Forumowe koszulki na Pola chwały 2010 (info pierwszy post)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Forumowe koszulki na Pola chwały 2010 (info pierwszy post)

Post autor: Claymore »

Koszulki Forumowe na Konwent Pola Chwały nabierały kształtów. Oto co udało się ustalić w trakcie dyskusji aż do teraz:

1) Na plecy koszulki trafi jeden z trzech wzorów związanych z królową wojsk - piechotą, z trzech różnych epok historycznych. Wzór uzupełniony będzie o pamiątkowy napis związany z konwentem gier.

ObrazekObrazekObrazek

Na koszulkach będzie mógł pojawić się nick (na lewej piersi lub na rękawie). Używana będzie standardowa czcionka, a także kolor dopasowany do nadruku na plecach.

Wizualizacja przykładowej koszulki w kolorze białym:

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Kolor nadruku będzie można dobrać samemu, ale w przypadku nie podania tej danej, kolor dobrany bedzie standardowo, a więc na ciemnych koszulkach białe napisy, na jasnych koszulkach czarne.

2) Kolory, z których można wybierać:
a) Nadruk:
  • biały
  • czarny
  • szary
  • czerwony
  • jasny niebieski
  • granatowy
  • złoty
  • srebrny (odcień matowy - aluminium)
  • żółty (cytrynowy)
  • ciemny zielony
  • brązowy
  • fioletowy
  • pomarańczowy
  • różowy
b) Koszulki:
  • biała
  • czarna
  • zielona (zieleń z flagi brazylijskiej)
  • czerwona (krwista)
  • jasno niebieska (kolor "autostradowy")
  • granatowa (odcień marynarski)
  • granatowa (odcień czarno-granatowy, tzw. midnight)
  • zieleń butelkowa (bottle green)
  • pomarańczowa
  • żółta (cytrynowa)
  • szara (kolor typu "ash" - miks nici szarych, białych i czarnych)
3) Rozmiary koszulek

Oznaczenia, jak na obrazku:

Obrazek

Męskie koszulki:
S: A = 48 cm; B = 68 cm
M: A = 52 cm; B = 70 cm
L: A = 56 cm; B = 73 cm
XL: A = 60 cm; B = 76 cm
XXL: A = 62 cm; B = 78 cm
XXXL: A = 66 cm; B = 80 cm

Damskie koszulki:
S: A = 44 cm; B = 55 cm
M: A = 46 cm; B = 57 cm
L: A = 48 cm; B = 59 cm
XL: A = 50 cm; B = 61 cm

4) Typy koszulek
  • męskie t-shirty
  • damskie t-shirty (z wcięciem na talię)
5) Ceny

a) Koszulki: 35 zł brutto za sztukę
b) Pakowanie i wysyłka w granicach Polski:
  • 12 zł paczka priorytetowa
  • 10 zł paczka ekonomiczna
c) Pakowanie i wysyłka w granicach Europy (poza Polską): 35 zł list polecony priorytetowy

Ceny wysyłki mogą sie nieco różnić od podanych, jeśli zamówionych zostanie więcej koszulek. W takich przypadkach cenę ustalimy indywidualnie.

7) Zamówienia, wysyłka

a) W przypadku zamówień indywidualnych, konieczne będzie wysłanie mi mailowo, na adres: info@ff-tech.wroclaw.pl swojego zamówienia, wraz z adresem pocztowym do wysyłki.

W temacie maila proszę podać "Zamówienie na koszulkę Forum Strategie". W wiadomości zwrotnej podam namiary na konto bankowe, na które nalezy wpłacić należność za koszulki i wysyłkę lub dane konta w serwisie paypal.

Proszę o zachowanie formy zamówienia:
NICK na forum, rodzaj koszulki, rozmiar, kolor koszulki, kolor nadruku, nick (tak/nie), rodzaj nadruku na przodzie koszulki tj.: małe logo i nick (o ile nick ma się pojawić - proszę wówczas podać umiejscowienie - ramię / pod logo) / małe logo bez nicka / duże logo na środku i nick (nick trafi wówczas na ramię) / duże logo.
b) W przypadku zamówienia zbiorowego - proszę jedną osobę o skoordynowanie listy chętnych, zebranie wpłat i przelanie mi pełnej kwoty za wszystkich. Koszulki będą wykonane na podstawie listy zbiorczej, w której prosiłbym o zachowanie formy opisu z podpunkty (a).

Przy zbiorczym zamówieniu oczywiście za pakowanie i wysykę opłatę pobiorę jedynie w takiej wysokości jaka będzie wynikała z masy paczki.

Proszę również, by wraz z listą zamówienia podany był adres pocztowy do wysyłki.

