IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

Z okazji nadchodzących Pól Chwały.
Życzenia takiej fajnej zabawy jak na obrazku ruchomym dla wszystkich i dla siebie też.

https://www.youtube.com/watch?v=eBwt82O ... leHdJX__yi

https://www.youtube.com/watch?v=__kQX12 ... i&index=12

Na drugim filmie widać, że niektórzy Jankesi też są z Dixie. ;)
:D
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Silver »

Już się jako tako spakowałem ale mogę jeszcze zabrać np. Crown of Roses i/lub Iron&Oak - czy ktoś chętny na 1 z tych gier?
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Anders »

Czy ktoś będzie miał może Wyścig do Renu albo Brytanię? A Guns of Gettysburg będzie?

Poszukuję lekkich, łatwych i szybkich gier z myślą o czeredzie, która ze mną przyjeżdża.

O ile czereda nie zajmie mi za wiele czasu chętnie zagram i w RoR-a, i w Sworda, i w GBoH, i w HISa, i w VQ i kto wie w co jeszcze :P

EDIT: a będzie VQ w ogóle? Czy tylko ten gorszy HIS?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Raleen »

Już słychać werbli bicie...

Do zobaczenia w Niepołomicach!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Franek Strzała »

Ja już w drodze :)
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1193
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 74 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Kretus »

Ja jak zwykle zapytam "z innej beczki".
Czy w pobliżu zamku jest jakiś duży parking albo inne miejsce, gdzie można zostawić auto do wieczora nie narażając się na mandat?
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Samuel »

Korzystając z przewagi, iż do domu miałem nieco bliżej niż znacząca część uczestników :P chciałem serdecznie podziękować Organizatorom tegorocznej imprezy, z Raleenem i oczywiście Robertem Kowalskim na czele. Ponadto, chciałem podziękować wszystkim Współgraczom, forumowym i nie tylko. Piątek upłynął mi pod znakiem naukowej konferencji n.t. wojny asymetrycznej (mam nadzieję, że za jakieś raptem półtora roku materiały ukażą się drukiem :) ). Jednakowoż, w piątek wieczór miałem okazję przegrać wojnę o sukcesję hiszpańską (NPwS) z Petru Rareszem, w sobotę powtórzyłem jeszcze to doświadczenie z Namkiem :evil: . Rozegrałem jeszcze 1989 z Dominiką, Sekigaharę z Ibrahimem, z harcerzami oraz z niejakim Tytusem (tak jakoś komiksowo to wyszło :) ), a także "Manewr" z JB. Generalnie więc dużo szybkich, prostych gier, żadnej epiki tym razem :). Część gier rozegrana w Dworku, trudno mi orzec, na ile podział na dwie części był udanym doświadczeniem, jego plusem było odizolowanie starych wyjadaczy od grona rozentuzjazmowanej młodzieży ;). Jeśli o tę ostatnią chodzi, to zaproszeni przeze mnie harcerze i harcerki masowo zasmakowali zwłaszcza w Wings of War, szczegolne podziękowania tutaj za społeczną pracę RyTo z naszego grona (no i oczywiście środowiska niepołomickiego). Mam nadzieję, że za rok część obowiązków konferencyjnych przejmą młodsi organizatorzy, a ja więcej czasu zdołam poświęcić planszówkom, zarówno tym społecznie organizowanym, jak i rozgrywkom w naszym rodzinnym gronie.
No i zapraszam do Krakowa na ostatni weekend września, na czwarte już weekendowe Spotkanie z Grami. (patrz watek konwenty).
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Fromhold »

Tym razem wybrałem się na P.CH nie tylko w celach towarzysko-poznawczo-zapoznawczych, ale również po to żeby trochę pograć ;) Bardzo miło było poznać kolejne osoby, które dotychczas znałem tylko za pośrednictwem forum - Maciejusa i Pnzera.
Podziękowania dla organizatorów. Impreza jak zawsze wspaniała. Mam nadzieję do zobaczenia za rok.
Pozdrawiam.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Raleen »

