Granie w Warszawie

Awatar użytkownika
tsar
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Granie w Wargamerze Wilcza

Post autor: tsar »

Raleen pisze:Tam jeśli chodzi o DBA, to raczej gracze w młodszym wieku (przynajmniej z tego co się orientuję).
Nie orientujesz się. Są tam gracze w różnym wieku, i bardzo fajni.
Zapraszam na Bitewny Zgiełk!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Granie w Wargamerze Wilcza

Post autor: Raleen »

tsar pisze:
Raleen pisze:Tam jeśli chodzi o DBA, to raczej gracze w młodszym wieku (przynajmniej z tego co się orientuję).
Nie orientujesz się. Są tam gracze w różnym wieku, i bardzo fajni.
Tyle, że ci w starszym niż szkolny wieku, zajmujący się dawniejszymi epokami, spotykają się teraz na ogół w "Agresorze" (dość często się z nimi widuję :)). Stąd też wbrew pozorom przynajmniej trochę się orientuję ;). Ale oczywiście próbować można wszędzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
lestek
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 19:18

Re: Granie w Wargamerze Wilcza

Post autor: lestek »

Dziękuje za namiary, Agresor to ten klub na polibudzie? http://kociol.waw.pl/index.php/agresor
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Granie w Wargamerze Wilcza

Post autor: Raleen »

Tak, ale najlepiej umawiać się po prostu u nas na forum, bo sekcja bitewniakowa działa u nas, a gdzie indziej jej nie znajdziesz.
I bierz też pod uwagę, że tam stale nikt nie dyżuruje. To jest raczej miejsce do grania (mam na myśli "Agresora" oczywiście).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
tsar
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Granie w Wargamerze Wilcza

Post autor: tsar »

Nie bez przyczyny poleciłem Kredytową. W Aggresorze nikt nie gra 1/72.
Zapraszam na Bitewny Zgiełk!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Granie w Wargamerze Wilcza

Post autor: Raleen »

Czy nikt - nie wiem, w tej chwili nie powiem. Natomiast w ogóle chyba mało kto nimi gra, więc ja polecam koledze po prostu zainteresowanie się skalą 15 mm. Tak będzie najprościej i przeciwnik od ręki się znajdzie (kiedyś była już zresztą jakaś dyskusja na ten temat w tym dziale). Polecam też zainteresowanie się ligą DBA. Nie trzeba być znawcą ani ogranym graczem by wziąć udział w turnieju.

Odnośnie miejsc do grania mam natomiast nadzieję, że w Wargamerze na Wilczej wkrótce zacznie się ruch w temacie, a najdalej po sesji. Zwłaszcza odkąd Kadzika bardziej zaangażowaliśmy w działalność forumową, a i Sosna też chyba nie będzie odpuszczał, mimo trudnych kryzysowych czasów.

I tym szczęśliwym sposobem mam nadzieję wrócimy do właściwego tematu tego wątku ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Granie w Wargamerze Wilcza

Post autor: Pablo »

lestek pisze:Dziękuje za namiary, Agresor to ten klub na polibudzie? http://kociol.waw.pl/index.php/agresor
W Agresorze raczej grywamy w nieco bardziej rozbudowane systemy, ale nie ma problemu żeby zagrać i w DBA, chociaż preferujemy skalę mniejszą tj. 15mm. Ja mam kilka armii także w 1/72 do DBA, więc sparing w tej skali też jest możliwy. W tą niedzielę też będziemy, więc jak byś chciał zajrzeć lub zagrać daj znać na pw.

W Strategu jest całkiem sporo armii w skali 1/72. Najlepiej kontaktować się z Tomkiem Świderskim, ale on urzęduje w Grocie na Tarchominie. W razie czego służę namiarami na pw również.
lestek
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 19:18

Re: Granie w Wargamerze Wilcza

Post autor: lestek »

Zaczynałem lata temu od 3 edycji wh40000 i jestem przyzwyczajony do większej skali. Na razie próbuje opanować malowanie 1/72 by figurki sensownie wyglądały i powoli mi to idzie. Myślę, że za jakieś pół roku podejmę wyzwanie malowania 15 mm na razie czekają mnie 4 armie dorodnych plastików. Za 2-3 tyg już będę dysponował wymalowanymi neo-asyryjczykami i Alanami więc z chęcią się odezwę na sparing. W kolejce czekają powstańcy Spartakusa i pacyfikujący ich rzymianie. Babilon, Egipt i Hebrajczycy dopiero się kompletują.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Granie w Wargamerze Wilcza

Post autor: Pablo »

Spoko, jak by co to daj znać na pw.

Pamietaj, że zawsze możesz zagrać jakąś naszą armią, a przy okazji poznać nieco system. ;)
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Granie w Warszawie

Post autor: Cisza »

Jutro w Wargamerze gramy w DBA - ja, Greebo i Paweł Kur. Jeśli ktoś się chce dołączyć niech daje znać.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Kadzik

Re: Granie w Warszawie

Post autor: Kadzik »

Ok, trzeba ruszyć kampanię, o której jakiś czas temu wspomniałem. Przedstawię kilka założeń, proszę o komentarze.

