[Warszawa] Wizyta w Stolicy

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

[Warszawa] Wizyta w Stolicy

Post autor: Samuel »

Chciałbym krótko wyrazić podziękowanie wszystkim Współgraczom i Współrozmówcom podczas mojej krótkoterminowej wizyty (14-18 kwietnia) w aktualnej Stolicy naszego Kraju. A zatem w kolejności spotkania: Raleenowi, Leo, uczniom Leo, Pędrakowi, Raubritterowi, Kapitanowi Bombie, nie licząc spotkanych na chwilę Konrada i Maciuni. Nade wszystko dziękuję Raubritterowi za ugoszczenie i organizację rozgrywek. Zagrałem 2 razy w "Krecie Wojny", 5 razy w "W 1815", po razie w "Orła i Gwiazdę", "Quartermaster General" i "Ścieżki Chwały". Do zobaczenia przy następnej okazji, mam nadzieję, że najpóźniej w Muszynie. :)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: [Warszawa] Wizyta w Stolicy

Post autor: Leo »

Piątkowe spotkanie będę wspominał bardzo miło. Do rychłego zobaczenia :D
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: [Warszawa] Wizyta w Stolicy

Post autor: maciunia »

Samuelu, wielkie dzięki za użyczenie komórki ;)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: [Warszawa] Wizyta w Stolicy

Post autor: Samuel »

Nie ma za co - człowiek w pewnym wieku cieszy się, jeśli mógł się na coś przydać - a tu dwie osoby zadowolone: sprzedawca i nabywca :)
Co do "Ścieżek" rozegraliśmy 15 etapów, przy czym (jako Państwa Centralne) nie miałem już raczej dużej perspektywy wygranej, jeśli nawet udałoby mi się zatrzymać marsz Rosjan na Berlin. Co prawda z drugiej strony bliski byłem przełamania Austriakami na froncie włoskim, ale na pewno nie miałbym już na to czasu. Pozostałe fronty były stabilne.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Wizyta w Stolicy

Post autor: Raubritter »

Również dziękuję współgraczom. Było zacnie :-)

Co do naszej niedzielnej rozgrywki w Ścieżki z Samuelem, to pierwsze - ależ to jest dobra gra; i po drugie - było zasadniczo tak, jak Samuel pisze. Kluczowe było chyba odpuszczenie sobie przez Samuela pogromienia Rosjan. W rezultacie, wszędzie (poza frontem włoskim) miałem przewagę. Szczególne radość dawały agresywne poczynania moich dzielnych rosyjskich hufców, bo nie w każdej rozgrywce mają okazję. Front zachodni był faktycznie bardziej stabilny, choć niemiecka obrona była już na linii Akwizgran-Koblencja. Zniszczona został również twierdza w Metzu. W każdym razie nie liczyłem na szybkie przełamanie na tym froncie, za to świetnie sprawdzał się wysysaniu niemieckich sił i środków.

W Turcji było spokojnie. Na Bałkanach też - Serbia broniła się dzielnie, ale w końcu uległa, Bułgaria weszła do wojny późno, Rumunia wcale, a mój desant Armii Wschodniej w Salonikach został zmiażdżony szybką interwencją sił niemieckich.

Gorąco za to było na froncie włoskim. Samuel skoncentrował tam kilka armii austro-węgierskich, które do tego dużo lepiej sprawdzały się w boju niż moi Włosi. Dość powiedzieć, że po ciężkich walkach oddałem Maggiore i Udine i ratowałem się panicznymi przerzutami korpusów francuskich i brytyjskich (graliśmy w wariant historyczny, więc o armiach nie było mowy). Ostatecznie jednak Włosi wytrwali, a gdy kończyliśmy rozgrywkę byliśmy już obaj w Wojnie Totalnej i szykowałem się do wsparcia frontu armią francuską i brytyjską.

Podsumowując, bardzo fajna rozgrywka w świetną grę. Mam ochotę na więcej Ścieżek lub Pursuit of Glory.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Wizyta w Stolicy

Post autor: Przemos19 »

Aktualna stolica, hmm, następna na Żoliborzu.
Zapewne chcesz powrotu do Krakowa stolicy :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”