IN-BOX zestawów 15mm

Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: xardas12r »

Kupiłem sobie dziś dwa zestawy Xyston'a (atolian i phokian) ... i jestem pod wrażeniem. Brakuje jednego elementu artylerii , 2 hoplitów , 2 innych ma ręce nie odlane , tak samo jak trzech skirmisherów. Za to dostałem jednego konnego bez konia. standard czy mam takiego pecha ??
Obrazek
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: AWu »

Ouć
Reklamuj
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: Pablo »

Nigdy z Xystonem nie miałem takich problemów, a ściągam od nich tego na kilogramy. 8-)
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: xardas12r »

Najgorszy był zestaw Fokian. W Anatolijskim był tylko ten nieszczęsny kawalerzysta i jeden skirmisher z nie dolewką.
Obrazek
Kadzik

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: Kadzik »

Kup paczkę szpilek. Mają 2.5 cm długości, idealnie więc nadają się na włócznie. Do tego mają już naostrzone czubki, dzięki czemu można łatwo spłaszczyć kombinerkami uzyskując łady efekt grotu.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: Telamon »

Oczywiście, że się nada. Ba, to mym zdaniem najlepszy wybór - porządna stal, o średnicy zbliżonej do pik northstara (to chyba te ze zestawów "Ogniem i mieczem"). Czyli "trzymająca skalę" (świetne na sarissy i xystony). Dodatkowo sam sobie wybierasz długość (co ma niebagatelne znaczenie przy produkcji większości włóczni i pik ). Nic tylko brać. Sam miałem brać stal fi 1:

http://abc-rc.pl/p/13/636/pret-stalowy- ... cyjne.html

Ale chyba wezmę fi 0.5... problemy z wpasowaniem w łapy.

Fakt faktem iż jeżeli robisz Hoplitów przed reformami to szpilki się nadadzą jak ulał.
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: Kretus »

Kadziku, a ja mam pytanie o te szpilki. To jakieś dziwne miękkie szpilki albo specjalne cążki ? Wczoraj próbowałem zgnieść jakieś znalezione w doku szpilki w miarę nowymi kombinerkami - niestety bez efektu, a na siłę w dłoniach nie narzekam.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: stelker »

Lepsze mogą być igły od strzykawek, są wydrążone więc pewnie się łatwo zgniatają.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: GRZ »

Nie, igły są hartowane -> pękną.
Zwykłe szpilki innych nie ma. ważne żeby kombinerki były dobrze przylegające.No i trochę siły trzeba jednak użyć.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: Telamon »

Szukam sobie kandydatów na seleukidzkich najemnych galatów, tak do wojen żydowskich. Czyli nagich celtów. Na wiele ofert nie patrzyłem (bo w większości przypadków nie podoba mi się rzeźba figurek). Old Glory byłoby fajne, gdyby nie to iż na 5 miniaturek jedna ma thureos. Corvus Belli robi za małe (to ma być groźny, przerażający Hellenów celt, potrząsający swym ostrzem na zgubę wrogów. Nie krasnalek)... zostaje więc chyba tylko Xyston... w sumie mógłbym zapytać się bezpośrednio, ale co mi tam (to się może komuś przyda).

http://www.scotiagrendel.com/Xyston/ind ... ucts_id=84

1. Czy ci galowie mają rozmiar podobny do Rzymian Xystona (znaczy są "okropnie" duzi?)
2. Czy do paczki dodają tarcze (raz pisze raz nie... może to tylko niedopatrzenie ze strony Xystona. Czy komuś zdarzyło się kupić figurki Xystona, które nie miały tarcz?)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: AWu »

Czy w czasie wojen żydowskich to jeszcze byli nadzy celtowie ?
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: Telamon »

Trudno mi powiedzieć, nie zajmowałem się kwestią Galatów. Ci wojownicy mają pasować do starć od śmierci Aleksandra do końca tychże wojen żydowskich (czyli Late Seleucid i Early Successors) a wiele materiałów archeologicznych z okresu 200-148 dot. galatów nie widziałem. Są figurki z Azji Mniejszej (m.in. z Myriny), które Sekunda utożsamia z celtami...ale datuje się je na okres 160-80 (to ci wojownicy z thureos, prawdopodobnie z żelazną maską na twarzy i w masywnym, rzeźbionym napierśniku).
Na fryzie ze świątyni Ateny w Pergamonie też można znaleźć taki pancerz... a także tradycyjną celtycką kolczugę, prawdopodobnie należącą do kogoś z elit. Pomińmy jednak kwestię pancerza, szeregowa piechota gałacka dostępna Seleukidom na liście armii nie nosi pancerzy, jeno same tarcze... sam raczej pozostanę przy opcji nagiej, zgodnie z licznymi zachowanymi wizerunkami takich wojowników.
Chociaż w gruncie rzeczy mam czas na ten zakup (w podstawowej rozpisce celtów mieć nie będę, ciężkiej piechoty u mnie dostatek... i wolę thureophoroi niż te 6 podstawek golasów), jakoś w zimie będę bardziej siedział nad tą kwestią.
Kadzik

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: Kadzik »

Mam zwykłe szpilki. Sekret w tym, by zgniatać je w odpowiednim miejscu kombinerek tj. tuż przy zgięciu, gdzie jest największa wypadkowa sił. Na końcach to chyba tylko Pudzian dałby radę :)


Akurat celtowe z thureos pasują jak najbardziej, chyba nawet od samego najazdu. Nadzy wojownicy występowali pewnie dość długo, byli jednak w mniejszości. Xystonowi Celtowie są sporych rozmiarów, na szczęście nie tak wielcy jak Rzymianie :)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: GRZ »

Kadzik pisze:Mam zwykłe szpilki. Sekret w tym, by zgniatać je w odpowiednim miejscu kombinerek tj. tuż przy zgięciu, gdzie jest największa wypadkowa sił. Na końcach to chyba tylko Pudzian dałby radę :)
Po coś tej fizyki w szkołach uczyli ;p
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: Kretus »

Kadzik napisał(a):
Mam zwykłe szpilki. Sekret w tym, by zgniatać je w odpowiednim miejscu kombinerek tj. tuż przy zgięciu, gdzie jest największa wypadkowa sił. Na końcach to chyba tylko Pudzian dałby radę :)

Po coś tej fizyki w szkołach uczyli ;p
Wpadłem na to w międzyczasie, zadziałało. A fizyki w moich czasach to raczej udawali że uczą.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”