Operation Flashpoint Dragon Rising - mundury

Forum systemu bitewnego "Ambush Alley: Force on Force".
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Operation Flashpoint Dragon Rising - mundury

Post autor: Thomas »

Czołem

Planuję popełnić nieco wojska do gier AA i AA:FoF. Zainspirowany kilkoma filmami i grami, a w głównej mierze Operation Flashpoint Dragon Rising mam zamiar zrobić właśnie amerykanów i chińczyków. Problem jednak w tym, że nijak nie mogę zidentyfikować mundurów, które noszą obydwie armie. O ile US maja na sobie albo MARPAT albo ACU (prawdopodobnie uniwersalne), o tyle nie mam pojęcia jakie uniformy mają chinole. Sęk w tym, że sama gra nie ma czystych barw, a akcja dzieje się tak szybko że ciężko dostrzec co noszą żołnierze. Jeśli ktoś z was rozpoznał rodzaj uniformów niech napisze co to jest.

Jeśli znacie jakieś tutoriale do malowania właśnie MARPAT lub ACU to też podajcie linki.

pozdro
T
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Poszperałem tu i ówdzie więc postaram Ci się pomóc w kwestii Chińczyków.

Na internetowych forach poświęconej grze wrzało ostro z tego co zauważyłem, ponieważ zarzucono zespołowi twórców z Codemasters niesłuszność w doborze uniformów. Chodzi mi o chiński BDU Woodland:

Obrazek

Zarzucono twórcom to, iż w grze wykorzystano zamiast powyższego BDU Woodland - kamuflaż sił specjalnych policji:

Obrazek

Jednak z tego co widzę Codemasters tłumaczy to tym, że w miejscu gdzie dzieje się akcja gry nie odpowiada rzeczywistemu zastosowaniu BDU PLA Woodlandu (nie ma jungli i terenów leśnych) a camo stosowane przez policję jest wykorzystywane przede wszystkim przez wojsko, ale w terenie zurbanizowanym :)

Dla ciekawostki motyw chińskiego BDU Woodland występuje na oporządzeniu wojsk specjalnych chińskiej piechoty morskiej:

Obrazek Obrazek

Więc może będzie to troszkę pomocne w tworzeniu chińskiej "żółtej" fali uderzeniowej :)


W kwestii formalnej wszystkie powyższe uniformy są poprawne - można mieszać BDU z "camo policyjnym" - nie należy mieszać ich tylko z czarnymi kostiumami żółtków z marynarki wojennej. :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 31 maja 2010, 18:36 przez q.b., łącznie zmieniany 1 raz.
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Co do USA to tu również w pierwszej wersji gry był babol - w finalnej wersji dodano MARPAT Woodland:

Obrazek

Obrazek
"Duty, Honor, Country"
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: bnk »

Postaram się dzisiaj wrzucić fotę mojego testowego marinsa, i dam Ci przepis na MARPAT'a i pustynnego i leśnego.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez bnk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Takie są w grze mundury Chińczyków:

Obrazek

Obrazek

a takie powinny być mundury chińczyków:

Obrazek


Obrazek
Amerykanie w grze noszą:

Obrazek
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zell »

To ja dorzucę fajna stronę mnie się bardzo przydaje :) Znajduje multum camo z całego świata i rożnych okresów :) może się przydać
http://www.kamouflage.net/global.php
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rrober »

Świetna stronka - dzięki :pom:
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez rrober, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

http://camo.henrikc.dk/index.asp - jeszcze jedna strona z camo z różnych stron świata.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

STRONA Z KAMUFLAŻAMI całkiem ciekawie przedstawione.

Pozdro
T
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ambush Alley: Force on Force”