Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Kadzik

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Kadzik »

Telamon pisze:A nie lepiej kupić gotowych? Przecież Xyston i Corvus Belli to nie jedyne firmy na świecie. :roll:
Koszta przesyłki? Nie są wiele większe niż np. od Wargamera (chociaż tych raczej nie płaci człowiek), cła i vat nasz odpada. Po co improwizować z niedoskonałym produktem, marnować czas, gdy można nabyć kompletny, gotowy do malowania produkt.
Ponieważ figurki CB są moim skromnym zdaniem najlepsze na świecie :D Wolę się nieco pomęczyć (co i tak robię, bo np. usuwam włócznie, nawiercam dłonie i wkładam szpilki) i mieć naprawdę wykopanych w kosmos żołnierzyków. Większość europejskich firm robi Rzymian, którzy nie zaspokajają mojego poczucia estetyki (Poza Legio Heroica, ale to nie ten okres niestety). Kolejna sprawa, to fakt, że pracuję w Wargamerze i mam towar dostępny w pracy :)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Pablo »

W UE nie ma cła, natomiast jest Vat, niezależnie gdzie się kupuje, czy w Wargamerze, czy w bezpośrednio u producenta w xystoników czy corbusików. Różnica wynika jedynie z wielkości podatku Vat w krajach unii no i marży sprzedawcy. ;)
Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Staff Sergeant
Posty: 216
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2012, 15:52
Lokalizacja: Warszawa/Loos

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Poprzeglądałem jeszcze figurki i zdecydowałem się na Corvus Belli. Można nie lubić designe'u figsów Infinity, ale CB stanowi dla mnie pewną markę (nie mówię, że Xyston jest pozbawiony marki oraz jakości :D ), ale w pierwszej kolejności nabędę to co jest mi w pewny sposób znane. Będę musiał się wybrać do Wargamer na Wilczą (bo na Mehoffera z tego co wiem nie mają Kartagińczyków CB). Tak czy inaczej, dziękuję jeszcze raz wszystkim za opinie. :)
"Gassed last night, and gassed the night before
Going to get gassed tonight;
If we never get gassed anymore.
When we're gassed, were sick as we can be
For Phosgene and Mustard Gas is much too much for me."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Telamon »

Nie ma za co. ;) Nie zapomnij się pochwalić swym malowaniem.


Tak na zakończenie, żebyś wiedział co tracisz nie biorąc Xystona. :P

Trakowie Pabla (bardzo mi się spodobali).

Obrazek


Galowie Kadzika

Obrazek

Pewnie na Wilczej mają jakieś Xystony, poproś o okazanie blisterka i porównaj z blisterkiem Corvusowym. :P

W UE nie ma cła, natomiast jest Vat, niezależnie gdzie się kupuje, czy w Wargamerze, czy w bezpośrednio u producenta w xystoników czy corbusików. Różnica wynika jedynie z wielkości podatku Vat w krajach unii no i marży sprzedawcy
Zgadza się. Chodziło mi o inną kwestię, mogę się mylić - czy w przypadku zamówienia spoza UE (dajmy na to w Old Glory) płacimy w danym kraju ich VAT. Kolejno ta paczka trafia do nas i tutaj płacimy cło, a oprócz tego chyba drugi Vat (w przypadku przekroczenia określonej kwoty) od wartości produktu i kosztów transportu. Jako firma mamy prawo zażądać zwrotu takowego, ale jako klient indywidualny już nie. Mylę się czy nie?
Kolejna sprawa, to fakt, że pracuję w Wargamerze
Mafia. :P
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Greebo »

Kwestia została już rozstrzygnięta dlatego z czystym sumieniem mogę jeszcze przedstawić, jak mi się wydaje, jeszcze jeden argument za Corvus Belli.

Blisterami armia kartagińska to 12 paczek z czego dwa to słonie.

W Xystonie 10x20=200 PLN + 2x36=72 PLN (słonie z wieżami). W sumie 272 PLN

W Corvus Belli 10x14=140 PLN + 2x30=60 PLN (też słonie z wieżami). W sumie 200 PLN

W tym momencie CB jest już tańsze o 72 PLN

Ale jeszcze ważniejsze jest że CB ma Armie Kartaginy za 136 PLN (ze słoniami z wieżami dlatego też takie słonie liczyłem wcześniej) a Xyston takiej armii nie ma.

