Shoutbox

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Staff Sergeant
Posty: 216
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2012, 15:52
Lokalizacja: Warszawa/Loos

Re: Shoutbox

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Telamonie, rozumiem i szanuję, że nie chcesz wspierać rosyjskich gier etc., ale niestety sposób w jakich próbujesz innych do tego przekonać jest mocno nieprzyjemny. Nie mówię tego jako gracz WoT-a (bo nim nawet nie jestem, nie gram także w WT), ale jako obserwator tego co się działo w shoutboxie przez ostatni czas. Widząc jaki panuje tam chaos i przerzucaniem łajnem, odchodziła mi wszelka ochota, by się tam odezwać.

Twoje wypowiedzi są często prowokujące (jak wczorajsza dot. nieobecnego Bayarda, który nie miał jak ustosunkować się do Twoich "zarzutów" czy Verdun, ale w tym ostatnim przypadku postanowiłem nie wchodzić w pyskówkę), zahaczające wręcz o trolling. Problemem jest też to, że nie chcesz lub nie potrafisz ustąpić. AWu postanowił odpuścic wypowiedzi w SB, Raleen prosił Cię o to samo, ale zamiast uszanować jego prośbę trochę to jeszcze podkręciłeś nazywając AWu histerykiem.

Nie odbieraj tego jako atak na siebie, nie chcę podkręcać atmosfery. Nie należę do żadnego stronnictwa AWu (chociażby dlatego, że nazwał Lovecrafta grafomanem, o czym już zostali poinformowani Oficjalni Chuligani Cthulhu) i średnio mnie obchodzi to czy kupisz znowu OiM tylko po to, żeby go sprzedać. Ot, luźna obserwacja kogoś, kto nie jest tu z nikim związany żadnymi umowami czy przygotowywanymi projektami.
"Gassed last night, and gassed the night before
Going to get gassed tonight;
If we never get gassed anymore.
When we're gassed, were sick as we can be
For Phosgene and Mustard Gas is much too much for me."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Telamon »

Telamonie, rozumiem i szanuję, że nie chcesz wspierać rosyjskich gier etc., ale niestety sposób w jakich próbujesz innych do tego przekonać jest mocno nieprzyjemny.
Jest mocno nieprzyjemny wobec AWu. Na forum gra wiele osób i wobec ich nie podjąłem takich brutalnych kroków gdyż na to nie zasłużyli. W temacie o grze jest jedynie kilka dość neutralnych słów napisanych. Jeżeli uraziłem tych lataczy - przepraszam.
Dlaczego wobec AWu? Powód napisałem wyżej. Możemy w to się zgłębiać, ale myślę iż zainteresowani znają dostatecznie tą sprawę. Dodam jeszcze jedynie to iż w chwili ogłoszenia rozejmu zaprzestałem takich działań, odpaliłem grę... i spotkałem się z kontratakiem AWu. ;)

Sprawa Bayarda nie była trollingiem, nie miała być prowokująca choć byłem lekko zbulwersowany. Rozumiem iż Bayard ma życie prywatne i wiem jakie jest piekło z wystartowaniem ze swoją firmą w tym kraju. Jednocześnie jednak trudno mi zrozumieć to iż od pół roku nie mógł znaleźć pięciu minut i w paru słowach wyjaśnić swym "adwersarzom" sytuację w jakiej się znalazł, tym bardziej iż na takie Border Princess miał pod koniec lipca czas wejść i pisać. Plany były spore, z rozmachem, chłopaki wydali "trochę" pieniędzy na dość nietypową - jeżeli chodzi o historyki - w Polsce skale 28mm. Poświęcili swój czas, malowali zajadle więc choćby przez grzeczność wypadałoby okazać ich sytuacji trochę zrozumienia i złożyć wyjaśnienia, nie musieliby czatować smutni na forum czekając choć na kilka słów "dlaczego".

Może udałoby się poprowadzić dyskusje spokojnie gdyby nie wparował AWu "z wiadomo czym".

I nie, nie był to żaden hejt na ciebie jak to usiłował rano sugerować AWu.

Verdun - tak, to istotnie było przekomarzanie się. Czego nie robię w poważnych tematach to zdarza mi się to robić w błahostkach.

