FoG na Polach Chwały 2014

Forum systemów bitewnych "De Bellis Renationis", "Field of Glory" oraz "Field of Glory Renaissance".
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

FoG na Polach Chwały 2014

Post autor: Telamon »

Zbliża się powolutku największa impreza wargamingowa w naszym kraju.
W tamtym roku nie było FoGa, więc może w tym można by coś uczynić w tym kierunku?
Kadzik

Re: FoG na Polach Chwały 2014

Post autor: Kadzik »

To działaj.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: FoG na Polach Chwały 2014

Post autor: Telamon »

A co niby robię? :roll:
Jestem gotów pomalować i wystawić część armii po jednej ze stron (Celtowie, na 400-500 pkt). Nagich Celtów zdołam pomalować stosunkowo szybko, tarcze na poczet gry bez wzorów albo kalkomania.

Potrzeba jednak przeciwnika, przydałaby się druga część armii to można by rozegrać starcie na 1000 pkt.
Skoro Grecja Klasyczna jest najbardziej rozpowszechniona w kraju, są pomalowane armie, to można by rozegrać bitwę z tego okresu.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: FoG na Polach Chwały 2014

Post autor: Greebo »

Po tobie Telamon spodziewałbym się jednak malowania wysokiej klasy i raczej nie tylko gołych Celtów bez wzorów na tarczach.
Przecież to zupełnie niehistoryczny wygląd cała armia Celtów na golasa, że nie wspomnę o gołych tarczach!
Poza tym jak chcesz działać to może na poważnie i stawaj przynajmniej z całą jedną armią. (Nawet jakby to miało trochę dłużej potrwać.)
Nie przesadzałbym też z twierdzeniem, że Grecja Klasyczna jest najbardziej rozpowszechniona w kraju. Niektórzy mogą się za to obrazić ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: FoG na Polach Chwały 2014

Post autor: Telamon »

"Gołe tarcze" (w sensie bez wzorów) to jedynie skrajny przypadek w ramach "czarnego scenariusza". Z racji trudności w wykonaniu części wzorów chcę spróbować wyprodukować własną kalkomanię. Oszczędzi mi to czasu i nerwów.

Na golasa byłby jedynie pieszy celtycki kościec. Oprócz tego gotów byłbym pomalować oczywiście 2 BG jazdy i ew. jakieś rydwany. Jeżeli pomalowałbym coś namiarowego to tym lepiej ale tego obiecać nie mogę bo maluję "ładnie i wolno".

Na 500 pkt byłoby to:

2 wodzów
8 podstawek jazdy
34 ciężkiej piechoty... powiedzmy 36. Trzy duże hordy.

Do "starterowych" 600 pkt wiele nie brakuje ale marzy mi się taka duża wieloosobowa bitwa godna Pól Chwały. Coś w stylu tego:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132

Możemy spróbować odegrać jakieś historyczne starcie - jeżeli nie jego całość to chociażby fragment.
Nie przesadzał bym też z twierdzeniem że Grecja Klasyczna jest najbardziej rozpowszechniona w kraju. Niektórzy mogą się za to obrazić
Cóż, raportów z bitew w FoGa w innym okresie wiele nie widziałem. Wiem w każdym razie, że ze zgromadzeniem dostatecznej ilości hoplitów (wspólnym wysiłkiem) nie powinno być problemów.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: FoG na Polach Chwały 2014

Post autor: Greebo »

W kwestii działania proponuję:
Mniej pisz, więcej maluj.

To najlepszy sposób jaki znam żeby mieć czym pograć :D
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: FoG na Polach Chwały 2014

Post autor: Telamon »

Jeżeli będę miał z kim grać, jeżeli będę umówiony z kimś na spotkanie i wspólną grę to będę malować. Mam motywację.

Malowanie do skrajnie niszowych systemów ze złudną nadzieją iż ktoś kiedyś się znajdzie do gry mi już zbrzydło. Malowanie tylu figurek na dwie armie też mi się nie uśmiecha. Jest to po prostu męczące i frustrujące.

W rezultacie nie mam zapału do malowania figurek do tego konkretnego systemu i wolę się zabrać za coś rokującego jakąś realną nadzieję na grę pokroju OiM czy M&T, a takiego FoGa traktować jako "skok w bok" z racji ładnych figurek.

Mogę pomalować na PCh chociażby 600 pkt Późnego Rzymu (mam już połowę) ale niech mam na tej imprezie z kim grać.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: FoG na Polach Chwały 2014

Post autor: Greebo »

Chciałem Ci dać kolejną radę że najłatwiej na początek omówić się z kimś na grę mając dwie armie i dając innym szanse na poznanie w praktyce "niszowego systemu" żeby przestał być taki "niszowy".

Widzę jednak że lepszą radą będzie, skoro malowanie jest takie "męczące i frustrujące" i Ci "zbrzydło" - Daj sobie spokój: Nie graj, maluj i może jeszcze nie ...

Tylko jak do tego wszystkiego co napisałeś ma się Twoja deklaracja już drugiej armii na 600pkt. Dzień po Galach deklarujesz już Rzymian. To przecież idealna para do gry. Więc może jednak nie pisz ale maluj...

Pomalowanie dwóch armii może wymagać drugiego życia ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: FoG na Polach Chwały 2014

Post autor: Telamon »

Tylko jak do tego wszystkiego co napisałeś ma się Twoja deklaracja już drugiej armii na 600pkt. Dzień po Galach deklarujesz już Rzymian. To przecież idealna para do gry. Więc może jednak nie pisz ale maluj...
1. Oczywiście. Senonowie z IV p.n.e są idealną parą dla Comitatenses z IV n.e. ;)
2. Deklaruje to co może okazać się przystępniejsze dla przeciwnika - jest opcja alternatywna. Na Pola Chwały mogę pomalować jedno z nich, mogę się dostosować.
Chciałem Ci dać kolejną radę że najłatwiej na początek omówić się z kimś na grę mając dwie armie
Dziękuję ale ja już to wiem od dawna. Spędzenie kilkuset godzin dla jednej gry po której zpewne usłyszę "eeeee, nie... wolę LoTRa/XYZ bo tańszy, a teraz kupię figurkę Saurona/XYZ za stówę" przestało mi się uśmiechać.
Zwłaszcza gdy nie będę mógł nakłonić do gry przeciwników ogranych, z gotowymi armiami, którzy zapewne pojawią się na Polach Chwały. Ze strony tychże wystarczy jedynie odrobinę chęci i dobrej woli, nic więcej. Nie pochłonęłoby to zbyt wiele czasu, a stoczenie bitwy w FoGu, chociażby miała być jedyną w tym roku wiele by dla mnie znaczyło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBR, FoG, FoGR”