8) Płatność

Płatności będzie można dokonać poprzez przelew bankowy lub poprzez serwis paypal.com
Ostatnio zmieniony czwartek, 2 września 2010, 10:42 przez Claymore, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Ja osobiście chętnie nabędę nawet ze 2 sztuki, bo z ostatniego konwentu uległa zniszczeniu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Claymore, chętnie skorzystamy i nie mam nic przeciwko Twojemu ogłoszeniu od strony reklamowej. Tamte koszulki były drukowane w Anglii, teraz sądzę, że w przypadku pojedynczych sztuk, wysyłanie tego dość drogo by kosztowało. Jeśli mielibyśmy to sami organizować, to jak najbardziej możemy być zainteresowani, natomiast jeśli będzie to robić główny organizator (co wątpliwe w tym roku), to jest jeszcze taka kwestia, że oni mają jakiś zakład poligraficzny u siebie na miejscu, gdzie będą i tak robić duże zamówienia, więc będą mieć zniżki i pewnie będą woleli u siebie takie rzeczy robić. Z kolei na drugim konwencie - Grenadierze są zawsze koszulki, z tym, że tam główny organizator współpracuje z firmą Koliber, która robi to także po bardzo promocyjnych cenach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Pojedyncze egzemplarze koszulek to nie problem w moim przypadku. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jeśli impreza ma mieć spójną oprawę i jeśli organizator w związku z tym zapewnia koszulki, to już na pewno ma temat rozpoznany najbliżej swojej siedziby. Duże serie powodują oczywiste obniżanie się kosztów produkcji, bo można zastosować odpowiednio tanie/masowe metody wykonywania nadruków, co trudno osiągnąć przy pojedynczych sztuk - normalna sprawa :roll:

Niemniej - polecam się pamięci :) Czasu do konwentu jest jeszcze trochę, a produkcja nawet większej ilości koszulek z nadrukami nie zajmie więcej niż kilka dni, więc na zastanowienie jest jeszcze odpowiednio dużo czasu.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Jestem również za koszulkami w tym roku. Wzory już są.
DT czy to znaczy że przybywasz na Pola Chwały?
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

OK, czy zatem możecie mi podpowiedzieć gdzie mógłbym je (wzory) znaleźć? Widziałem, że w tym wątku toczyła się dynamiczna dyskusja (propozycji wzorów było prawie 20) - chciałbym wiedzieć na czym stanęło. Określenie wielkości nadruku pomoże mi w sprecyzowaniu oferty i wyliczeniu kosztorysu prac.

W sprawie koszulek: nadruki wykonuję na t-shirtach niemieckiej firmy Stedman o gramaturze 160 i 185 g/m2 (męskie) lub 160 i 205 g/m2 (damskie). Paleta kolorów jest dość szeroka, choć oczywiście prosiłbym o sugestię w jakich kolorach czujecie się najlepiej. Jeśli postanowicie działać - podrzucę tabelki rozmiarowe i będzie można dopasować rozmiary najlepiej jak tylko można.

Nadruki mogą też być wykonane na Waszych koszulkach (jeśli ktoś np. wie, że nosi nietypowe rozmiary), wszystko wedle uznania.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wersja biała jest na stronie 14 wątku - ostatni post Itagaki (który ma wszystkie materiały, powinien mieć to obrobione).

Poza tym była (i jest wersja czarna), z tym, że ona była zrobiona w ten sposób, że cała była czarna, natomiast ten obrazek był w białym kółku, bo był problem z "przekonwertowaniem" go, ale później udało się to zrobić Piotro.

Reasumując były dwie wersje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

OK. Mam to. Myślę, że jeśli grafika żródłowa (domyślam się, że ta na białym tle) będzie odpowiednio dobra, to bezproblemowo uda się zrobić zarówno wersję białą i czarną. Będzie z tym chwilka roboty, jeśli wzór jest w wersji rastrowej (bitmapa w formacie jpg/png).

Napiszę do @Itagaki w sprawie ewentualnego wglądu w grafiki :)
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

A cena takiej koszulki u ciebie to? I czy wszystkie koszulki muszą być takie same (jak na grenadierze) czy mogą być spersonalizowane (jak na PCh)?

pozdro
T
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Arteusz pisze:DT czy to znaczy że przybywasz na Pola Chwały?
No cóż tajemnica się wyda ła... mam takowy zamiar... w końcu obiecałerm Monthionowi rewanż w Ardeny
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

@Thomas - cena będzie zależała od wielkości nadruku i grubości koszulek jakie sobie zażyczycie. Powiem jak sprawa wygląda w prowadzonych przeze mnie sklepikach z koszulkami. Grubsze koszulki z nadrukiem mieszczącym się w kwadracie o wymiarach 25x25 cm kosztują 40 zł a nieco cieńsze, choć wciąż wcale nie przypominające chińskiego badziewia 30 zł. Choć myślę, że zejście okazjonalnie do ceny 35 i 25 zł za sztukę jest całkiem realne - jeśli się zbierze kilku chętnych.

