Zmiany na forum, co dodać itd.

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: Raleen »

To miałbym prośbę - podeślijcie mi na PW jakieś linki gdzie coś takiego funkcjonuje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: GRZ »

GRZ 10 marca 2014, 12:18 pisze:Można by prosić o włączenie taga spoiler w BBCode?
Przykład: http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=30&t=12894
Ułatwi to przeglądanie tematów z dużą ilością zdjęć.

Dodatkowo jako bonus (na szóstkę ;) ): Poprawić regexpa do tagu img żeby radził sobie z nawiasami [].
Przykład: [img]http://www.martola.com.pl/vdata/_obrazk ... ner250.jpg[/img]
Ekhem...
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: GRZ »

https://www.phpbb.com/customise/db/bbcode/new_spoiler/

Pod 'demo' masz jak to wygląda. Można tam wypakować dowolny tekst i tagi.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: Raleen »

Dzięki Panowie, dostałem już 3 maile od różnych osób, niezależnie od tego co jest tutaj.
Prawda jest taka, że jestem zdany na tnnn - jeśli coś trzeba grzebać w kodzie. Jeśli tylko w konfiguracji, spróbuję przyswoić to co mi podesłaliście.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: Pejotl »

Proponuję, aby wprowadzić na forum zasadę że w nazwach wątków nie mogą być umieszczane obraźliwe epitety pod adresem konkretnych osób.

Jak dotąd wątek "R. Berg jest jednak ciulem" wisi sobie bez reakcji moderatorów, a na mój gust stanowi zgrzyt z całą resztą tego forum (z jednej strony tytuł jest obraźliwy a z drugiej totalnie szczeniacki). Wydaje mi się, że wystarczające jest umieszczenie takich krytycznych opinii w treści wątków.

Zaznaczam że nie znam pana Berga osobiście 8-)
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: Jarek »

Słuszna uwaga.
Poproszę autora o zmianę tytułu tego tematu.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: WarHammster »

Za bardzo bierzecie sobie to do serca. Martwi Was taka błahostka a oczom uchodzą inne kwestie. Ryszard i tak jest dość drastyczny w moderowaniu a wrzucanie do woreczka kolejnej cenzury zuboży to forum w propagowaniu wolnej treści.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: Torgill »

Mimo wszystko to nie cenzura w złym znaczeniu, tylko dbanie o słownictwo. Dyskusje bywają żarliwe, ale trzymajmy poziom i zwłaszcza w tytułach nie obrażajmy nikogo. Zresztą oceniać należy czyny.
Nie będzie nigdy idealnej moderacji, bo moderatorami są ludzie, a każdy człowiek jest ułomny, subiektywny etc. W tym jednostkowym przypadku lepiej tytuł jednak zmienić.
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: Pejotl »

WarHammster pisze:Za bardzo bierzecie sobie to do serca. Martwi Was taka błahostka a oczom uchodzą inne kwestie. Ryszard i tak jest dość drastyczny w moderowaniu a wrzucanie do woreczka kolejnej cenzury zuboży to forum w propagowaniu wolnej treści.
Nie musisz się przejmować, i tak to nikogo nie obchodzi. :|

Dziwi mnie tylko jak "obraźliwe epitety pod adresem konkretnych osób" w twoich ustach zmieniły się w "propagowanie wolnej treści" :roll:
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: Raleen »

Niebawem zrobimy porządek. Ostatnio był napięty okres. Wtedy zdarza się, że niektóre rzeczy umykają...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: WarHammster »

Trzeba mieć więcej dystansu. Poza tym odpowiedzialność za treść nie ponosi administrator (wraz z forum) a autor posta, który w tym przypadku wyraził swoją prywatną opinie (stwierdzenie) - ma do tego prawo, tak samo jak Ty masz prawo do odpowiedzi w tej kwestii. Ciul nie jest określeniem faszystowskim, fobicznym tylko potocznym-pogardliwym - czy p. Berg jest godny pogardy? Czy kłamał, oszukiwał? Nie wiem, nie znam "typa", co nie zmienia faktu, że ktoś może o nim tak myśleć.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Wśród śląskich przekleństw, "ciul" ma najcięższy kaliber. Są regiony kraju, w których wydźwięk tego słowa jest łagodniejszy. Ale ja bym się obraził, gdyby ktoś mnie tak nazwał. Warszawiak może mniej.
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Jestem Warszawiakiem i słowo ciul wobec mojej opinii nie jest obraźliwe a jedyne ośmieszające i to raczej w sposób śmieszny? Często używam słowo ciul (kłamca), ciulać (kłamać), ciułać (oszczędzać po kątach każdy grosik), ciulne (uderzyć), od ciula (dużo). Dziadek zaś nazywał nas często małymi ciulami i pieronami.

Pan Berg zrobił od ciula gier.

Nie zbieraj na swoje barki cierpień tego świata.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: WarHammster »

Kultura to również slang, synonimy etc.
...słownictwo typowo slangowe wkracza do języka ogólnego, jednak przeważnie używane jest wtedy do celów humorystycznych, ekspresyjnych i stylizacyjnych.
Ekspresja (łac. exspressio – wyciskanie soku; metafora zastosowana do nazwania wyciskania śladów na otoczeniu przez zjawiska psychiczne), uzewnętrznienie, siła wyrazu
Autorowi się udało, skoro na ten temat rozmawiamy ;).
Ja jednak będę bronić slangu a zakaz jego używania uznam za przejaw napiętnowania ;).
Oczywiście można było nazwać p. Berga łotrem, kłamcą, oszustem i problemu by nie było.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: elahgabal »

WarHammster pisze:Trzeba mieć więcej dystansu.

WarHamster pisze:Jestem Warszawiakiem i słowo ciul wobec mojej opinii nie jest obraźliwe a jedyne ośmieszające i to raczej w sposób śmieszny? Często używam słowo ciul (kłamca), ciulać (kłamać), ciułać (oszczędzać po kątach każdy grosik), ciulne (uderzyć), od ciula (dużo). Dziadek zaś nazywał nas często małymi ciulami i pieronami.
Ale to naprawdę jest kiepski argument.
Pamiętam jak kiedyś bardzo zacna ciotka z szacownego miasta Łódź przepędzając czas pod Wawelem spuentowała opowiadaną przez siebie dykteryjkę stwierdzeniem (uczciwszy uszy) "bo to taki buc". W tym momencie zapanowała powszechna konsternacja i słuchacze spuścili oczy po sobie. Cioteczka widząc co się dzieje przytomnie zapytała o co chodzi. Dowiedziała się, że w Krakowie to dosyć grube słowo jest, na co zrobiła wielkie oczy i powiedziała, że u Niej oznacza gbura.
Jeżeli już koniecznie chcemy używać określeń mniej czy bardziej pejoratywnych to lepiej dwa razy się zastanowić, bo też różni ludzie mogą je różnie odebrać. Mnie osobiście określenie użyte w tytule wątku kojarzy się bardziej ze stadionem niż tutejszym forum.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: WarHammster »

Uważam, że robicie z igły widły. Często padam ofiarą słowa talib, Czeczen, islamista - przez brodę. Jak cię widzą tak cię piszą.

Ele, na stadionie takich wyrazów jak "ciul" nikt nie używa.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: elahgabal »

Nie napisałem, że się go na stadionie używa (chociaż niby dlaczego miałoby się nie używać), tylko że ze stadionem mi się kojarzy. Ale na pewno nie kojarzy mi się z Forum.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”