Hands in the Sea (Knight Works)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
rastula
Sergent-Major
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:03
Lokalizacja: Kernwerk
Kontakt:

Re: Hands in the Sea

Post autor: rastula »

Raczej nie ma dramatycznych błędów. Errata to raczej doprecyzowanie niejasności, które mogą powstać przy setupie. Gra jest dość złożona, jest dużo akcji do wyboru, szczególnie jak ktoś nie grał w Akry. Myśmy podczas pierwszej gry popełnili sporo błędów ale żadne nie popsuły miodności rozgrywki.

Poprawione karty będą gotowe/wysyłane na dniach.

Companion guide jest zbędny do rozgrywki, to "tylko" tło historyczne i refleksje projektanta.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hands in the Sea

Post autor: ghostdog »

Bambrough pisze:Jak się ma rozgrywka w Hands in the Sea w porównaniu do Hannibal: Rome vs Carthage? Potrafi być równie emocjonująca?
Podbijam pytanie :D
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: Leliwa »

Trudno te gry porównywać. Zupełnie inna mechanika W Hannibalu masz konkretnych wodzów, marsze, kampanie i oblężenia. W tym wojna została pokazana bardziej symbolicznie, jest za to silniejszy element ekonomiczny. Hannibal jest też oczywiście bardziej historyczny i wojenny Podczas gdy omawiana gra jest bardziej hybrydą wojenno-eurową.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hands in the Sea

Post autor: ghostdog »

Ale jak rozumiem polecacie do kupna?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 listopada 2016, 07:53 przez ghostdog, łącznie zmieniany 1 raz.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: Leliwa »

Jak się lubi "A Few Acres of Snow" to jak najbardziej. Jak się nie zna powyższego, to też.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hands in the Sea

Post autor: ghostdog »

Nie znam ale lubię karcianki - nawet jeśli grywam sam przeciwko sobie :D
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hands in the Sea

Post autor: ghostdog »

Czy ktoś moze mi wyklaryfikowac zasady walki? jakos nie mogę zakumac.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hands in the Sea

Post autor: ghostdog »

Swoją drogą czy zauważyliście, że Kartagina ma mniej kart z kolonistą a tym samym trudniej zbudować flotę czy zasiedlić miasta?
Jestem zachwycony grą.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: Herman »

ghostdog pisze: Swoją drogą czy zauważyliście, że Kartagina ma mniej kart z kolonistą a tym samym trudniej zbudować flotę czy zasiedlić miasta?
Jestem zachwycony grą.
To jasne, to jest gra z asymetrycznymi stronami :mrgreen:
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2071
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 89 times
Been thanked: 192 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: adalbert »

Mam za sobą dwie zapoznawcze i niepełne rozgrywki (dwóch różnych przeciwników). Wrażenia zachęcające. Gra oferuje pewną głębię i liczne wybory, aczkolwiek wydaje się być dość wyraźnie dłuższa od Akrów (z tego, co je pamiętam). Moim zdaniem warto grać od razu z dodatkiem z ks, który wymusza pewien ruch odnośnie do kart strategii.
Jose
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 28 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Hands in the Sea

Post autor: Jose »

Nie jestem pewien, czy to zgodne z regulaminem, ale jakiś czas temu napisałem recenzję tej gry i chciałem się nią pochwalić ;-)

http://www.for2players.pl/2016/11/hands ... ry-od.html
Moja strona: www.for2players.pl
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Hands in the Sea

Post autor: Raleen »

Na recenzje to jak najbardziej właściwe miejsce, generalnie dajemy je w wątkach o grach.
Co do samego tekstu i gry się nie wypowiem, bo jeszcze nie miałem przyjemności się zapoznać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2071
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 89 times
Been thanked: 192 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: adalbert »

Odnosząc się do uwagi z recenzji. W dodatku z ks (na szczęście jest do nabycia osobno - nie cierpię idei exclusivów, które modyfikują rozgrywkę) jest m.in. kilka kart wydarzeń o złagodzonych efektach, w tym Naval Disaster i Storms at Sea. Można ich użyć zamiast tych z podstawki.
Jose
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 28 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Hands in the Sea

Post autor: Jose »

Naval disaster naprawdę kilka rozgrywek u nas w domu wywrócił. Gra poza tym bardzo dobra i przystępna.
Moja strona: www.for2players.pl
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hands in the Sea

Post autor: ghostdog »

Mnie kumpel grający Rzymem totalnie zblokował swoją flotą. Próbowałem coś odbudować ale traciłem tylko karty z osadnikiem, których Kartagina ma bardzo mało.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”