Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Post autor: Kretus »

Koledzy z Lublina są tak ze 100 km od Lublina :D Poza Biłgorajem chyba nikt w województwie nie gra.
Mamy z Maćkiem dużą ochotę jeździć, z tym że do końca listopada nie ruszamy się z domu a do końca marca też może być ciężko. Od kwietnia postaramy się pojawić niezależnie od odległości.
Kamil wylądował na desancie w Lublinie, ma uczyć współtowarzyszy z akademika i sklepu, może jakiś turniej uda się w Wargamerze zorganizować.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Post autor: Pablo »

W zeszłym roku były w Warszawie 3 turnieje, w tym 4 (z Grenadierem), dobrze by było jak by tak zostało.
I najlepiej w tym co najmniej dwa historyczne ;).

Miejmy nadzieje, że w tym roku BiBi nie odpadnie.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Post autor: Greebo »

Osobiście wolałbym żeby więcej turniejów było poza Warszawą, a właściwie żeby jakiekolwiek turnieje (poza Niepołomicami-Krakowem) w ogóle były robione poza Warszawą.

MiSiO i chyba Jarek mieli robić turniej w Poznaniu - ale skończyło się na niczym. Turniej w Bielsku też wyszedł nam tylko raz w dotychczasowych trzech Ligach.

Mam jednak cały czas nadzieję, że uda nam się wreszcie naszą Ogólnopolską Ligę zrobić naprawdę Ogólnopolską :)

Ale o tym może już w nowym temacie dotyczącym IV Sezonu Ligi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Post autor: Raleen »

Pozwolę sobie również tutaj zamieścić relację z ostatniego turnieju i wyniki końcowe tego sezonu Ligi DBA.

Relacja z konwentu (turniej DBA i podsumowanie Ligi DBA) na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Post autor: szeperd »

Greebo pisze: Turniej w Bielsku też wyszedł nam tylko raz w dotychczasowych trzech Ligach.
Z turniejem w Bielsku to jest tak, że jest miejsce, gdzie wszystkich graczy przywitają z otwartymi rękoma (sklep Gnom), ale poza jednym wyjątkiem dwa sezony temu nie było chętnych na przyjazd. I nie ma się co dziwić, bo to logistycznie taka sobie lokalizacja. Lepiej zrobić np 3 turnieje w Krakowie niż jeden planowany/niezrealizowany w Bielsku. A przemawiają za tym proste liczby - w Krakowie jest więcej graczy i łatwiej, żeby jedna jedyna osoba (wychodzi na to, że ja) dojechała tam, niż 5 osób jechało w drugą stronę, czyli do Bielska. Dlatego uważam, że oparcie ligi na osi (sic!) Warszawa-Kraków to nic złego, biorąc pod uwagę liczbę i lokalizację aktywnych graczy.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Post autor: Greebo »

Mam świadomość niedogodności Bielska.

Napisałem o tym turnieju bo był i chciałbym żeby nasze turnieje były gdzieś indziej niż tylko w Warszawie i Krakowie.

Nie upieram się przy Bielsku. Ale fajnie byłoby stworzyć jeszcze inne osie, żeby powstał mam jakiś system promienisty :)

Marzy mi się Łódź, Lublin i Poznań lub Wrocław ew. coś z Trójmiasta.

Nie musi być wszystko naraz ;)
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Post autor: stelker »

Aktualnie jestem w Lublinie i szukam nowych graczy rozmawiałem z Grodziem na temat zorganizowania pokazu DBA w lubelskim Wargamerze jeśli znajdą się osoby zainteresowane DBA to najlepiej niech piszą do mnie na PW. Nie mam za wiele wolnego, bo zmagam się właśnie z prawem rzymskim, ale w czwartki, piątki i soboty powinienem wygospodarować nieco czasu (o ile akurat nie jadę do domu na weekend). W Lublinie mam 2 armie: Polaków Mieszka i Niemców Hodona, więc 2 historycznych przeciwników.
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Post autor: Grodzio »

Ja przymierzam się do armii Słowian i wczesnej Polski, do tego za jakiś czas może uda mi się skompletować jakieś armie krzyżowców/ arabów. Także może w Lublinie środowisko ruszy :)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon III

Post autor: Greebo »

Byłoby super gdyby Lublin dołączył do miast ligowych.

Mogę tylko jeszcze raz potwierdzić, że chętnie mogę wpaść podjechać do Lublina na jakiś weekend żeby pograć - pokazać DBA. Mogę też przyjechać z dodatkowymi armiami.

No i jeszcze raz podkreślę że w tym sezonie Ligi będzie dużo więcej nagród ;)!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”