XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Trampon »

Jeśli niebo nie spadnie na ziemię, to będę w składzie 2-osobowym. Szczegóły wyślę na PW
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Namek »

Tradycyjnie również mam zamiar się zjawić i być przez cały czas trwania konwentu od piątku do niedzieli.
Khamul pisze:nocleg w szkole myślę, że tak, pod warunkiem, że gry wojenne będą mieć swoją osobną salę, jak mam nocować z figurkowcami, to już wolę na sali gdzie gramy ;).
Podzielam :), było by super gdyby gry wojenne miały osobną salę, albo przynajmniej dzieliły ją z mniej hulankowym towarzystwem ;).
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Jest niestety podgrupa, lub nawet powiem klika, która psuje nam opinię statecznych uczestników Pól Chwały.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 876
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 84 times
Been thanked: 140 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: cadrach »

To ja też się pojawię na całej imprezie.
no school, no work, no problem
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Szary »

Ja pojawię się również w tym roku. Cytując klasyka, bilet już kupiony, choć w ciągu dnia mogę być nieco zajęty, np. podczas kilku większych rekonstrukcji (okaże się w najbliższe dni, gdy wszystko ustalę z szefostwem).

Z gier, które mogę przywieźć m.in.:

- Sam Grant
- 1806 Rosbach Avenged
- 1777: The Year of the Hangman
- Assyrian Wars
- Lee invades the North
- Thunder at Cassino
- Napoleon at Bay
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Mobilizacja trwa, myślę że do 30 spokojnie dociągniemy, a jeszcze na miejscu zawsze trafiają się jakieś zagubione dusze.
Natomiast prośba o zgłaszanie się do mnie nadal pozostaje aktualna. Nie wszystkich znam z imienia i nazwiska, a potrzebuję tych danych, więc tutaj najlepiej puszczać mi je na PW.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Przesłałem dziś zgłoszenie naszej grupy planszówkowej na Pola Chwały.

Na liście jest 35 osób.

Nie wszyscy się pozgłaszali, zwłaszcza dotyczy to kolegów z Krakowa (oczywiście tylko niektórych), więc ostatecznie pewnie dociągniemy do 40 graczy (choć z drugiej strony należy się liczyć z tym, że statystycznie z powodów losowych zawsze ktoś odpadnie).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: hubertok »

Wybieram się w tym roku stricte pograć w planszówki bez zakładania munduru ;)

Czy ktoś przywiezie jakieś wieloosobówki? Przyjeżdżam z kolegą i chętnie byśmy pograli w coś na więcej osób
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: JB »

Nieaktualne.
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 września 2017, 19:18 przez JB, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Jacek II Nowy
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Szczucin

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Jacek II Nowy »

Ej no, bez jaj! Czyli jak się nie zarejestrowałem (bo zwyczajnie nie czytałem tego tematu) to co? Co ja moim biednym dzieciom powiem, że pojadą do Niepołomic i nie będą grać?
"Naprzód psy! Chcecie żyć wiecznie?!"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Ciebie Jacku zarejestrowałem, natomiast dzieci nie rejestrowałem. Tak jak pisał Profes, co do grania nie powinno być problemu, natomiast co do kuponów - są dla zarejestrowanych... chyba że ktoś nie przyjedzie i zostaną po nim. Nocleg pewnie załatwiłeś sobie we własnym zakresie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raubritter »

Jacek II Nowy pisze:Ej no, bez jaj! Czyli jak się nie zarejestrowałem (bo zwyczajnie nie czytałem tego tematu) to co? Co ja moim biednym dzieciom powiem, że pojadą do Niepołomic i nie będą grać?
I tak nie grają, tylko rozstawiają na stole alkohol. Widziałem w zeszłym roku! :D
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: clown »

To ta słynna klika? Zdelegalizować :!: :idea:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raubritter »

Zdelegalizować i zdezubekizować! :D
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: clown »

A dla pewności zdezynfekować i zderatyzować 8-)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”