Kolejna edycja imprezy za nami. Wielki dzięki dla wszystkich, którzy przybyli, a zwłaszcza dla tych, którzy pomagali i zajmowali się pokazywaniem gier planszowych i ich przybliżaniem gościom imprezy. Tutaj szczególne ukłony w stronę RyTo (za zrobienie grupowej rozgrywki w Wings of War), a także w stronę Samuela - za zaproszenie na imprezę harcerzy i zorganizowanie ich tak żeby nam nieco pomogli, jak również za pokazywanie im planszówek. Również Leliwa zaangażował się w pewnym momencie w pokazywanie gier gościom za co bardzo mu dziękuję. Ze swojej strony chciałem także podziękować Khamulowi za robienie zdjęć podczas imprezy - bardzo ważna sprawa dla mnie, bo bez tego da się zrobić żadnych relacji. Sama relacja, gdzie postaram się napisać i więcej, i więcej mam nadzieję będzie widać, w ciągu najbliższych dni. Podziękować chciałbym również kolegom figurkowcom za zorganizowanie: Przemosowi, Robakowi - za pokaz/rozgrywkę w Battlegroup'a oraz Fromholdowi i pozostałym graczom ekipy "Bogowie Wojny - Napoleon" - również za pokaz. Wreszcie las but not least - Greebo i DBA, którego zawsze podziwiam za to jak organizuje promocję systemu i turnieje.

W tym roku w sobotę pogoda sprawiła, że z rana było trochę mniej ludzi, bo padał lekki deszczyk, ale później jak się wypogodziło pod wieczór i wyszło słoneczko, to ludzi zaczęło szybko przybywać, a w niedzielę (kiedy to pogoda była słoneczna i ciepło prawie jak w lecie), pojawiły się tłumy, czyli tak jak to bywało w latach ubiegłych. Z ciekawostek powiem, że w tym roku zawitały na imprezę wydawnictwa Erica i Tetragon, które rozstawiły się ze stoiskami na dziedzińcu zamkowym.

Jeśli chodzi o rozgrywki w planszówki - jak dla mnie wypadło świetnie. Udało mi się pograć nie tylko w moją "Ostrołękę 1807", którą zajmowałem się oczywiście najbardziej, ale także w system średniowieczny "Vae Victis". W sobotę przeprowadziłem rozgrywkę szkoleniową w "Kaiser's Pirates" dla Rahumene i ekipy z chorzowskiego klubu gier strategicznych, i zagrałem jeszcze z Petru w "Washington's War", odświeżając sobie ten tytuł. Z tego co widziałem nie wypaliły wszystkie rozgrywki wieloosobowe, zwłaszcza osoby, które miały najbardziej złożone i rozbudowane plany w co będą grać, niemal z godziny na godzinę, by żadnej chwili nie uronić, mogły się zawieść, ale rozgrywek wieloosobowych w sumie było kilka, bo poza wspominanym wyżej HISem i "Fire in the Lake", jeszcze wieczorem w sobotę rozegrany został "Sword of Rome", którą to rozgrywkę w większości obserwowałem. Co się przy tym ubawiłem pod koniec to moje :). Najwięcej na imprezie skorzystał chyba Ibrahim, który wpadł do nas na forum ledwo parę dni przed Polami Chwały, a udało mu się na nich zagrać chyba w 3 czy 4 nowe gry wojenne, których w ogóle nie znał (ze mną grał w "Na ostrze miecza!", w niedzielę widziałem, że grał w "Sekigaharę", w sobotę też się podpinał do różnych rzeczy). Dla mnie to jest wręcz wzorcowe wykorzystanie konwentu na poznawanie nowych gier, a z tego co widziałem i po imprezie zdążył sobie pochodzić i to i owo zobaczyć.

Ogólnie dobrze wyszło. Pojawiło się nowe wydawnictwo - Fabryka Gier Historycznych z prezentacjami swoich gier i turniejami. Pomieściliśmy się w salach na zamku, o co miałem z początku obawy czy damy radę, ale wskutek tego, że w ostatniej chwili niektórzy zapowiadani się nie pojawili miejsca było nawet więcej niż trzeba. Miło było wrócić po 5 latach na stare miejsce, gdzie byliśmy kiedyś, w pierwszych edycjach imprezy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Petru Rares »

Doszedłem już do siebie po przeżyciach Pól Chwały ;) Dziękuję serdecznie wszystkim organizatorom i współgraczom. W piątek zasiedliśmy we trzech do bitwy pod Worringen, jednak dość szybko opuściłem średniowieczne pole bitwy, zostawiając wojska arcybiskupa Kolonii pod dowództwem Ibrahima i pognałem jako Burbon utrzeć nosa koalicji. Sobota upłynęła pod znakiem Ostrołęki 1807, która oceniam bardzo wysoko, jako grę mocno pobudzającą wyobraźnię. Potem dzięki wyjaśnieniom Raleena razem z kolegami ze Śląska udało się zagrać w Kaiser's Pirates, a na zakończenie dnia Raleen stłumił rewolucję amerykańską w zarodku. W niedzielę zaś udało mi się zagrać z Leliwą kolejny raz w Waszyngtona. Potem byłem na konferencji, gdzie jednym z prelegentów był p. Istvan Dabi z węgierskiej grupy rekonstruującej Legion Wysockiego - jego wystąpienie było b. ciekawe i obfitowało w różne smaczki.