Może podkręciłem... ale AWu ma istotnie tendencje do histeryzowania, zbędnego dramatyzowania co choćby tego lata okazał kilka razy robiąc "Rejtana". Choćby w dyskusji w SB na temat "ortografii" - AWu robi źle, jest mu to wytknięte, zaczyna się burzyć, szantażować, tupie nogami i trzaska drzwiami. Tego ranka też miało to miejsce.

Niektórzy o dziwo zarzucają mi niedojrzałość ale ja zaistniały fakt (chlewnie w SB) przyjąłem po męsku do wiadomości, zgodziłem się iż zrobiłem niewłaściwie... i przeszedłem do porządku dziennego mając nadzieję iż teraz będę miał szanse w spokoju wymienić kilka słów na temat moda EB, a pojawiło się kilka ciekawych kwestii jak choćby nowy osprey o Kartaginie (w którym niestety jak widzę są jednak błędy). Bez zaczepek i złośliwości skoro wzajemnie okazywaliśmy sobie szacunek.
Nie odbieraj tego jako atak na siebie, nie chcę podkręcać atmosfery.
Żaden problem. ;)
Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Staff Sergeant
Posty: 216
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2012, 15:52
Lokalizacja: Warszawa/Loos

Re: Shoutbox

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Telamon pisze: Sprawa Bayarda nie była trollingiem, nie miała być prowokująca choć byłem lekko zbulwersowany. Rozumiem iż Bayard ma życie prywatne i wiem jakie jest piekło z wystartowaniem ze swoją firmą w tym kraju. Jednocześnie jednak trudno mi zrozumieć to iż od pół roku nie mógł znaleźć pięciu minut i w paru słowach wyjaśnić swym "adwersarzom" sytuację w jakiej się znalazł, tym bardziej iż na takie Border Princess miał pod koniec lipca czas wejść i pisać. Plany były spore, z rozmachem, chłopaki wydali "trochę" pieniędzy na dość nietypową - jeżeli chodzi o historyki - w Polsce skale 28mm. Poświęcili swój czas, malowali zajadle więc choćby przez grzeczność wypadałoby okazać ich sytuacji trochę zrozumienia i złożyć wyjaśnienia, nie musieliby czatować smutni na forum czekając choć na kilka słów "dlaczego".
Rozumiem o co Ci chodzi. Podjąłem wczoraj ten temat, bo i ja się lekko zbulwersowałem, gdyż Bayard jako nieobecny nie mógł zreagować. Dla mnie w każdym razie problem jako taki nie istnieje z dwóch powodów:
1. wydaje mi się, że osoby zainteresowane projektem napoleońskim nie są ubezwłasnowolnione i są w stanie same okazywać zbulwersowanie i/albo poszukiwać do Bayarda kontaktu (jak to w tym drugim przypadku było z Samurajem). ;)
2. moje osobiste podejście do takich spraw - nie mam do pretensji do żadnego z moich kolegów od figurek, że pomysł ruszenia z intensywną grą w Infinity nie wyszedł, mimo że wyłożyłem na samych Teutonów ok. 500 zł. Życie po prostu zweryfikowało kto ile ma z nas czasu i nikt do nikogo nie żywi urazy. Mamy tylko nadzieję, że po tym okresie "burzy i naporu" uda się nam wspólnie zacząć grać.

W każdym razie liczę na to, że tę kwestię już sobie wyjaśniliśmy. I nie czułem się hejtowany ;)
Może podkręciłem... ale AWu ma istotnie tendencje do histeryzowania, zbędnego dramatyzowania co choćby tego lata okazał kilka razy robiąc "Rejtana". Choćby w dyskusji w SB na temat "ortografii" - AWu robi źle, jest mu to wytknięte, zaczyna się burzyć, szantażować, tupie nogami i trzaska drzwiami. Tego ranka też miało to miejsce.