Oczywiście, że koszulki mogą być spersonalizowane. Wasz wybór może dotyczyć:
  • koloru koszulki (w ograniczonym stopniu (*))
  • rozmiaru koszulki
  • rodzaju koszulki (damska/męska)
  • koloru nadruku (w ograniczonym stopniu (*))
  • umiejscowienia nadruku (przód/plecy)
  • umieszczenia bądź nie nicka na ramieniu
(*)wybór z określonej palety kolorów
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Claymore pisze: Oczywiście, że koszulki mogą być spersonalizowane.
Na ostatnich polach chwały mieliśmy koszuli z nadrukiem na plecach - logo pch i forum - i nickiem na piersi, więc w sumie każda koszulka była inna. Więc w sumie seria koszulek ograniczyła się jedynie do nadruku na plecach. Reszta (nick i kolor) były już zróżnicowane. Koszt takiej koszulki średniej grubości, wyniósł jeśli dobrze pamiętam 40zł.
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Dopytam zatem. Jak duży był nadruk na plecach? Co masz na myśli pisząc o zróżnicowaniu kolorystycznym? Jak wiele kolorów koszulek/nadruków się pojawiło?

W postach powyżej przewijała się cena 42 zł. Jeśli przyjąć wielkość nadruku ok. 25x25 cm na plecy + nick na piersi, to cena u mnie nie powinna wyskoczyć powyżej 35 zł/szt. za koszulki lepszej jakości.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Claymore pisze:Dopytam zatem. Jak duży był nadruk na plecach? Co masz na myśli pisząc o zróżnicowaniu kolorystycznym? Jak wiele kolorów koszulek/nadruków się pojawiło?

W postach powyżej przewijała się cena 42 zł. Jeśli przyjąć wielkość nadruku ok. 25x25 cm na plecy + nick na piersi, to cena u mnie nie powinna wyskoczyć powyżej 35 zł/szt. za koszulki lepszej jakości.
Inaczej, bo widzę że ciężko się dogadać ;) Ile może kosztować u Ciebie koszulka taka jak na poprzednie pola chwały? Nadruk na plecach z logo forum + nick na lewej piersi. Biała/niebieska koszulka i do tego odpowiedni nadruk.

Pozdro
T
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Nie bardzo wiem co jest niezrozumiałe.

Nie wiem jak wyglądały koszulki na poprzednim konwencie, gdyż nie widziałem ich na oczy :roll: Poza grafikami umieszczonymi w tym wątku nie znalazłem jeszcze fotek ich Użytkowników - dlatego proszę o uściślenie: interesuje wymiar nadruku na plecach. Jak był duży? Potrzebuję informacji o wymiarach kwadratu, w którym się mieścił. Jeśli masz zeszłoroczną koszulkę, możesz podać mi wymiary i sprawa się wyjaśni.

Cena koszulki będzie zależeć głównie od tego, jak dużą powierzchnię będzie zajmować nadruk na plecach. Nadruki na piersi (mały napis/nick) nie wpłyną praktycznie na cenę.

Przyjmując moją wersję: nadruk na plecach ok. 25x25 cm, nick na lewej piersi, to koszulka nie będzie kosztować więcej niż 35 zł (wersja wykonana z grubszej bawełny).

Każdy będzie mógł wybrać kolor koszulki, kolor nadruku, jej rozmiar, grubość materiału. Jeśli zgłoszą się do mnie Panie - mogą liczyć na koszulki w damskim kroju. Cena nie ulega zmianie - to są jedynie opcje - każdy będzie mógł mieć koszulkę według własnego uznania. No chyba, że preferujecie jednolite ubrania, to odgórnie ustali się zestaw kolorów koszulka+nadruk, a do wyboru pozostanie jedynie grubość i rozmiar koszulki.

Dodatkowo: Jeśli ktoś ma ochotę mieć nadruki na przykład na koszulce w kolorze niedostępnym u mnie - no dajmy na to np. khaki, specyficzna wojskowa zieleń, to będzie mógł podesłać mi taką koszulkę i zapłacić jedynie za naniesienie nadruku - rzecz jasna mniej niż za komplet koszulka+nadruk. Cena takiej usługi zależeć będzie oczywiście od wymiaru nadruku i detale zostaną dogadane indywidualnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”