A zatem kupując gotową armię Kartaginy CB można nawet zaoszczędzić całe 136 PLN (czyli dwie takie gotowe armie CB kosztują tyle co jedna z Xystona kupowana blisterami.) Mam świadomość że kupując blistery będzie się mieć trochę więcej figurek, ale na pewno tych parę figurek nie starczy na drugą armię ;)

Ceny oczywiście ze sklepu Sosny :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Telamon »

Cóż, jakość kosztuje. Zwróć też uwagę iż Xyston oferuje np. dwie wersje Afrykańskiego słonia, a każdy ma dwie głowy do wyboru i 4 różne załogi. Jedni takie rzeczy lubią, inni nie. Ale różnica (mowa o zestaw - blistry) spora. Akurat na kolejną armię, ale od Xystona, z pudełka.

http://wargamer.pl/index.php?catId=1299
W Xystonie 10x20=200 PLN + 2x36=72 PLN (słonie z wieżami). W sumie 272 PLN
Toć to cała armia Rzymska (Mariusz) do FoGa! (Od Crovusa, 132 figurki plus dowodzenie).

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 3&start=30
Kadzik

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Kadzik »

Greebo pisze:Blisterami armia kartagińska to 12 paczek z czego dwa to słonie.
Wydaje mi się, że poza słonikami wystarczy paczek 9 (dowództwo, kawaleria, lekka jazda, 2x włócznie, auxilia, 2x warbandy, psiloi).

Mimo wszystko; jeżeli chcemy zrobić po prostu armię Kartaginy do DBA, to box jest idealny. Jeśli wolimy zrobić przy okazji Iberów, Galów, Numidów, a przy okazji małą armię do FoGa, Impetusa etc. to warto pobawić się blisterkami. Sam zacząłem od boxa i nie żałuję, ale z perspektywy czasu blisterki wydają mi się korzystniejsze.
Kadzik

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Kadzik »

Zaklinacz Kostek pisze:Poprzeglądałem jeszcze figurki i zdecydowałem się na Corvus Belli. Można nie lubić designe'u figsów Infinity, ale CB stanowi dla mnie pewną markę (nie mówię, że Xyston jest pozbawiony marki oraz jakości :D ), ale w pierwszej kolejności nabędę to co jest mi w pewny sposób znane. Będę musiał się wybrać do Wargamer na Wilczą (bo na Mehoffera z tego co wiem nie mają Kartagińczyków CB). Tak czy inaczej, dziękuję jeszcze raz wszystkim za opinie. :)

Zapraszam, pracuję na Wilczej :) i w tej chwili jestem w posiadaniu największej armii Kartaginy z Corvusa w Polsce :D (chłyt małketingowy :P) Na razie jesteśmy nieco przetrzebieni, bo sporo osób w ostatnich dniach przekonałem do DBA, więc brak zarówno boxa, jak i sporej części przydatniejszych blisterków (brak cięższej jazdy chociażby) ale wpadnij i tak. Spróbujesz swych sił przy grze, a może przekonasz się do innej armii.
Z DBA jest tak, że jak masz już jedną, to chcesz 4 kolejne. Rok temu zarzekałem się, że Rzymian nie wezmę nigdy, a ostatni tydzień przyczynił się do snucia planów o pełnoprawnej armii późnej republiki do FoG'a :)
Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Staff Sergeant
Posty: 216
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2012, 15:52
Lokalizacja: Warszawa/Loos