Niektórzy o dziwo zarzucają mi niedojrzałość ale ja zaistniały fakt (chlewnie w SB) przyjąłem po męsku do wiadomości, zgodziłem się iż zrobiłem niewłaściwie... i przeszedłem do porządku dziennego mając nadzieję iż teraz będę miał szanse w spokoju wymienić kilka słów na temat moda EB, a pojawiło się kilka ciekawych kwestii jak choćby nowy osprey o Kartaginie (w którym niestety jak widzę są jednak błędy). Bez zaczepek i złośliwości skoro wzajemnie okazywaliśmy sobie szacunek.
Cóż, nie wnikam aż tak bardzo w Wasze relację z AWu, ale dzięki za przedstawienie również swojego punktu widzenia. Jak pisałem, w panującym w SB chaosie trudno jest/było się rozpatrzeć kto zaczął, kto skończył i o co tak naprawdę poszło. Nie mam zamiaru oceniać ani Ciebie ani AWu albo który z Was ma rację, żywię tylko nadzieję że dojdziecie do porozumienia. :)
"Gassed last night, and gassed the night before
Going to get gassed tonight;
If we never get gassed anymore.
When we're gassed, were sick as we can be
For Phosgene and Mustard Gas is much too much for me."
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: AWu »

Telamon: kończ waść, wstydu oszczędź.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Telamon »

W każdym razie liczę na to, że tę kwestię już sobie wyjaśniliśmy.
Ok. ;)
Telamon: kończ waść, wstydu oszczędź.
Non omnis error stultitia est dicenda. :roll:
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Shoutbox

Post autor: GRZ »

To i ja sie łaciną pobawię:
Telamon olet (niekoniecznie najlepiej :P )
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Shoutbox

Post autor: Teufel »

Może administrator forum zakończy te żałosne wylewanie pomyj na kolegę Telamona?
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Raleen »

Ja mam nadzieję, że już wszyscy generalnie skończyli i ja nie będę musiał niczego kończyć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: AWu »

Sb śmiga. Tylko nikt tam nie pisze.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Shoutbox

Post autor: MKG »

Dyskusja na SB? Panowie, no bez jaj. Jak chce się dyskutować, to zakłada się wątek na odpowiednim forum. SB służy to wypowiedzi zdoopnych i odczapowych i na bardziej doniosłe tematy niż walory smakowe jamnika po prostu nie ma tam miejsca. Jak ktoś chce sobie pohejcić na kogoś/grę komputerową/firmę to czemu nie? Za parę godzin i tak śladu nie będzie, a komuś ulży.
Jak dla mnie SB powinien zostać na głównej.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Przemos19 »

SB mi nie działa.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Shoutbox

Post autor: cdc9 »

To z tym SB powinno pokazywać się dzieciom na lekcjach wychowania obywatelskiego, czy jak tam to teraz zowią. Dzieci od razu zrozumiałyby na czym polega wolność prasy we współczesnej Polsce. :lol:
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Indar »

MKG pisze:Dyskusja na SB? Panowie, no bez jaj. Jak chce się dyskutować, to zakłada się wątek na odpowiednim forum. SB służy to wypowiedzi zdoopnych i odczapowych i na bardziej doniosłe tematy niż walory smakowe jamnika po prostu nie ma tam miejsca. Jak ktoś chce sobie pohejcić na kogoś/grę komputerową/firmę to czemu nie? Za parę godzin i tak śladu nie będzie, a komuś ulży.
Jak dla mnie SB powinien zostać na głównej.
Zgadzam się ze złem, znaczy z kolegą MKG. Kto nie chce i tak nie zajrzy.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Raleen »

Przywracam shoutboxa na stronę główną forum, bo widzę, że wielu osobom jest on jednak bardzo potrzebny do życia (przyznam, że nie spodziewałem się, że tak wielu). Myślę, że te kilka dni przerwy bez niego powinno zrobić niektórym dobrze i więcej poziom rozmów tam prowadzonych nie będzie pikował w dół do tego stopnia jak to miało miejsce ostatnio.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Shoutbox

Post autor: GRZ »

@ Telamon - Wt wrz 16, 2014 9:34 am
W czasie nieobecności SB mojej suni urodziły się małe półjamniczki. :) Z gorszych nowin.... wczoraj rozjechało mojego kota-kannibala. :(
@ MKG - Wt wrz 16, 2014 10:27 am
Półjamniki? Fuj. Coś jak świniodzik. W założeniu dobre, w praktyce niezjadliwe.
@ Indar - Wt wrz 16, 2014 10:45 am
pół jamnik, pół Telamon.


Pierwsze shouty po przywróceniu SB:
Poród, kanibalizm, krzyżówki genetyczne i zoofilia.

:lol:
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”