Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Teufel »

Ale będzie można liczyć na polską instrukcję już przy nabyciu gry, jak tylko będzie dostępna?
Legiony i ja mamy się dobrze.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: hamilkar1978 »

Trzymam kciuki żeby było stać na takie "ekstrawagancje".
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: ghostdog »

Lord Voldemort pisze: Serce bardzo by chcialo, ale rozum kaze jeszcze liczyc kase...

Plan minimum to opublikowanie polskiej instrukcji i tlumaczenia kart w necie.
Niestety, ale koszty niewielkiego nakladu polskiego sa nieproporcjonalnie duze, wiec potrzebujemy albo odpowiedniej ilosci chetnych (kilkuset),
lub na tyle dobrego wyniku ogolnego kampanii, zeby nas bylo stac na takie ekstrawagancje :D
Ja doskonale Ciebie rozumiem. Od dawna nie wierzę w Świętego Mikołaja :D
Chciałem mieć tylko jasność. W sumie sama instrukcja oraz karty to byłoby w sumie wystarczające.
Pozostaje niecierpliwie czekać i odkładać pieniążki :oops:
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Lord Voldemort »

Na BGG opublikowalismy prawie finalna mapke do Hannibala
https://boardgamegeek.com/image/3501274 ... size=large

Dziekujemy za wszelkie kciuki i komentarze.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: ozy »

Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Herman »

Brawo, próg minimalny zaliczony w pierwszej godzinie(?)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Lord Voldemort »

Herman pisze:Brawo, próg minimalny zaliczony w pierwszej godzinie(?)
Pierwsza sloni szarza trwala 11 minut. Dokladnie 10'33", dlatego Jaro upiera sie ze bylo to tylko 10 minut.
Beowulf
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 19:00
Has thanked: 2 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Beowulf »

Lord Voldemort pisze:Za to wysylka w Polsce darmowa. Tylko nie piszcie tego po angielsku na KS bo nas inne nacje zloza zywcem w ofierze Baalowi.
Miły ukłon w stronę rodzimego klienta. Ale nie rozumiem zastrzeżenia o dochowaniu tajemnicy. Wszak sami o tym wspominacie na stronie:
•EU €10 to most countries (Poland - free).

Poza tym należne gratulacje, szybko się ufundowało ;)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: clown »

Z jednej strony masz rację, z drugiej Hannibal, jako solidny "gateway wargame", może ułatwić bezbolesny pierwszy kontakt z grami wojennymi szerszej grupie osób. Ta gra jest jednak mocniej zależna językowo od chociażby takiej Sekigahary, czy C&C.
Z ekonomicznego punktu widzenia masz natomiast 100% racji i nie sądzę, żeby Phalanxi rozumowali inaczej.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Lehto »

Jeżeli chodzi o zasady i rozgrywkę to może być to gateway, ale cenowo to już zdecydowanie imo nie (różnica cenowa w stosunku do C&C będzie znaczna).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43339
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Raleen »

Myślę, że jak powstanie polska instrukcja, zamieszczona na stronie wydawcy w pdf, do tego dla zupełnie nieznających angielskiego tłumaczenie kart, to rozwiąże to problemy językowe (nie wiem czy tam coś jeszcze trzeba tłumaczyć, z tego co pamiętam - nie).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
yanoo
Sergent
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 00:15
Has thanked: 1 time

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: yanoo »

Raleen - wy gracie w gry z brzydkimi żetonami (którym jeszcze trzeba przycinać rogi) na papierowych mapach, na które trzeba kłaść pleksi, żeby nie przypominały wzburzonego morza. Gracze z "tego drugiego forum" są przyzwyczajeni do nieco innych standardów i konieczność kombinowania z drukowaniem tłumaczeń kart jest dla niektórych nie do przyjęcia, szczególnie jeśli na grę trzeba wyłożyć ponad 3 stówki. Dobrych gier jest dzisiaj naprawdę dużo, tych spolonizowanych również.

Angielski to rocket science nie jest, ale np. dla mnie Hannibal to byłby idealny tytuł do zagrania z ojcem, który niestety angielskim nie włada (co innego rosyjski :mrgreen:) i pewnie się już nie nauczy. Grę jednak wsparłem w pierwszych 10 minutach i trzymam kciuki za jak najlepszy wynik :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43339
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Raleen »

Nie przycinam żetonów, nie stosuję pleksi i nie mam żadnego wzburzonego morza na planszy. Może niektórzy nie wpadli na to, że zanim zasiądzie się do gry trzeba planszę "rozprostować". Polecam spróbować :). Odnośnie żetonów też mam oczywiście inne zdanie co nie przeszkadza mi np. grać w gry bitewne, gdzie są figurki takie jak tutaj, tylko sztuka polega na ich ładnym pomalowaniu, czego zdecydowana większość graczy planszowych (poza tymi grającymi równolegle w bitewniaki) obawiam się, że nie potrafi.

Oczywiście, że fantastycznie będzie jeśli zrobią też wersję polską, ale rozumiem argument ekonomiczny i sądzę, że to jest jedyny argument przeciw.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Magnum-KR »

Wszystko w tej nowej edycji piękne ale... z kostkami słabo. :( Dla mnie miało niewątpliwy urok i dodawało smaczku posługiwanie się tymi kośćmi z cyframi rzymskimi i punickimi. U mnie w domu córka została tłumaczem z punickiego na nasze, mówiła graczom ile wypadło - bardzo była zadowolona... Ja rozumiem, że Amerykanie są (niektórzy) leniwi i głupawi i wolą prościej ale może by zrobić Kickstarter Promo Kit z dwoma kosteczkami po staremu?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Post autor: Lord Voldemort »

Magnum-KR pisze:Wszystko w tej nowej edycji piękne ale... z kostkami słabo. :( Dla mnie miało niewątpliwy urok i dodawało smaczku posługiwanie się tymi kośćmi z cyframi rzymskimi i punickimi. U mnie w domu córka została tłumaczem z punickiego na nasze, mówiła graczom ile wypadło - bardzo była zadowolona... Ja rozumiem, że Amerykanie są (niektórzy) leniwi i głupawi i wolą prościej ale może by zrobić Kickstarter Promo Kit z dwoma kosteczkami po staremu?
Sorki, ale nie ma mowy. My robimy standardowa k6 z oczkami wg autentycznych wzorów rzymskich.

Poza tym ufundowały sie kości powiększone. Szereg kości będzie unikatowych.
Punickie symbole nie sa ani realistyczne, ani grywalne. Naszym zdaniem dead end.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”