Hearthstone: Heroes of Warcraft [Blizzard]

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Hearthstone: Heroes of Warcraft [Blizzard]

Post autor: WarHammster »

http://www.hearthstone.net.pl
Blizzardowska karcianka w klimatach WoW.

Podstawowe informacje:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hearthsto ... f_Warcraft
http://www.hearthstone.net.pl/hea/wprow ... y-Gry.html

Zainstalowałem grę na telefonie, zajmuje lekko ponad 1GB. Gra wciąga jak każda dobra karcianka. Jest dość podobna do Warhammera: Inwazji. Pykam sobie kapłanem, czasem paladynem a ostatnio próbuje łotrzyka. Brakuje mi jeszcze kilku kart by zrobić w miarę dobrą talię pod kapłana - o ile wypada mówić o dobrej talii na tym poziomie na którym jestem :). Grę można zainstalować również na PC - jest to darmowa gra z możliwością wydawana złociszy (wiadomo na co... w celu zdobycia lepszych kart).

Jeśli również pykacie, to proszę o info, z chęcią się zmierzę i wymierzę sprawiedliwość.

Mam nadzieję, że doczekam się wydania w formie nie cyfrowej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 09:46 przez WarHammster, łącznie zmieniany 1 raz.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: GRZ »

Problemem tej gry jest słaby balans kart. Prowadzi on do "jednych słusznych" talii. Jak tylko pograsz trochę więcej zobaczysz że w danym dodatku jest 1-2 rozpiski którymi gra 90% ludzi. Ale pierwsze 2 tygodnie - super gra.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: WarHammster »

Możliwe. Nie wiem kiedy ostatni raz grałeś. Od środy wieczorem otwierana jest karczma w której gracze ścierają się na losowych zasadach, np. mają do dyspozycji te same karty lub są dobierane losowo. Wczoraj miałem przyjemności rozegrać pierwsze 4 karczemne gry z czego wszystkie wygrane. W trybie pojedynku wygrywam co 5,6 partię - mają lepsze karty. Głównym motywem mojej zabawy w HS to gra ze znajomymi.

Gdyby znalazło się więcej osób z forum, można by stworzyć ligę strategie.net.pl
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Biały Vilk »

Grywam od października, raczej dla rozrywki, choć staram się co miesiąc zdobyć choć 10 level na rankedach, co by złapać trochę pyłu za złotą eRkę i dwa Commony.

Nick: Landroval
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: WarHammster »

Vilku, czy skrzynie z Karczmy mam otwierać od razu po wygraniu pojedynku czy to działa na zasadzie kondensacji, że im więcej wygram bójek to nagroda z kuferka będzie lepsza? Otworzyłem skrzynkę od razu, nie wiem czy dobrze zrobiłem. Warto wiedzieć na przyszłość.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Biały Vilk »

Skrzynkę z Karczemnej Bójki dostajesz po pierwszym zwycięstwie i jest ona tylko jedna i niezmienna, więc możesz od razu brać pakiet kart. Dalsza gra w Karczmie jest już tylko dla zabawy (poza zwykłym bonusem 10 złota za każde 3 zwycięstwa, jak w każdym innym trybie).
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: WarHammster »

Z aktualnymi kartami udało mi się dobić do 19 lvl i tego poziomu nie mogę przeskoczyć. Trudno jest bez dodatków wygrywać z innymi. Vilku, powiedz mi, kiedy kończy się sezon?

Moje wygrane:
- 48 gier w pojedynkach (w tym w karczmie 19)
- 3 gry w arenie

A jak u Ciebie wyglądają statystyki?
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Biały Vilk »

Każdy sezon to miesiąc kalendarzowy, więc obecny skończy się 29 lutego.

Moje staty?
1685 wygranych w pojedynkach, 44 na arenach (zagrałem może z 10 razy, najlepiej było jakieś 7:3 czy 8:3), w karczemnej koło 50 wygranych.

A ranga to kwestia ogrania. Ja w pierwszym moim sezonie doszedłem do 18. Myślę, że samymi kartami podstawowymi Kapłana można dojechać w okolice 16, 15. Poza umiejętnościami i siłą talii są też inne czynniki wpływające na wynik. Choćby pora dnia/nocy, kiedy grasz albo początek nowego sezonu, kiedy wszyscy pro-wymiatacze też ponownie zaczynają od 16 rangi i grindują na potęgę, więc jest spora szansa zostać przez takiego rozjechanym na starcie miesiąca.

