Poziom abstrakcji jest dla mnie za wysoki chyba. Nie jest jednak tak, że mnie od niej strasznie odrzuca. Po prostu nie budzi we mnie emocji. Ot, łamigłówka.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Uzupełnienie listy uczestników

Informuję, że ponieważ rejestracja elektroniczna jest w tym roku po raz pierwszy i Michał Stachura dodatkowo zgłasza nowych uczestników (dzieci, które do nas dołączą i będą wieczorem poznawać gry wojenne), to istnieje możliwość dopisania się do listy, najpóźniej do 14 września (tego dnia ostatecznie zamykamy rejestrację). Proszę pisać do mnie na PW albo zgłaszać się w tym wątku. Istotne informacje: 1) w które dni będziecie, 2) czy potrzebujecie noclegu w szkole i w które noce.

Wszystkich, którzy w międzyczasie sygnalizowali, że chcieliby się dopisać, już uwzględniliśmy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Samuel »

Raubritter pisze:
Anders pisze:Nie mówię nie... ale szykujcie się na dużo gorzkich słów pod adresem gry. :P
No, no, widzę, że tak jak walka klasowa zaostrza się w miarę postępów rewolucji, tak Twoja opinia o tej grze ulega z czasem systematycznemu pogorszeniu. A pamiętam, że po pierwszych rozgrywkach byłeś umiarkowanie na "tak" :-)

Ja mam z Peryklesem nieco inaczej - design uważam za dobrze przemyślany, imponujący nawet, ale niekoniecznie ten podziw wiąże się z chęcią siadania do kolejnych rozgrywek. O wiele więcej radości z gry dała mi ostatnio Time of Crisis. Proste to to, chromem nie ocieka, a jakie grywalne.
A ja, w przeciwieństwie do Kolegów, chętnie zasiądę do "Peryklesa", jeśli obowiązki rodzinno-organizacyjne mi nie przeszkodzą. Trochę nie rozumiem przy tym Andersa - ma zamiar zasiąść do gry po to, żeby negatywnymi komentarzami psuć współgraczom rozgrywkę? Bo nie bardzo widzę, jaką inną przyjemność można mieć z gry, do której ma się tyle negatywnych odczuć? To tak, jakby umówić się z brzydką i niesympatyczną dziewczyną po to tylko, by mówić jej cały czas, jak bardzo chciałoby się być z inną. Oczywiście, jest w tym pewna perwersyjna przyjemność dołożenia nielubianej koleżance, ale ile wyrzeczeń w imię jej uzyskania. Czy nie prościej, acz nieskończenie bardziej trywialnie jest po prostu spędzać ten sam czas z dziewczyną ładną i sympatyczną, albo grając w grę, którą się lubi?
Podejście Raubrittera też wydaje mi się nieco pokrętne - kobietę szanuję itd. ale jakoś nie mam ochoty z nią... no, spotkać się. Kogo jak kogo, ale zwolennika funu jako jedynego kryterium oceny gier nie podejrzewałbym o takie rozróżnienie. Czyżbyśmy mieli tu do czynienia z przyznaniem, że z tych czy innych powodów winogrona są tym razem za wysoko dla mnie zawieszone? Obawiam się, że nie masz racji, Zbójcerzu, idąc dalej tropem Nietzschańskiej metafory winogrona, do których Ty intelektualnie byś nie sięgnął to takie, do których ja nie sięgnąłbym nawet stając na zydelku. Po prostu gra, niezależnie od jej innych plusów ujemnych, wymaga natężenia uwagi trudnego do osiągnięcia w stanie konwentowym i stąd osoby nastawiające się na miłe i lekkie spędzenie czasu z przyjaciółmi nad planszą raczej nie powinny po nią sięgać.
Co nie znaczy, że gra nie ma, być może, poważnych wad w samym założeniu, tj. przez nieumiejętność wymuszenia właściwej interakcji między czterema graczami. Coraz bardziej jestem skłonny stwierdzić, że ma, jeśli mój wniosek ostatecznie się potwierdzi, odstawię ją na półkę (nie mam serca odsprzedawać bubla naiwnemu kolekcjonerowi gier-półkowników) a kosteczek użyję do potestowania sobie jakiegoś kolejnego własnego niespełnionego projektu.
Reasumując: Leliwo, jeśli z Zygfrydem i Brendanem szukacie czwartego do "Peryklesa" zważcie, że ja nie będę mówił Wam cały czas, jak beznadziejnego wyboru dokonaliście. :evil:
PS Andersie, mam nadzieję, że nie masz pretensji o złośliwości. Jak widzisz, mam tu cel całkiem pragmatyczny. Zupełnie jak nasi politycy - nie bierz sobie do serca tego tekstu o wieszaniu, w końcu jakoś człowiek musi wygrywać te wybory... ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Samuel pisze:A ja, w przeciwieństwie do Kolegów, chętnie zasiądę do "Peryklesa", jeśli obowiązki rodzinno-organizacyjne mi nie przeszkodzą. Trochę nie rozumiem przy tym Andersa - ma zamiar zasiąść do gry po to, żeby negatywnymi komentarzami psuć współgraczom rozgrywkę? Bo nie bardzo widzę, jaką inną przyjemność można mieć z gry, do której ma się tyle negatywnych odczuć? To tak, jakby umówić się z brzydką i niesympatyczną dziewczyną po to tylko, by mówić jej cały czas, jak bardzo chciałoby się być z inną. Oczywiście, jest w tym pewna perwersyjna przyjemność dołożenia nielubianej koleżance, ale ile wyrzeczeń w imię jej uzyskania. Czy nie prościej, acz nieskończenie bardziej trywialnie jest po prostu spędzać ten sam czas z dziewczyną ładną i sympatyczną, albo grając w grę, którą się lubi?
A ja go jak najbardziej rozumiem. Nie podobają mu się pewne rozwiązania i nie boi się o tym napisać, łamiąc swego rodzaju poprawność polityczną panującą wśród niektórych graczy, a przy tym stara się zweryfikować swoje pierwsze wrażenia, by rzetelnie ocenić grę. Bo może jednak okaże się, że jest w niej coś czego wcześniej nie zauważył. Mam dokładnie tak samo. Również chętnie zagram jeśli nadarzy się okazja.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Samuel »

Raleenie, wszystko zalezy od tego, czy zamierzasz weryfikowac opinie swoja, czy wspolgraczy. W tym pierwszym wypadku mozna oczekiwac wstrzymania sie na czas rozgrywki od negatywnych komentarzy, werbalnych i niewerbalnych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”