System Fantasy

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Blitz
Starszyj Lejtienant
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 18:22
Lokalizacja: Swarzędz

System Fantasy

Post autor: Blitz »

napadło mnie coś, bo zawsze się można chyba zapytać nie? :D
1. Chodzi mi o jakiś system, do ktorego nie jest potrzebna zaraz cała horda wojowników (czytaj mało figurek).
Zależało by mi na tym, aby rasy/jednoski były "w stylu" tych z serii Heroes & Might and Magic (nieumarli, elfy, ludzie, barbarzyńcy, krasnoludy ::) etc.), bądź The Elder Scrolls.
2. Gdzie mozna by było takie figurki dostać po rozsądnych cenach, powiedzmy tańsze od Warhammerowych.

z góry dzieki ;)
"Marzenia się spełniają, trzeba tylko wierzyć."
Mój blog z modelami...
Awatar użytkownika
TomekM
Caporal-Fourrier
Posty: 83
Rejestracja: wtorek, 2 grudnia 2008, 20:39
Lokalizacja: Wrocław/Dzierżoniów

Post autor: TomekM »

Jeżeli chodzi o system z małą ilością figurek to Anima Tactic, 2 max 5 figurek na gracza, ale to chyba tyle jeśli chodzi o zgodność z twoimi oczekiwaniami bo figurki są jak sama nazwa systemu wskazuje w animo- mangowym stylu, cena ok 40 zł za jedną.
Z zasadami możesz zapoznać się tutaj: http://www.bard.pl/instrukcje/anima.pdf
Gwardia umiera, ale się nie poddaje!
Awatar użytkownika
Blitz
Starszyj Lejtienant
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 18:22
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Blitz »

nawet fajny system ale cena figurek odstrasza niestety :/
"Marzenia się spełniają, trzeba tylko wierzyć."
Mój blog z modelami...
Awatar użytkownika
TomekM
Caporal-Fourrier
Posty: 83
Rejestracja: wtorek, 2 grudnia 2008, 20:39
Lokalizacja: Wrocław/Dzierżoniów

Post autor: TomekM »

Z tą ceną wcale nie jest tak źle. W mało którym systemie masz za 80 zł armię gotową do gry i co z tego, że ta armia składa się z dwóch figurek. ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje!
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Blitz, a może Mordheim? Figurek wcale nie trzeba dużo (max.10-12 na stronę, ale można i po 5 grać), zasady za darmo na sieci, przetłumaczone też na polski. Tanich, fajnych figurek szukaj na http://gildianajemnikow.pl/ , opłaca się dlatego, że można je odebrać w Poznaniu nie płacąc za pezesyłkę. Kupowałem już trochę u tego chłopaka i zawsze miałem figurki na drugi dzień. Zresztą gdy się spotkamy (napisz na pw kiedy Ci pasje), to przyniosę to co kupiłem u niego i ugadamy jakiś systemik. :)
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Jak tanie figurki to w skali 1:100 [15mm] albo mniejsze np 10mm. Co do systemow to pelno w sieci. Polecam http://www.freewargamesrules.co.uk/
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

Warmaster w 1/72....koledzy z forum montuja juz armie, figury tanie system fajny i darmowy OLE!
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Tobie pewnie zależny na skirmish-owym systemie. Swego czasu zaintrygował mnie system Warlord, ale z różnych powodów nie przyjrzałem mu się bliżej. Z zapowiedzi wynikało, że gra oferuje dowodzenie drużynami poszukiwaczy przygód (kilka - kilkanaście figurek na stronę), zasady odkrywania mgły wojny, handlu, a nawet negocjacji. Figurki dowolne, możesz kupić np. w sklepie internetowym Jama, albo w 1/72 co na pewno wyjdzie taniej.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Mała poprawka z mojej strony. Zainteresowałem się znów i muszę stwierdzić, że systemik raczej zakupię. W prawdzie używa się do tego takiej samej skali jak w WHFB, ale figsy są o niebo ładniejsze. Sam mam zamiar używać skali 1/72. Świat to quasi średniowieczne fantasy, rasy to Nieumarli, Krzyżowcy, Orkowie, Krasnoludy, Elfy, Egipscy nieumarli, Najemnicy, Armia ciemności. Dodatkowo poza listami armii masz edytor, w którym możesz generować własne postaci, więc jak chcesz grać drużyną pierścienia, albo wikingami to tworzysz postaci i "sru" :D. Gra opiera się na kościach k10. Aby kogoś trafić musisz rzucić 1k10, dodać modyfikatory i sprawdzić czy wyjdzie ci więcej niż wynosi próg trafienia przeciwnika. Armia to dowódca i kilka podpadających pod niego oddziałów, z tym, że w oddziale może być jedna lub kilka postaci. Jeśli grasz na dużo punktów i masz słabe postaci, to rozmach przypomina warmłotka. Jak masz ochotę, to dopakujesz pojedyncze figurki i grasz erpegową drużyną herosów. Sporo opcji dodatkowych jak kupowanie przedmiotów, używanie elementów scenerii (to ja strzelam z budynku, a następnie zamykam drzwi !), przeszukiwanie zwłok w poszukiwaniu artefaktów itp. Podobno tryb kampanii to już większa zabawa i pozwala rozwinąć skrzydła na całego.
W tym momencie nie ma podręcznika w ofercie sklepu Jama, ale powinien kosztować 60-70zł, nie wiem jeszcze czy jest opcja kupna w formacie pdf.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”