Wolę grać w trybie rozrywkowym, bawić się kartami i próbować nowych kombinacji. A jak widzę kolejnego takiego samego Secret Paladyna czy Face, Aggro, Cancer, Ebola czy jak go tam jeszcze zwą Huntera, to przechodzę do następnej partii.
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: WarHammster »

Niezłe staty 8-). Czasem wpadam na takich wymiataczy i z moich trzech w pocie czoła zdobytych gwiazdek robi się 0. Czy te sezonowe karty są lepsze od tych klasycznych ze sklepiku za 100 golda? Mam nadzieję, że kiedyś tą grę wydadzą w wersji papierowej jako kolekcjonerską - zdecydowanie wole zbierać przedmioty materialne niż cyfrowe :).
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Biały Vilk »

Chodzi o nagrody za osiągnięcie danej rangi w sezonie? To złote odpowiedniki zwykłych kart (losowo) i odrobina pyłu:

Rank 20 - 1 golden common card, 5 dust
Rank 19 - 1 golden common card, 10 dust
Rank 18 - 1 golden common card, 15 dust
Rank 17 - 1 golden common card, 20 dust
Rank 16 - 1 golden common card, 25 dust
Rank 15 - 1 golden common card, 1 golden rare card, 5 dust
Rank 14 - 1 golden common card, 1 golden rare card, 10 dust
Rank 13 - 1 golden common card, 1 golden rare card, 15 dust
Rank 12 - 1 golden common card, 1 golden rare card, 20 dust
Rank 11 - 1 golden common card, 1 golden rare card, 25 dust
Rank 10 - 2 golden common card, 1 golden rare card, 5 dust
Rank 9 - 2 golden common card, 1 golden rare card, 10 dust
Rank 8 - 2 golden common card, 1 golden rare card, 15 dust
Rank 7 - 2 golden common card, 1 golden rare card, 20 dust
Rank 6 - 2 golden common card, 1 golden rare card, 25 dust
Rank 5 - 2 golden common card, 1 golden epic card, 5 dust
Rank 4 - 2 golden common card, 1 golden epic card, 10 dust
Rank 3 - 2 golden common card, 1 golden epic card, 15 dust
Rank 2 - 2 golden common card, 1 golden epic card, 20 dust
Rank 1 - 2 golden common card, 1 golden epic card, 25 dust
Legendary - 3 golden common card, 1 golden epic card, 0 dust
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: WarHammster »

O to mi chodziło. Dzięki za listę.

Vilku, wczoraj między 23:00 a 24:00 rozegrałem kilka (6) potyczek z graczami "swojego pokroju" wszystkie wygrałem. O godzinie 00:06 rozpocząłem kolejną partię i trafiłem na jakiegoś kosmicznego koksa. Czy po północy to już "rano" i wtedy automat losuje koksów? Jak to z tym czasem dokładnie jest? Mam już kilka złotych kart, czy te karty poza tym, że są złote dają coś ponadto - nic nadzwyczajnego nie zaobserwowałem i nie są ładniejsze od standardów :P.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: Biały Vilk »

Na grach rankingowych losuje spośród przeciwników zbliżonych aktualną rangą. Na rozrywkowych możesz trafić na każdego, w karczemnych chyba też. Na arenach — w zależności od tego, jak Ci idzie: wygrywasz, trafiasz na takich co też wygrywają i odwrotnie.

Wydaje mi się, że pro-playerzy grywają o różnych porach: zarówno wcześnie rano, w ciągu dnia (kiedy wielu z nich nagrywa streamy i filmiki na youtuba) i późno w nocy. Amatorzy raczej o bardziej ludzkich porach. Nie ma reguły, ale raczej grywałbym poważniejsze partie właśnie w ciągu dnia, bo częściej trafi się na mniej doświadczonych graczy.

Ja złote karty mielę na pyłek. Wolę mieć więcej normalnych kart niż szpanować dla pustego efektu. No, chyba że to jakaś dobra legenda czy epik, wtedy czekam z mieleniem do czasu uzyskania zwykłej wersji.
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Post autor: WarHammster »

Jak powstają karty w HS:
Obrazek
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft [Blizzard]

Post autor: WarHammster »

Niestety czasem leszcze z wypasionymi kartami kiblują na poziomach 18-20 i trzeba się z nimi użerać. Mi udało się zejść póki co 17 poziomu. Zazwyczaj zaczynam grać w rankingu kilka dniu po nowym sezonie aż cała ferajna koksów przeleci najwyższe lvle :).
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft [Blizzard]

Post autor: WarHammster »

Nie wydawajcie kasy na Areny póki co. Zbierajcie 700 golda i kupujcie przygody w zakładce Przygody (nie przez sklep). Każda przygoda podzielona jest na rewiry z bossami i bossem głównym. Po każdym przejściu rewiru z pomniejszym bossem otrzymujecie komplet kart - takich pod rewirów jest 3-5 a po ubiciu bosa przechodzicie do kolejnego. Na samym końcu rewiru znajduje się boss końcowy, za którego można dostać komplet kart z bossem. Po ukończeniu całego rewiru odblokowujecie wyzwanie klasowe (dla dwóch klas), za które otrzymuje się komplet kart na jedną klasę.
Mam już zrobioną całą:
- Ligę Odkrywców
- Naxxramas (został mi tylko jeden rewir) - nie wiem czy można po nowym patchu kupować tą przygodę.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”