Rozgrywki testowe w Warszawie 25.03.2012 (Agresor)

XVII-wieczna Europa na planszy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Rozgrywki testowe w Warszawie 25.03.2012 (Agresor)

Post autor: Raleen »

Dziś odbyły się po raz drugi rozgrywki testowe gry "Orzeł, Lew i Lilie". Początkowo planowane były granie dwudniowe, ale ostatecznie graliśmy tylko w niedzielę. Tego dnia zanosiło się, że będziemy mieli wręcz nadkomplet, ale choroby itp. zdarzenia wyeliminowały znowu kilku graczy, tak że ostatecznie było nas akurat w same raz do pełnej obsady gry.

W rozgrywce wzięli udział:

- Małgosia, kuzynka autora (Cesarstwo, ponownie)
- Janio (Rzeczpospolita)
- Silver (Francja)
- 2 znajomi Silvera (grający razem Hiszpanią)
- Raleen (Zjednoczone Prowincje Niderlandów, w sumie już po raz drugi)
- Profes (Szwecja), później mocarstwem tym pokierował sam autor.

Niedługo planowana jest obszerniejsza relacja na Portalu Strategie. Tym razem umówiliśmy się z Samuelem, że on postara się napisać coś o tym co się działo we wschodniej części Europy, ja o zachodniej i koloniach, jako że obaj byliśmy w pewnym momencie mocno zaangażowani w grę swoimi mocarstwami i (jak to bywa), mniej uważnie śledziliśmy to co się dzieje gdzie indziej.

Dziękuję wszystkim za grę, mam nadzieję, że ta kolejna już rozgrywka testowa przyczyni się do ulepszenia gry i zaznajomienia z nią przynajmniej części graczy z naszego forumowego grona.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Rozgrywki testowe w Warszawie 25 marca (Agresor)

Post autor: Samuel »

Bardzo serdecznie dziękuję za możliwość kolejnej wizyty w "Agresorze".
W piątek za rozgrywkę z Raubritterem w "Pursuit of Glory", która ukazała wyższość kongresowej nad galicyjską sztuką wojenną, mam nadzieję, że nie na długo (tj. że będzie okazja do rewanżu :) )
W sobotę za możliwość obserwacji turnieju figurkowego, który mnie przekonał, że nie takie figurki straszne, jak je malują :)
W niedzielę za możliwość kolejnej prezentacji mojej gry - relację swoją z rozgrywki już wkrótce przekażę Raleenowi do sklecenia w całość.
We wszystkie dni za możliwość obcowania ze znakomitym środowiskiem graczy warszawskich!
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Rozgrywki testowe w Warszawie 25 marca (Agresor)

Post autor: Raubritter »

Samuel pisze:W piątek za rozgrywkę z Raubritterem w "Pursuit of Glory", która ukazała wyższość kongresowej nad galicyjską sztuką wojenną, mam nadzieję, że nie na długo (tj. że będzie okazja do rewanżu :) )
Nawet nie kongresowej - stołecznej! :-) Dziękuję za grę i oczywiście polecam się na przyszłość - Ścieżki i klony Ścieżek chyba nigdy mi się nie znudzą.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Rozgrywki testowe w Warszawie 25 marca (Agresor)

Post autor: Raleen »

Samuel pisze:Bardzo serdecznie dziękuję za możliwość kolejnej wizyty w "Agresorze".
To ja Ci dziękuję za to, że do nas przyjechałeś by potestować grę i dać nam jeszcze jedną możliwość zagrania w nią, bardzo wysoko to cenię.
Samuel pisze:W sobotę za możliwość obserwacji turnieju figurkowego, który mnie przekonał, że nie takie figurki straszne, jak je malują :)
Cieszę się, że przy okazji miałeś możliwość zobaczyć jak to wygląda. Jak się samemu zagra i pozna ludzi w te gry grających, okazuje się, że tak wiele się nie różnimy. A oni w planszówki też grywają, więc również są potencjalnymi klientami dla autorów gier planszowych, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę, postrzegając nas jako dwa odrębne światy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Rozgrywki testowe w Warszawie 25 marca (Agresor)

Post autor: Raleen »

Spisywanie relacji nieco się przeciąga, ale obiecuję, że wkrótce się pojawi. Mam już też przygotowane zdjęcia do niej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Rozgrywki testowe w Warszawie 25 marca (Agresor)

Post autor: Raleen »

Relacja z rozgrywek na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=121

Trochę dłużej mi zeszło, ale wyjątkowo nie kleiło mi się pisanie tej relacji. Jednak mam nadzieję, że będziecie usatysfakcjonowani, zwłaszcza autor, od którego pochodzi końcówka dot. działań we wschodniej części Europy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzeł, Lew i Lilie”