X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Kretus pisze:Witam
Wprawdzie mam zarezerwowany nocleg w okolicach Niepołomic, ale gdyby coś z tym nie wyszło można liczyć na nocleg w szkole? Jeśli tak, to gdzieś się zgłaszać od razu czy coś poradzimy w razie kłopotów?
Coś poradzicie ze szkołą ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Samuel pisze:
Raleen pisze:Szary, z tym nocowaniem dla Ciebie w szkole z czwartku na piątek zapytam jeszcze. Myślę, że da się załatwić.
Szary - to jak załatwiać Ci nocleg z czwartku na piątek? Pytanie do wszystkich chętnych - pilne!!!! Nie będę płacił niepotrzebnie 210 zł za samotny nocleg w pokoju trzyosobowym z czwartku na piątek, jeśli nie pojawią się chętni. :evil:
Z Szarym sprawa wyjaśniona, jeśli ktokolwiek inny byłby chętny, czekam na wiadomość do wieczora.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Przepraszam, kolejne zmiany w programie konferencji :evil: - zainteresowanych odsyłam do strony na Portalu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Akurat zdążyłem podmienić harmonogram :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Szary »

Jest ktoś wolny jeszcze w niedzielę, zwłaszcza rano? Jestem otwarty na wszelakie propozycje.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Szary pisze:Jest ktoś wolny jeszcze w niedzielę, zwłaszcza rano? Jestem otwarty na wszelakie propozycje.
Zobaczymy, jak będzie z tą niedzielą, ale nie wykluczam jakiejś aktywności planszówkowej między 11.00 a 14.00. Aha - biorę jeszcze jedną grę oprócz wymienionych, mianowicie moją samoróbkę bitew napoleońskich. Mam nadzieję, że ktoś się skusi. :)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Szary »

Cóż, jak pisałem - z chęcią ;)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Dajmiech »

Czy ktoś znający "A Distant Plain" byłby zainteresowany rozgrywką w sobotnie popołudnie/wieczór? Mogę dostarczyć grę, ale brak mi doświadczenia, żeby być jedyną osobą znającą zasady.

Alternatywnie, mógłbym zagrać w sobotę w jeden z poniższych, posiadanych przeze mnie, tytułów:
- Men of Iron
- Infidel
- Labirynt
- Grunwald Dragona (tu możliwość rozgrywki w większą ilość osób, ale i konieczność pośpiechu z ruchami, bo zdarzało mi się, że gra zajmowała grubo ponad 10 godzin)
- Wilderness War (tu jednak nie jestem do końca pewien, czy dostarczę mój własny egzemplarz, bo dopiero mam go otrzymać)

Jestem też otwarty na inne propozycje.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Herman »

Niestety nie będę miał Quartermastera, bo kolega wyjechał i przedłużył sobie urlop :\
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: clown »

Shit, a ja się już psychicznie nastawiłem (w sensie, że będę się musiał narąbać przed rozgrywką :P)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Marcon »

Będę od piątku. Nie jestem na razie na nic poumawiany, wiec jak ktoś kompletuje ekipę na większą dwuosobówkę w stylu HiS, Virgin Queen etc to jestem chętny. Z chęcią bym też w końcu spróbował Samuelu w OLL, jak coś ;)
Od siebie biorę na pewno Zimną Wojnę. Rzucam też otwarte pytanie, czy byłby ktoś zainteresowany jakąś grą nie do końca wojenną/historyczną? Szogun, El Grande albo (o zgrozo!) nawet coś w stylu Chaos w Starym Świecie?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Marcon pisze:Będę od piątku. Nie jestem na razie na nic poumawiany, wiec jak ktoś kompletuje ekipę na większą dwuosobówkę w stylu HiS, Virgin Queen etc to jestem chętny. Z chęcią bym też w końcu spróbował Samuelu w OLL, jak coś ;)
Dzięki :) Na piątek wieczór jestem już umówiony, ale na sobotę po 12.00 postaram się zmontować ekipę do OLL. To teraz o tyle łatwiejsze, że gra jest "Od 3 do 7 osób"
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Herman »

Marcon pisze:Będę od piątku. Nie jestem na razie na nic poumawiany, wiec jak ktoś kompletuje ekipę na większą dwuosobówkę w stylu HiS, Virgin Queen etc to jestem chętny. Z chęcią bym też w końcu spróbował Samuelu w OLL, jak coś ;)
Od siebie biorę na pewno Zimną Wojnę. Rzucam też otwarte pytanie, czy byłby ktoś zainteresowany jakąś grą nie do końca wojenną/historyczną? Szogun, El Grande albo (o zgrozo!) nawet coś w stylu Chaos w Starym Świecie?
Ja i Golum jesli się znajdzie czas chętnie zasiądziemy do Chaosa.

Clown - ja też żałuje bardzo, bo gra się idealnie nadaje po %. Rozumiem, że oprócz nas i Odiego nikt nie posiada tego? Jeśli jest ktoś kto ma, to niech koniecznie weźmie. Jeszcze sie zastanawiam nad szybkim zakupem w Forcie :D
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Korzystając z tego, że miałem krótszy powrót od większości uczestników chciałbym rozpocząć ciąg zasłużonych podziękowań dla Organizatorów naszego wspaniałego zlotu :) . Co prawda z powodu konferencji, a potem opieki nad dzieciakami nie udalo mi się pograć w nowe tytuły, ale za to poznałem wiele nowych dla mnie twarzy w środowisku (w tym krakowską legendę planszowego wargamingu, Leguna :) ), a co równie miłe, zobaczyć wiele tych dobrze już znanych :) . Jeśli chodzi o rozgrywki, udało mi się rozegrać NPwS z Petru Raresem, Sekigaharę z Dajmiechem, Pierwszą Wojnę Światową z moimi podopiecznymi Jasiem i Grzesiem, wreszcie Inwazję Gocką z Marconem. Jaś i Grześ też spędzili czas pożytecznie, rozgrywając dodatkowo Ankh Morpork, Kolejkę, Grę o Tron i Augustusa (szczególne podziękowania dla synów Jacka za udział w trzech pierwszych grach). Niestety, próba rozegrania w "młodszej kurii" partii OLL nie powiodła się, ale za to dogadałem się z obecnym na "Polach Chwały" Wydawcą co do kalendarza wydawniczego i coraz bardziej zaczynam ufać, że jednak dzieło zostanie uwieńczone powodzeniem.
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia za trzy tygodnie w Krakowie. :)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raubritter »

Przyłączam się do podziękowań dla organizatorów. Dziękuję też współgraczom. Było świetnie (Sukcesorzy, Churchill, Mamy szpiega, Unhappy King Charles, Forbidden Stars, Manoeuvre) i bardzo, bardzo zabawnie. Następny punkt w kajeciku papierowego stratega - październikowy Kraków.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”