Prezentacja prac na Polach Chwały

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Raleen »

Drodzy Koledzy i zarazem Szanowni Uczestnicy Konkursu,

Ze strony głównego organizatora imprezy Pola Chwały padła propozycja by wystawić na imprezie wybrane prace konkursowe (w szklanej, zamkniętej gablocie, tak by zaprezentować je publiczności podczas imprezy). Jak wiecie, Stowarzyszenie "Pola Chwały" (obecnie Fundacja "Pola Chwały") wspierają od kilku lat konkurs, sponsorując nagrody, stąd dobrze by było byśmy w miarę możliwości starali się przychylić do tej propozycji. Być może byłaby wtedy także szansa na zwiększenie puli nagród sponsorowanych przez Fundację. Podstawową kwestią i problemem jest dostarczenie figurek/modeli na miejsce i z powrotem. Najłatwiej pomóc mogą nam ci, którzy wybierają się na imprezę, ale także inni, zwłaszcza ci, którzy mają blisko (Robert Kowalski proponował mi m.in., że w niektórych przypadkach, jako że często jeździ ostatnio po Polsce samochodem, mógłby sam zawieźć figurki/modele do Niepołomic). Zdaję sobie sprawę, że nie mogę od Was oczekiwać tego, że będziecie specjalnie na tę potrzebę przyjeżdżać na Pola Chwały czy przymuszać Was w jakikolwiek sposób do wysyłania figurek/modeli na imprezę w celu ich prezentacji - nigdy nie było i nie będzie takich wymagań w stosunku do uczestników konkursu, jednak liczę na pozytywny odzew przynajmniej niektórych spośród zwycięzców.

Zostawiam do rozważenia i dyskusji. Jeśli będą jakieś inne propozycje, chętnie o nich przeczytam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Telamon »

Ja musiałbym zdecydować co będzie w głównej kategorii oraz jakie modele. Jeżeli model jest mój to nie ma problemu ale dwa-trzy projekty składają się z czyichś figurek więc tutaj muszę pomyśleć i ewentualnie przedyskutować.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: psborsuk »

Osobiście nie widzę przeciwwskazań. Zabiorę swoje ulepki, a gdybym nie mógł dotrzeć, przekażę Robertowi (znaczy Schtrasnemu).
Myślę, że pomysł jest dobry i wart szerszego poparcia.
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Asienieboje »

Ja mam jedynie problem logistyczny... Nie chciałbym wysyłać modeli na PCh i z powrotem. Za dużo zachodu z tym i koszty były zbyt duże... To tylko jedyny problem jaki mam.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Raleen »

psborsuk pisze:Osobiście nie widzę przeciwwskazań. Zabiorę swoje ulepki, a gdybym nie mógł dotrzeć, przekażę Robertowi (znaczy Schtrasnemu).
Myślę, że pomysł jest dobry i wart szerszego poparcia.
Nie ukrywam, że m.in. na Was obu bardzo liczyłem.

Telamon też ma blisko, więc najlepiej gdyby się po prostu wybrał, przynajmniej zajrzeć na chwilę.

Asienieboje - z zagranicy to nie ma co męczyć i ściągać, ale dzięki za to, że odezwałeś się w temacie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Asienieboje »

Jak już na jakąś polską imprezę wargamingową to bardziej myślę o kolejnym Gladiusie lub Wilanowie za rok lub dwa, chociaż Pól Chwały nie wykluczam. Jest jeszcze jeden szkopuł, trzeba zająć jakieś miejsce by przyjechać z modelami do prezentacji a tu konkurencja duża...
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: psborsuk »

Pytanie techniczne - czy mamy przygotować jakieś etykiety do naszych modeli? Jeśli tak, to co ma na nich być, jaki format itd?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Raleen »

Dobrze, że odświeżyłeś temat. Jutro przedzwonię do organizatora i odpiszę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Raleen »

Nie ma oficjalnych wytycznych. Proponowałbym następująco:

Konkurs Modelarski Forum Strategie
(XI edycja)

[Tytuł pracy]

[Malowanie: imię i nazwisko]

I/II/III miejsce w kategorii
[nazwa kategorii]

Więcej informacji o konkursie: http://www.strategie.net.pl

Powyżej zakładam, że będzie wypośrodkowane gdzie trzeba.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Kretus »

W tym roku raczej nie dojadę na Pola, ale Maciejus podobno się wybiera. Jeśli tak będzie, mogę przekazać pracę za jego pośrednictwem.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
domperignome
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 13 czerwca 2016, 11:45
Been thanked: 2 times

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: domperignome »

Jak by ktoś z Wrocławia jechał to mógłbym swoich zwiadowców przekazać.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Raleen »

domperignome pisze:Jak by ktoś z Wrocławia jechał to mógłbym swoich zwiadowców przekazać.
Z Wrocławia jedzie na pewno ekipa GM Boardgames.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
domperignome
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 13 czerwca 2016, 11:45
Been thanked: 2 times

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: domperignome »

No tak, to by wyjaśniało prezentację w Bogów Wojny w Bolterze.
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: unicorn »

Czy jedzie ktoś z Gdańska lub okolic na Pola Chwały (wolałbym w ten sposób dostarczać zamiast wysyłać)?
No i gdybym jednak wysyłał to do kogo i na jaki adres?
Impreza jest 23.09?
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Prezentacja prac na Polach Chwały

Post autor: Torgill »

Domperignome - jak chcesz przekazać jednostki to pisz PW.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”