Modyfikacje i zasady opcjonalne do 1939

Forum o wydanych grach wydawnictwa ("1939", "Feudalizm") oraz o innych projektach.
Awatar użytkownika
SO
Starszy Sierżant
Posty: 236
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 20:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: SO »

Z tym szybkim wpływaniem na moją opinię to nie jest tak do końca. To, że na razie na allegro nie ma gry w ofercie nie wynika z faktu, że juz wprowadzamy zmiany (po prostu poprawiamy okładkę pudełka, trochę zmieniamy graficznie żetony strategiczne itp zmiany kosmetyczne ). Cały czas pilnie czytamy opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Daniel »

Mam nadzieję ,że szybko wyjdzie bo już się nie cierpliwie . :pom:
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Bart11 pisze: Spokojnie. Gra wyszła i jest niezła więc ze wszelkimi zmianami radzę bardzo ostrożnie. Na razie była tylko jedna opinia grającego Arteusza i kilka opinii od osób posiadających grę lub tylko o niej czytających. To trochę za mało. Dziwię się też że tak szybko mogą wpłynąć na Twoje stanowisko jako twórcy gry. Plansza taktyczna jest dobrym rozwiązaniem - według mnie. Na dużej mapie nie ma szans ukazać szczegółów starcia które wynikają z różnorodności wojsk i kart. Czyli powiększenie mapy sprawi, wbrew pozorom że gra stanie się uboższa. Trzymaj się swojego oryginalnego pomysłu. Jeśli większa ilość grających będzie miała wątpliwości co do mechaniki wtedy należy się zastanawiać co dalej.
A tabelka pogody to taka modyfikacja dla modyfikacji. Po co rzucać kostką skoro mogę szybko wylosować kartę z talii. Wolę też mieć ładną graficzną kartę z opisem obok planszy niż suchą matematyczną tabelkę gdzieś w instrukcji.
Widzę że do mnie po części ten post. Wszędzie piszę że proponowane zmiany wymagają testów przez autora. O tabelce pogody też pisałem i jakbyś zechciał uważnie przeczytać moje posty to zauważyłbyś że
Arteusz pisze:"Dla graczy mających grę ta zmiana nie ma wielkiego znaczenia (bo maja już karty), ale dla dalszych egzemplarzy i zmniejszenia kosztów gry można z kart pogody zrezygnować.
Zaczynam żałować że w ogóle grałem i coś napisałem. Starałem się być obiektywny i napisać co mi nie pasuje i nikomu nie narzucałem, że zmiany musi wprowadzać od razu i tylko na moje żądanie. A mapa 110 X 110 będzie za duża (odsyłam do tematu Orzeł i Gwiazda) gdzie była dyskusja o wielkości map do gry i jak gracze się na to zapatrują.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Daniel »

,,Zaczynam żałować że w ogóle grałem i coś napisałem. Starałem się być obiektywny i napisać co mi nie pasuje i nikomu nie narzucałem, że zmiany musi wprowadzać od razu i tylko na moje żądanie. "



Ja jakoś nie widzę w tym problemu .
Ale może inni widzą to inaczej ?
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Post autor: Bart11 »

Arteusz pisze: Widzę że do mnie po części ten post. Wszędzie piszę że proponowane zmiany wymagają testów przez autora. O tabelce pogody też pisałem i jakbyś zechciał uważnie przeczytać moje posty to zauważyłbyś że
Arteusz pisze:"Dla graczy mających grę ta zmiana nie ma wielkiego znaczenia (bo maja już karty), ale dla dalszych egzemplarzy i zmniejszenia kosztów gry można z kart pogody zrezygnować.
Zaczynam żałować że w ogóle grałem i coś napisałem. Starałem się być obiektywny i napisać co mi nie pasuje i nikomu nie narzucałem, że zmiany musi wprowadzać od razu i tylko na moje żądanie. A mapa 110 X 110 będzie za duża (odsyłam do tematu Orzeł i Gwiazda) gdzie była dyskusja o wielkości map do gry i jak gracze się na to zapatrują.
Twoja opinia jako grającego jest dla mnie najbardziej wartościowa i najwięcej wnosząca. Czekałem aż coś napiszesz gdy już będziesz posiadał grę, właśnie z myślą że pozwoli to znacznie poszerzyć temat. A że nie zgadzamy się w sprawie pogodowo - tabelkowej, tak bywa czasem. Wydaje mi się że w przyszłych wersjach "1939" karty pogody też będą lepsze. Wszak to gra karciano - planszowa właśnie ^^
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Ok. Chciałbym mieć więcej czasu na zagranie pełnej kampanii.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
SO
Starszy Sierżant
Posty: 236
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 20:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: SO »

