Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Magnum-KR »

Lord Voldemort pisze: Punickie symbole nie sa ani realistyczne, ani grywalne. Naszym zdaniem dead end.
No to może te cyfry punickie chociaż jako ozdobnik graficzny na mapie?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Lord Voldemort »

Magnum-KR pisze: No to może te cyfry punickie chociaż jako ozdobnik graficzny na mapie?
Moge Ci oddac punicka kostke z mojego egzeplarza VG.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Teufel »

A masz dwie? :) Też zamówiłem HH. Punicka jest klimatyczna, może nie dla Amerykanów, ale jest.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Lord Voldemort »

Teufel pisze:A masz dwie? :) Też zamówiłem HH. Punicka jest klimatyczna, może nie dla Amerykanów, ale jest.
My nasza rzymska zrobilismy na wzor i podobienstwo autentycznych rzymskich kostek przechowywanych w British Museum.
Tak tak, oni tez grali ;)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Monthion »

Ja nowej edycji nie kupię bo mam tę Valley Games i ona mi wystarczy, mimo że Hamilcar mnie skusi, natomiast całej akcji kibicuję i liczę na renesans tej bardzo dobrej gry (i start dobrego dodatku). Jeszcze jedna drobna uwaga; te symbole na kości kartagińskiej to nie są cyfry, choć może wyglądają tajemniczo i klimatycznie, ale litery alfabetu i to od drugiej.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: adalbert »

Proszę mnie poprawić, ale wydawca swego czasu dawał jednak jakąś nadzieję na wydanie PL. Okazało się, że to właściwie od początku była kompletna utopia; stąd zawód potencjalnych graczy. Jestem graczem, nie wydawcą, więc patrzę z punktu widzenia gracza. Zawsze będę za tym, żeby gra miała jak najlepszy stosunek ceny do zawartości, żeby była po polsku (szczególnie, jeśli wydaje polski wydawca) itp.
Koniec końców raczej wesprę, ale uważam, że sprawę wydania PL należało jednak stawiać jaśniej, bo to też nie jest tak, że jesteśmy jakimś mikroskopijnym rynkiem, na którym nikomu niczego się nie opłaca wydawać, czy polonizować.
Nahar swoim postem trochę prowokuje do dodatkowego komentarza, ale się powstrzymam.
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: adi2 »

A ja sie nie powstrzymam :D Pewnie Nahar odszedl od planszy gdzie dowodzil setkami mln ludzi i teraz nie moze sie przestawic na minimalistyczne myslenie ;) .Czyli wychodzi na to ze kraje od 40 mln ponizej nie maja co liczyc na swoje wersje jezykowe gier :)Ale pomyslcie, ze moze sie znajdzie jakis bogaty Polak fan tej gry i kupi tyle jej egzemplarzy co 1000 ludzi angielskojęzycznych.
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Indar »

Myślałem nad tym, ale chwilowo mam inny wydatek więc na mnie nie liczcie ;)
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: adi2 »

Mam ta gre z polska instrukcja :) Dalo sie? Dalo :P
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Leliwa »

Ja podobnie jak Indar, ale w Hamilkara jak ktoś przywiezie pogram.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: clown »

leliwa - zawsze zamiast Hamilkara masz "Hands in the Sea" :idea:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: RAJ »

To trochę inaczej jest.
Zapominacie o jednym - językowe wersje gry są finansowane przez lokalnych kooperantów.
Phalanx nie zamraża kapitału w przypadku wersji hiszpańskiej itp.
Natomiast zamraża kapitał w przypadku wersji angielskiej i do tego dochodziłaby polska.
Owszem angielska zapewne sprzeda się w miarę szybko ale mimo wszystko trzeba ten kapitał na początek wyłożyć.
Owszem KS pomaga ale pokrywa tylko część kosztów całego wydania.
I zapewne Phalanx po prostu nie ma dość kapitału żeby go na raz wyłożyć na dwie wersje językowe, z czego jedna na dłuższe zamrożenie.

Z drugiej strony chłopaki zapewnili na g-p.pl, że udostępnią plik pdf z instrukcją oraz przygotowanymi kartami PL.
Czyli można sobie niewielkim kosztem te karty wydrukować a następnie wyciąć i powsadzać w koszulki.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Raubritter »

Profes79 pisze:Gra anglojęzyczna sprzeda się wszędzie. Gra polskojęzyczna tylko w Polsce. Wydawca nie będzie dokładał do interesu - a ponieważ nie jest to pierwsza wydawana przez niego pozycja to jakąś wiedze nt. jak się sprzedała wydana przez niego gra posiada.
O, to, to! To w końcu jest przede wszystkim biznes, a nie działalność non-profit mająca na celu niesienie planszowego kaganka oświaty :-) Klient nieznający żadnego z języków, w których gra będzie wydana, po prostu jej nie kupi i jest to, jak zakładam, wkalkulowane w projekt.

W każdym razie, widzę, że jest już ponad 100 tysięcy funtów. Świetny wynik, gratulacje! Grałem w tę grę raz i jakoś mnie nie porwała, ale teraz zaczynam się łamać.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Leliwa »

clown pisze:leliwa - zawsze zamiast Hamilkara masz "Hands in the Sea" :idea:
Mówiłem o Hamilkarze, bo Hannibala posiadam. Poza tym Hand in the sea jest bardziej grą ekonomiczno-logistyczną niż polityczno-wojenną, a te drugie są ciekawsze, bo większe znaczenie ma ujarzmienie czasu i przestrzeni.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Lord Voldemort »

adalbert pisze:Proszę mnie poprawić, ale wydawca swego czasu dawał jednak jakąś nadzieję na wydanie PL. Okazało się, że to właściwie od początku była kompletna utopia; stąd zawód potencjalnych graczy. Jestem graczem, nie wydawcą, więc patrzę z punktu widzenia gracza. Zawsze będę za tym, żeby gra miała jak najlepszy stosunek ceny do zawartości, żeby była po polsku (szczególnie, jeśli wydaje polski wydawca) itp.
Koniec końców raczej wesprę, ale uważam, że sprawę wydania PL należało jednak stawiać jaśniej, bo to też nie jest tak, że jesteśmy jakimś mikroskopijnym rynkiem, na którym nikomu niczego się nie opłaca wydawać, czy polonizować.
Polecam ta zakladke:
https://www.kickstarter.com/projects/ph ... /community

Poki co Madryt vs Polska 59:34.

Wersja polska Hannibala na pewno bedzie - to obiecalismy i z tego sie nie wycofujemy. Pytanie czy tylko elektroniczna, czy tez w jakiejs formie drukowanej.
Dorzucilismy jeszcze gratis wysylke w Polsce. Tego nie ma nikt inny na swiecie!

A co do utopijnosci - rozwazalismy rozne warianty wydania gry, w roznej cenie. Poczatkowo mialo byc tanio w wersji podstawowej, full wypas w dodatkach.
Przewazyla jednak opcja full wypas po calosci, co tez znacznie podraza koszty druku odrebnych wersji jezykowych.
Za to pozwolilo nam to osiagnac wyniki kampanii, ktore w grach wojennych osiagalo dotad tylko Academy Games.

P.S. We Francji Wyscig do Renu zdobyl nominacje (2 miejsce), na BGG zdobyl nominacje (3 miejsce), a w Polsce? Nic :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”