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Domyślam się, że zaczyna się od jednej armii do DBA, a kończy na kilku, ale staram się stosować zasadę "jeden system - jedna armia". Chociaż biorąc pod uwagę osobiste, historyczne sympatie (które pogłębiły się albo zostały dopiero odkryte w czasie 5 lat studiów na IHUW) to nie skończy się na samej Kartaginie. M.in.: chodzi mi po głowie Asyria z okresu rydwanów czy Królestwo Jerozolimy z czasów krucjat.
Ale to dopiero pieśń przyszłości, bo do ogarnięcia jest jeszcze OWWII czy Ogniem i Mieczem. A im człowiek starszy tym mniej czasu. Tak czy inaczej chętnie wpadnę (pewnie z moim przyszłym, rzymskim oponentem) na Wilczą. :D
Plany jak widać dalekosiężne i bogate, więc na pewno nie jeden raz zawitam na forum z pytaniem i z podziękowaniem za cierpliwość okazaną nowicjuszowi w DBA. ;)
"Gassed last night, and gassed the night before
Going to get gassed tonight;
If we never get gassed anymore.
When we're gassed, were sick as we can be
For Phosgene and Mustard Gas is much too much for me."
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Robson »

Telamon pisze: Trakowie Pabla (bardzo mi się spodobali).

Obrazek
"Podane materiały zawierają treści erotyczne, nieodpowiednie dla osób w wieku poniżej 18 lat" - Buahahahahaha :D made my day ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: szeperd »

Kadzik pisze: i w tej chwili jestem w posiadaniu największej armii Kartaginy z Corvusa w Polsce :D (chłyt małketingowy :P)
To coś więcej, niż pamiętam z czasów, gdy grywaliśmy na turniejach?

Co do zakupów figurek 15mm to ja zawsze w tej kwestii mogłem polegać Kumplach. Ale w zeszłym roku kupiłem sobie Rzymian z CB + Xystona w Wargamerze - sam!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Greebo »

Kadzik pisze: Wydaje mi się, że poza słonikami wystarczy paczek 9 (dowództwo, kawaleria, lekka jazda, 2x włócznie, auxilia, 2x warbandy, psiloi).
Przepraszam rzeczywiście 9 + 2 słonie.

Skład Paczki armijnej to:
2 complete elephants,
3 cavalry command,
3 phoenician cavalry,
4 Numidian light horse,
12 libian spearmen,
9 Celtic warriors,
8 Spanish warriors,
2 Balearic slingers,
2 Libian skirmishers

3 elementy włóczni tj. 12 sztuk wiec trzeba dwa blistery włóczni (zostaje 4 sztuki czyli 1 element)
Warband też dwa blistery choć z drugiego bierzemy tylko 1 figurkę! (i 7 figurek nam zostaje)
Dwa blistery jazdy (trzeba 6 figurek wiec zostaje z blisterów 2 figurki)
Lekka jazda (idealnie jeden blister)
Auxilia Hiszpanie (też idealnie 1 blister)
Ps to znów 1 blister (wiec bez różnorodności jak w armii) i zostają nam 4 figurki. (Chyba że się chce mieć jak w gotowej armii różnych Ps wtedy będzie to 10 blisterów :))

Dokładnie więc z armii składanej z blisterów zostają nam 2 figurki konne (nic z tego nie można zrobić bo to figurki do Kawalerii więc na element potrzeba 3 figurki), i 13 pieszych (czyli 1 element Sp, dwa elementy Ps oraz dwa elementy Warbandów - 6 figurek i jedna figurka zostaje).
Kadzik

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Kadzik »

szeperd pisze:
Kadzik pisze: i w tej chwili jestem w posiadaniu największej armii Kartaginy z Corvusa w Polsce :D (chłyt małketingowy :P)
To coś więcej, niż pamiętam z czasów, gdy grywaliśmy na turniejach?
Jestem w stanie wystawić 4 armie Kartaginy do DBA naraz w dowolnej konfiguracji (jeśli nie liczyć słoni, bo mam 4 sztuki tylko). Do tego jeszcze parę wolnych podstawek psilosów, LH i włóczników.
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: szeperd »

Ajaj, a gdzie to można w sieci zobaczyć?
Kadzik

Re: Gdzie kupić figurki do DBA 15mm

Post autor: Kadzik »

Trzymam zamknięte w sejfie :P
Domaluję jeszcze kilka rzeczy i zrobię zdjęcia całości. Nieco stuffu wrzuciłem do działu FoG:http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 6&start=30
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”