Wydaje mi się, że w tym roku planszówki były mocno reprezentowane, mogłem zaobserwować wiele rozgrywek, właściwie cały czas był spory ruch w interesie. oby tak dalej!
ibrahim
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 20 września 2014, 12:58

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: ibrahim »

Ja tez chciał bym podziękować wszystkim za życzliwość i pomoc w moich pierwszych krokach w wojennych planszówkach. Dziękuje Ryto za wprowadzenie w Wings Of War oraz przybliżenie zasad Musket & Pike. Dziękuje Petru za odstąpienie wojsk Arcybiskupa Kolonii pod Worringen ;) Chciał bym podziękować również Andersowi za bardzo ciekawą rozgrywka w North vs South, Darth Stalinowi za pojedynek na morzu oraz Samuelowi za walkę o władzę w XVII wiecznej Japonii. No i na końcu kieruje wielkie podziękowania dla Raleena za wszelką pomoc i ugoszczenie na Polach Chwały! Dziękuje mu również za rozgrywkę w Na Ostrzu Miecza w Bitwę pod Worringen - szkoda że musiałem się zmywać na busa i nie dane nam było dokończyć tej batalii.

Podsumowując udało mi się wykorzystać czas w 100% ale to wciąż dla mnie za mało :D Mam apetyt na więcej i mam nadzieje że uda mi się spotkać z którymś z forumowiczów w najbliższym czasie - może Spotkanie z grami w Krakowie? :)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Darth Stalin »

Było fantastycznie, chociaż nie dotarłem na pokazy bitewniaków (szkoda), ale nacieszyłem oko najnowszymi produktami systemu Wrzesień 1939 (bardzo fajne figurki! najklimatyczniejsze to Polak z kb panc wz. 35 i Niemiec rzucający granatem).
Poza tym sobie trochę poplanszówkowałem i nie tylko - w piątek i sobotę po partii w Modern Naval Battles (m.in. ibrahim i Franek Strzała), w sobotę HIS i Sword of Rome - ale poza tym bardzo fajnie spędziłem czas w nie-growych klimatach (sobotni obiad i przystolne rozmowy z rodziną Jacka to było coś!). W niedzielę obejrzałem sobie jeszcze rekonstruktorów i porobiłem fotki, szczególnie grupy odtwarzającej współczesną armię rosyjską (chyba największa mozaika umundurowania i wyposażenia).
Dzięki wszystkim za fantastycznie spędzony czas.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Khamul »

Pola Chwały, Pola Chwały i po Polach Chwały… Chciałbym podziękować organizatorom (z których znam tylko Raleen’a ;) ) jak również moim współgraczom. Szczególne podziękowania dla Leliwy, z którym rozegrałem 3 starcia i spędziłem chyba połowę czasu na konwencie. Przepraszam też wszystkich, którym strzelałem lampą błyskową po oczach lub po planszy.

W tym roku udało mi się rozegrać 6 bitew: Tremithoussia 1191, Montebello 1800, Barnet 1471, Maraton 490 BC, Fleurus 1622 i być może kolejną (niewydaną) grę z serii Wielkie Bitwy Małych Oddziałów Strategemat’y. Już wkrótce postaram się napisać o każdej rozgrywce parę słów w poszczególnych tematach, podam też prawie do wszystkich linki do relacji zdjęciowych. Dla mnie tegoroczne PCh uznaję za bardzo udane.

Rozdzielenie gier planszowych od gier wojennych z mojej perspektywy to strzał w 10tke, było o wiele luźniej i ciszej niż w poprzednim roku. Ale z punktu widzenia propagacji gier wojennych chyba nie był to zbyt dobry pomysł, z tego co pamiętam w poprzednim roku chyba o wiele więcej osób przewinęło się przez naszą salę. Ale być może w tym roku była to kwestia kiepskiej pogody.

PS. Mam nadzieję, że w przyszłym roku od początku uda się załatwić nocowanie na Zamku, bo noclegi na salach szkolnych ze snem zbyt wiele wspólnego nie mają ;).
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Jacek II Nowy
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Szczucin

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Jacek II Nowy »

A tu, coś jak dla mnie, ciekawego :)

http://www.radiomaryja.pl/informacje/po ... olomicach/

W tle przemyka JB :) jak gra słów wyszła ;)
"Naprzód psy! Chcecie żyć wiecznie?!"
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

Trochę mu głowę wykadrowali.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”