Pytania, uwagi techniczne i inne

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: brathac »

Oki-doki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Pojawiło się pytanie co do dioramy secesyjnej czy będzie i ew. jaka. Najlepiej niech się Torgill wypowie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Torgill »

Tyłowy ala DBA. Podstawa operacyjna to w końcu tyły :)
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: unicorn »

Poproszę o przeniesienie niedokończonych prac z poprzedniego konkursu:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=16374
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=16358
Awatar użytkownika
Warchoł
Strażnik wielki koronny
Posty: 2024
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2009, 20:24
Lokalizacja: Kattowitz/ Домброва-Гурнича

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Warchoł »

Chciałbym wystawić w konkursie jeszcze jedną pracę - kolasę dla szlachciury/wóz do taboru kozackiego, w jakiej kategorii mam ją umieścić?
Prawem i Lewem: sarmacki skirmish: http://www.sarmackiskirmish.blogspot.com

PiL: Koroniarze, Boćwiny, Lipkowie, Węgrzy, Szeklerzy, Wołosi, Mołdawianie, Pludracy, Kozacy, Serbowie, Chorwaci
BGK/CoC: Rumuni
BW-N: Księstwo Warszawskie
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Umpapa »

Warchoł pisze:Chciałbym wystawić w konkursie jeszcze jedną pracę - kolasę dla szlachciury/wóz do taboru kozackiego, w jakiej kategorii mam ją umieścić?
4 kategoria. :)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Telamon »

Jesteś tego pewien? Kiedyś narzekano na rydwany w tej kategorii.

Dopytuje się ponieważ chciałbym wystawić do konkursu sanie z Napoleonem i eskortą w skali 28mm. 3 sanie, 8 ludzi, 5 koni.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Umpapa »

Telamon pisze:Jesteś tego pewien?
Tak.
Warchoł pisze:wóz do taboru kozackiego
Nie jest to oddział, tylko model pojazdu paramilitarnego
zasady pisze:1) Oddział (co najmniej 8 modeli postaci) w skali do 15 mm
2) Oddział (co najmniej 5 modeli postaci) w skali 20 mm
3) Modele (co najmniej 3 modele postaci) w skali 28 mm
4) Pojazdy i sprzęt wojskowy (1-4 modele)
Telamon pisze:Kiedyś narzekano na rydwany w tej kategorii. Dopytuje się ponieważ chciałbym wystawić do konkursu sanie z Napoleonem i eskortą w skali 28mm. 3 sanie, 8 ludzi, 5 koni.
Albo 3 Kategoria albo 4 Kategoria, Ty wybierasz na co jury ma zwrócić większą uwagę.
Umpapa pisze: Kiedyś ustaliliśmy:
Umpapa pisze:
Telamon pisze:Czy 15mm Onagery (zajmujące całą słoniową podstawkę) z 4-5 osobową załogą zaliczają się jeszcze do sprzętu czy już tylko do ludzików?
W poprzedniej edycji ustaliła się następująca linia orzecznicza :) :
Umpapa pisze:Pojazdy i sprzęt (wozy bojowe, armaty, działa, katapulty, słonie bojowe, samoloty, samochody, drezyny etc. etc.) z obsługą można zamieścić albo w kategorii pojazdów III (i wówczas jurorzy zwrócą szczególniejszą uwagę na pojazdy lub "pojazdy", a mniejszą uwagę na ludzi), albo w kategorii oddział I albo II (i wtedy jurorzy zwrócą szczególną uwagę na obsługę). Wasz wybór.
Kilka razy w ten sposób odpowiadałem przy poprzedniej edycji Konkursu. Nikt wtedy nie protestował. Zdanie podtrzymuję.

Zatem Twój wybór Telamonie. Bardziej chcesz zwrócić uwagę na onager czy na obsługę?

Podtrzymuje swoje poprzednie orzeczenie.

Zatem Twój wybór Unicornie. Możesz umieścić w każdej kategorii, ale tylko w jednej.

Bardziej chcesz zwrócić uwagę jury na pojazd - jeep (z obsługą) czy na drużynę (sekcję) zwiadu, przypadkowo jeżdżącą jeepem?

