Warhammer 6th

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Thorash
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2017, 00:28

Warhammer 6th

Post autor: Thorash »

Widzę że jest Warmaster, są wywiady Oldhammera, jest Warheim FS, jest o T9A :) napiszę też troszkę o 6 edycji Warhammer'a.

Obrazek

Wydanie AoS troszeczkę wprowadziło chaos między wszystkich moich przyjaciół z którymi grywałem w Battle'a. Jedni zaczęli grać w AoS, inni przestali w ogóle, większość przerzuciła się na T9A, ja także... ale po ponad roku uznałem że to nie to. T9A na tyle dobrze poprawia silnik 8ed, że nie potrafiłem już do niej wrócić, więc zacząłem szukać... Postanowiłem sięgnąć do czasów kiedy poznałem się ze swoją narzeczona i grywaliśmy pierwsze bitwy Bretonnia vs Beastmeni - do 6ed.

Jest świetnie i spodobało się na tyle, że zaczęliśmy grać w małym kameralnym towarzystwie - jesteśmy ze Zduńskiej Woli. Szybko otworzyliśmy się na grono ludzi z po za battlovej rodziny. Od razu okazało się, że po prostu Battlova rodzina się powiększyła o nową załogę :)

Jestem z FallenSUN - to jest mój blog - zajmuję się malowaniem i graniem. Nasze spotkania wyglądają tak: Battle Party 3. Następna impreza odbędzie się na koniec maja ale jest już zapełniona lista uczestników kolejne planuje na jesień.

Obrazek

Jeśli interesujesz się 6ed Warhammer'a - zapraszam :) - nie mamy sportowego podejścia - raz gramy turniej, raz coś z zupełnie innej beczki, jak np. pożyczone z 8ed Triumph and Treachery

Obrazek
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer 6th

Post autor: GRZ »

Łezka się w oku kręci. Przygodę z bitewniakami zaczynałem od wh na przełomie 5 i 6 edycji.
Macie super setup. Ładnie pomalowane modele, fajne makiety i maty. W dzieciństwie o czymś takim marzyłem, a był kocyk z ikei i 3 kolory. :D
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Thorash
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2017, 00:28

Re: Warhammer 6th

Post autor: Thorash »

Thx :) Aktualnie nasze hobby głównie opiera się na spełnianiu marzeń z czasów kiedy to było nieosiągalne :)
Awatar użytkownika
Schtrasny
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 957
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 54 times
Been thanked: 33 times

Re: Warhammer 6th

Post autor: Schtrasny »

Extra! Do Łodzi macie niecała godzinkę. Wejdźcie czasem na http://forum.osmiornica.info/index.php
"Niech zapłaczą piękne panny z Petersburga!"
https://miniwarsy.blogspot.com/
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Warhammer 6th

Post autor: Radosław Kotowski »

Dobra robota. Mam sentyment do 6 edycji WFB.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Thorash
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2017, 00:28

Re: Warhammer 6th

Post autor: Thorash »

Schtrasny chyba Cię kojarzę jako Wampira, jednego z prawdziwych weteranów tej edycji :) - moje pierwsze wyjazdy to była Łódź. Sugerujesz że na Ośmiornicy znajdzie się ktoś chętny do pogrania w starocie ?
Awatar użytkownika
Schtrasny
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 957
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 54 times
Been thanked: 33 times

Re: Warhammer 6th

Post autor: Schtrasny »

W starocie ciężko. Na pewno Krzysiek wikris. Reszta bardziej w 9th Age. Ale wejdź na forum OŁ, zapodaj temat.
"Niech zapłaczą piękne panny z Petersburga!"
https://miniwarsy.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Thorash
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2017, 00:28

Re: Warhammer 6th

Post autor: Thorash »

Okey :) ureguluje jeszcze wszystkie sprawy, żeby mieć pewność co do sponsorów i zarzucę postem - zwolniło się miejsce.
Awatar użytkownika
Dominig
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: środa, 2 listopada 2016, 15:29
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer 6th

Post autor: Dominig »

Na następny event u Was się piszę, muszę tylko we Wrocławiu znaleźć kogoś z kim przypomnę sobie 6ed. Armia pomalowana to aż żal nie pograć czasem :)
Awatar użytkownika
Thorash
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2017, 00:28

Re: Warhammer 6th

Post autor: Thorash »

Ogólnie wątek z wolnymi miejscami i wszelkie informacje są tutaj:
http://www.fallensun.pl/forum_topic.php?nr=31

Oprócz tego, że będzie można wylosować jedną z moich prac, to pojawią się jeszcze inni sponsorzy (finalizuje ustalenia)... najbliższy zlot jest 27 maja, następny jeszcze nie ma wstępnej daty.

Jeśli chodzi o granie (szukanie oponentów) na stare edycje... to polecam Ci grupę, którą stworzyłem na FB:
https://www.facebook.com/groups/790289071091766/

Z Wrocławia jest też mój przyjaciel Profi... jest u nas w Zduńskiej Woli na każdej imprezie - pewnie z chęcią zagra na 6ed we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
Thorash
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2017, 00:28

Re: Warhammer 6th

Post autor: Thorash »

Aha.... jeśli nie masz RB w papierze a potrzebowałbyś poczytać, to po zarejestrowania i podaniu maila pojawiają się automatem nowe prawa użytkownika i nowe tematy z downloadem, gdzie znajdziesz:

ArmyBuilder + plik 6ed
Rulebook + errata
Zasady Triumph and Treachery na które będziemy grali kolejny zjazd

http://fallensun.pl/forum.php
Awatar użytkownika
Dominig
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: środa, 2 listopada 2016, 15:29
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer 6th

Post autor: Dominig »

Dzięki za te wszystkie informacje, armybuildera sobie ściągnę zaraz :) Armybooka mam, podręcznik też za jakiś czas upoluję wiadomo gdzie. Z Profim już nawet kiedyś coś na grupie opolskiego klubu WarAcademy pisałem na ten temat, ale myślałem że on urzęduje tam na stałe, postaram się złapać z nim i jakimiś ludźmi z Wro. Na grupie już jestem, nawet zdarzyło mi się coś tam z bloga podlinkować raz czy dwa :D

Niestety na ten event nie dam rady przyjechać, dlatego nawet wcześniej nie starałem się o miejsce, ale na jesieni czy kiedy tam planujecie granie chętnie bym wpadł :)
Awatar użytkownika
Thorash
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2017, 00:28

Re: Warhammer 6th

Post autor: Thorash »

Zapraszam :)
wrzucnaluz
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: środa, 16 marca 2016, 17:56

Re: Warhammer 6th

Post autor: wrzucnaluz »

No interesująca sprawa
Awatar użytkownika
Thorash
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2017, 00:28

Re: Warhammer 6th

Post autor: Thorash »

Ciągle ustalamy sprawy ze sponsorami.
Ciągle poszukuję miejsc bo kilka osób jest mocno niepewnych.
A póki co mogę podrzucić link z makietami na których będziemy grali:

Pełne 16 fotek pod linkiem.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”