Nie chciałbym aby ktokolwiek z piszących żałował, że grał albo coś pisał na temat gry. Każda opinia jest dla mnie wartościowa i w taki czy inny sposób konstruktywna. Byłoby bardzo źle gdyby nikt niczego nie pisał.

Czy wzmianka o "polepszeniu" kart pogody dotyczy ilustracji do nich?
Awatar użytkownika
Karol F.
Plutonowy
Posty: 87
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 14:38
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: Karol F. »

SO pisze:Nie chciałbym aby ktokolwiek z piszących żałował, że grał albo coś pisał na temat gry. Każda opinia jest dla mnie wartościowa i w taki czy inny sposób konstruktywna. Byłoby bardzo źle gdyby nikt niczego nie pisał.

Czy wzmianka o "polepszeniu" kart pogody dotyczy ilustracji do nich?
Jeśliby nikt nic nie pisał to oznaczałoby, że zainteresowanie jest znikome, bo nie ma gier w których nic nie można poprawić, a to że gracze mają sugestie znaczy, że gry nie skreślają, że widzą potencjał.
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Post autor: Bart11 »

SO pisze: Czy wzmianka o "polepszeniu" kart pogody dotyczy ilustracji do nich?
Miałem na myśli że będą lepsze od tabelki. Co do ilustracji, to z obecnych jestem najzupełniej zadowolony. Ale zawsze można poszukać jeszcze innych rozwiązań graficznych.
n_b
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:27
Lokalizacja: Pl

Post autor: n_b »

Mam taką małą uwagę techniczną co do wielkości kart dowódców oraz kart pogody - dobrze byłoby ich rozmiar dopasować do koszulek na karty do karcianek jakie są dostępne na rynku. Dzięki temu będzie można łatwiej dbać o to aby karty służyły dłużej i były cały czas w dobrym stanie.
Awatar użytkownika
SO
Starszy Sierżant
Posty: 236
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 20:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: SO »

Co prawda mam w domu kilka karcianek ale nigdy nie używałem koszulek do nich. Zapytam jak totalny laik - jakie to wymiary?
n_b
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:27
Lokalizacja: Pl

Post autor: n_b »

Standardowy rozmiar koszulek na karty - (9,4 x 6,9 cm). Karty są zwykle w rozmiarze około: (8,8 x 6,4) - są nieco większe niż dotychczasowe karty pogody i karty dowódców.

Może przy grze 1939 to już nie ma sensu wprowadzać zmian, ale jest to jakiś pomysł na przyszłość :faja:.


PS Przykładowe koszulki znajdziesz tu. Zaznaczam - nie jest to z mojej strony żadna reklama!!
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Re: Modyfikacje i zasady opcjonalne do 1939

Post autor: Bart11 »

Chciałbym zaproponować pewną zmianę. Chodzi o styczność bojową.
"Niedozwolone jest kontynuowanie ruchu będąc cały czas w styczności bojowej".
Myślę że dywizje i brygady pancerne bądź zgrupowania mające je w swoim składzie powinny mieć możliwość przesunąć się w styczności bojowej o jedno pole w terenie czystym (nizina).
Zablokowany

Wróć do „Wydawnictwo KORDYT”