Oczywiście jeśli jesteś desperatem :) , możesz do dwóch kategorii osobno wystawić jeep i osobno wystawić figurki (bez jeepa!), ale nie oczekiwałbym zwycięstwa samych "siedzących" figurek, bez żadnej podstawki...
Tego samego pojazdu nie możesz użyć w dwóch różnych kategoriach.
Podtrzymuje swoje poprzednie orzeczenie. Możesz umieścić oddział sań z eskortą w kategorii 3 albo 4, ale tylko w jednej.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Telamon »

Ok, mi to pasuje. ;)
Awatar użytkownika
Warchoł
Strażnik wielki koronny
Posty: 2024
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2009, 20:24
Lokalizacja: Kattowitz/ Домброва-Гурнича

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Warchoł »

Ok, dziękuję :). To kolasę umieszczę w kategorii pojazdów, bo będzie tam tylko jeden mizerny obsługant :P.
Prawem i Lewem: sarmacki skirmish: http://www.sarmackiskirmish.blogspot.com

PiL: Koroniarze, Boćwiny, Lipkowie, Węgrzy, Szeklerzy, Wołosi, Mołdawianie, Pludracy, Kozacy, Serbowie, Chorwaci
BGK/CoC: Rumuni
BW-N: Księstwo Warszawskie
Awatar użytkownika
Witold Janik
Namiestnik
Posty: 332
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 17:21
Lokalizacja: Raszyn 1809
Has thanked: 300 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Witold Janik »

Czołem!

Mam pytanie.
Regulamin pisze:13. Prace konkursowe powinny być wykonane od początku do końca wyłącznie przez uczestnika konkursu.
Otóż "w moim gospodarstwie domowym" się tak składa, że maluję figurki wspólnie z moją partnerką, przy czym ciężko jest oddzielić co które z nas konkretnie pomalowało.
Bardziej jest tak: ja robię praktycznie całą robotę modelarską (szlifuję, kleję itp) i robię podkład, potem - zazwyczaj - Anna siada do malowania, a ja na końcu siedzę nad podstawką. Przy przy formacjach historycznych zazwyczaj robię najpierw jedną całą podstawkę/figurkę "na wzór". Ale jak mówię - to jest tylko taki ogólnym schematem, od którego bywają odstępstwa, gdzie np obydwoje malujemy jedną podstawkę na zmianę.
W związku z tym pytanie - w jakim trybie mógłbym nas zgłosić? Normalnym, czy jakimś innym? :D

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Myślę, że skoro jesteście parą możemy Was potraktować jako jednego uczestnika.

Sens przepisu regulaminu jest taki, by za uczestnika nie wykonywały pracy osoby obce, które on sobie do tego dobierze, tzn. zatrudni lub poprosi o pomoc z racji tego, że dobrze malują. Chodzi tu zwłaszcza o innych modelarzy/wargamingowców.
Jak ktoś jest w małżeństwie (czy w związku z dziewczyną), to jest w związku nie ze względu na to, żeby wspólnie brać udział w konkursach modelarskich/malarskich. Pozwolę sobie już nie rozwijać dalej uzasadnienia, chyba mniej więcej wiadomo o co mi chodzi... :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Witold Janik
Namiestnik
Posty: 332
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 17:21
Lokalizacja: Raszyn 1809
Has thanked: 300 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Witold Janik »

Raleen pisze:Sens przepisu regulaminu jest taki, by za uczestnika nie wykonywały pracy osoby obce, które on sobie do tego dobierze, tzn. zatrudni lub poprosi o pomoc z racji tego, że dobrze malują. Chodzi tu zwłaszcza o innych modelarzy/wargamingowców.
Wiem, ale jako "regulaminowiec" musiałem się dopytać :D
Raleen pisze:Jak ktoś jest w małżeństwie (czy w związku z dziewczyną), to jest w związku nie ze względu na to, żeby wspólnie brać udział w konkursach modelarskich/malarskich.
"Jak to nie?!" :P ( <- obydwoje zareagowaliśmy tak samo, niezależnie od siebie)

Dzięki! :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Co do tego ostatniego - w porządku, ja się nie znam ;)

Przyjdzie Umpapa to na pewno to mądrzej ode mnie wyjaśni.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Umpapa »

Raleen pisze:Przyjdzie Umpapa to na pewno to mądrzej ode mnie wyjaśni.
Dziękuję za zaufanie, ale chyba nie zdołam.

Co do pytania Witolda Janika.

Po pierwsze dziękujemy za szczerość.

Mieliśmy poprzednio sytuacje, że syn pomagał ojcu. Partnerki życiowej pomagającej przy malowaniu figurek jeszcze nie mieliśmy, ale jest to z pewnością sytuacja, której Tobie zazdroszczą wszyscy inny uczestnicy forum - nie tylko konkursu. :D

Przyjmijmy w drodze wyjątku (otwartość i fair play należy nagradzać), że wasz duet wykonuje prace jako jeden uczestnik, realizując cel Konkursu:
2. Konkurs ma na celu:
- rozwijanie wymiany doświadczeń między graczami na temat technik modelarskich stosowanych przy malowaniu figurek.
Pozostali uczestnicy konkursu nie powinni być niezadowoleni, albowiem występując duetem jako pojedynczy uczestnik dwukrotnie zmniejszacie swoje szanse na losowe nagrody, zwiększając tym samym szanse innych uczestników na uzyskanie losowych nagród.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”