1. Kampania trwać będzie półtora miesiąca. Możemy przyjąć, że zacznie się w połowie lutego i potrwa do końca marca.
2. Gry kampanijne odbywają się co tydzień w czwartek w Wargamerze przy ulicy Wilczej.
3. Na spotkaniu rozgrywamy 1 lub 2 kampanijne bitwy.
4. Nieco więcej o samej formule. Jest mapa w systemie point-to-point. Pole może być kontrolowane przez tylko jednego gracza. Każdy na koniec spotkania (na początku w przypadku pierwszego) zostawiają wytyczne ataku na konkretne pole. Atakując innego gracza toczymy z nim bitwę. Jeżeli wygramy zajmujemy dane pole, jeśli nie to nic się nie dzieje. W przypadku bycia zaatakowanym możemy się normalnie bronić. Istnieje limit: jednej inicjowanej przez gracza, drugiej w obronie swojego terytorium, stąd w przypadku gdy atakuje nas więcej niż jeden przeciwnik można walczyć tylko z jednym z nich.
5. Brak uwzględniania wszelkich strat, rekrutacji etc. Proste przyjemne granie z możliwością planowania.
6. Sama bitwa różni się od standardowej tylko tym, że obrońcą jest obecny właściciel pola i to on wystawia teren (który powinien być w typie danego terytorium, co zostanie zaznaczone na mapie)
7. Zwycięzcą w kampanii zostaje osoba posiadająca najwięcej kontrolowanych pól.
8. Gramy armiami z okresu 300BC-0, z terenu Europy, Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.
9. Przewidziane jest wpisowe, które pójdzie na nagrody.
10. Wymagane jest posiadane własnej armii! Wiem, że może wydać się to złe, niedobre i krzywdzące, ale mam swoje zdanie na temat promowania wargamingu i uważam, że własna armia to podstawa. W ramach pewnego kompromisu można przyjąć, że wymagane jest przynajmniej 8 własnych elementów (czyli 2/3 armii). Został jeszcze miesiąc....


Proszę pytać i komentować. Im szybciej rozwieję wątpliwości, tym szybciej wrzucę finalną wersję :)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Granie w Warszawie

Post autor: Greebo »

Z istotnych rzeczy których mi brakuje to:

Ad. 2 Może żeby usprawnić grę ruchy byłyby przesyłane np. do Ciebie (ty byś swoje planował wcześniej, a my byśmy Ci wierzyli :)) a w czwartki odbywałyby się tylko walki.

Ad. 3 Myślę, że ograniczenie do max 2 bitew jest nieuzasadnione. Po pierwsze jeśli już to taki limit dla jednego gracza (obecny zapis można przeczytać że góra dwie bitwy z całej kampanii w jeden dzień. (skoro może bronić się i atakować w jednej turze) ale lepiej chyba zapis że co najmniej 1 (lub 2) bitwy bo jak będzie możliwość to przecież można zagrać więcej bitew.

Ad. 4 Jaka to będzie mapa, taka jak w podręczniku DBA (dla 6 armii) czy bardziej geograficzna)?
Jeśli więcej atakujących to który walczy?
Co jeśli gracz nie stawia się do bitwy, Jeśli ruchy korespondencyjnie ale również i jeśli nie?
Może obok zajmowania prowincji zrobić punktację która oddawałaby wyniki kampanii (np. 8pkt za wygraną bitwę, i 4 za Walkower - jak nie ma gracza do bitwy)

Ad. 8 Czy możliwe jest większe doprecyzowanie armii :) czy próbujemy np. jakąś historyczną kampanie (armie) jakie przewiduje podręcznik DBA (6 armii) czy sami ustalamy co gra ze względu na posiadane armie?

Ad. 9 Dla niektórych może być istotne jakiej wysokości może być to wpisowe.
lestek
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 19:18

Re: Granie w Warszawie

Post autor: lestek »

W najbliższy czwartek będzie grane DBA na Wilczej?
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Granie w Warszawie

Post autor: Greebo »

@lestek
Jeżeli pisząc "najbliższy czwartek" masz na myśli 31 stycznia to raczej nie ma żadnego problemu :).
Możemy się umówić na Wilczej koło16.

Dobrze byłoby jednak wcześniej coś ustalić:

Czy masz jakąś armie?
Jeśli tak to jaką mam przynieść jako przeciwnika?
Jeśli nie to to albo możemy coś pożyczyć od Kadzika w sklepie albo napisz czym chciałbyś zagrać.

Poza tym w tej chwili teoretycznie zawsze jest możliwość zagrania w DBA na Wilczej bo jest tam Kadzik ;)
lestek
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 19:18

Re: Granie w Warszawie

Post autor: lestek »

Tak, 31 stycznia o 16 na Wilczej to dobry termin ;>
Armii w 15mm jeszcze nie mam. Powoli zaczynam podmalowywać weteranów Klau...klau..klaudiusza i malują się mi oni tak jak cesarz wypowiadał wiec trochę czasu minie zanim zagoszczą na stole. Natomiast jeżeli mógłbym prosić o wypożyczenie armii to może coś w okolicach Early Imperial Roman.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”