Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 12:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: The 9th Age
PostNapisane: poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 21:47 
Sergent-Major

Taka mała autopromocja:
http://www.gamewire.belloflostsouls.net/the-9th-age-rulebook-publishing-plans/

PostNapisane: czwartek, 21 czerwca 2018, 10:11 
Sergent-Major

https://www.youtube.com/watch?v=RrPd4Ww-dII

PostNapisane: wtorek, 10 lipca 2018, 22:51 
Colonel Général

Nie wiem, gdzie to wrzucić, więc pozwolę sobie tutaj.

Jestem pod wrażeniem zdjęć z niedawnej imprezy (konwentu) poświęconego temu konwentowi, jakie przypadkiem znalazłem w sieci. Pozwolę sobie zamieścić jedno w załączniku. Patrzę z punktu widzenia czysto organizacyjnego na wygląd sali i imprezy jako całości, i nie ukrywam, że na liczebność. Impreza odbyła się w Krakowie - Drużynowe Mistrzostwa Polski, w tym roku.

Mam nadzieję, że za podwędzenie jednego zdjęcia nie będą mieć do mnie pretensji. W końcu dla imprezy to też promocja.

Właściwie w moim zamierzeniu to taki przyczynek do dyskusji o konwentach.

Załączniki:
9th Age.jpg
9th Age.jpg [ 143.98 KiB | Przeglądane 81 razy ]

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: środa, 11 lipca 2018, 08:05 
Major General

To był turniej, a nie konwent - i to jest spora różnica. Turnieje "młotków" od dawna przyciągają tyle ludzi (podobne tłumy były na Wojennych Młotach z początku lat dwutysięcznych), ale ludzie niestartujący w turniejach nie bardzo mają tam po co przychodzić (no, może popatrzeć na pomalowane armie, ale tylko tyle).
Poza tym spójrz na tereny na stołach...

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!

PostNapisane: środa, 11 lipca 2018, 08:09 
Colonel Général

Faktycznie, tereny nie są zbyt imponujące. Jeśli to jest tak jak piszesz, to wielka szkoda, że tych ludzi poza turniejem nic nie interesuje (tzn. mam na myśli rzeczy, które są zwykle na konwentach). Ale i tak miejsce, te równo ustawione stoły i liczba graczy robi wrażenie (tak czysto organizacyjnie, nie wnikając już w oceny tego systemu).

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: środa, 11 lipca 2018, 08:59 
Major General

Tam raczej nie było nic poza turniejem.
Byłem na kilku imprezach, gdzie próbowano łączyć turnieje z innymi rozrywkami, i udało się to tylko na Wojennych Młotach, gdzie był jasny podział: w sobotę same turnieje, a w niedzielę sklepy/kluby rozstawiają swoje "participation games" (bardzo nietypowe scenariusze z uproszczonymi zasadami albo minigry z zasadami napisanymi specjalnie na konwent - np. wyścigi rydwanów z WFB czy transporterów Rhino z Wh40k). Ale to było tak dawno, że nie pamiętam frekwencji.
Na Poligonach gracze turniejowi oglądali w przerwach stoły pokazowe, ale nie mieli czasu zagrać, bo za chwilę mieli kolejną bitwę. Zajrzałem też kiedyś na turniej bodajże w Ursusie, gdzie Graal rozstawił swoje stanowisko, na którym kolega pokazywał gry Mantica - przez większą część imprezy siedziałem z pracownikami Graala i graliśmy w jakąś historyczną planszówkę, bo stanowiskiem mało kto się interesował.

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!

PostNapisane: czwartek, 12 lipca 2018, 08:43 
Capitaine-Adjudant-Major

Mam takie same obserwacje jak Samor. Jezdzilem na takie imprezy miedzy 2002 a 2006 i dokladnie tak to wyglada. Masa gosci najaranych jak szczerbaci na suchary wykluca sie ze soba nad stolem na ktorym stoi jedna gorka i jeden lasek czy dobrze zmierzyli odleglosc. Jedynie na WM faktycznie byly dodatkowe atrakcje ale glownie dla modelarzy konkursy malowania i konwertowania modeli. Poza tym prezentacja armii. No i jeszcze dodam ze udalo mi sie wygrac w slynnym wyscigu rydwanow na WM bodaj 2004 goblinskim zaprzegiem. A z tego co kojarze to stol byl z Faber & Faber.

Generalnie Rysiek to masz tak samo na turniejach MtG. Tez masa gosci ktorym testosteron buzuje. A frekfencja byla jak na zdjeciu albo lepiej. Na Krakonach sala turniejowa pekala w szwach a byla to sala gimnastyczna w jednej ze szkol.

To ja wole nasze kameralne spotkania. Ew. to co robia chlopaki z Solaris7.pl na Pyrkonach.

PostNapisane: czwartek, 12 lipca 2018, 08:48 
Colonel Général

Ja nie mam takich doświadczeń, więc dzięki, że podzieliliście się swoimi.

Chociaż... nie wiem czy to porównywalne, ale widziałem chyba jeden turniej w jakąś masową karciankę typu MtG w "Agresorze". Naprawdę tłum ludzi się pojawił, w dość zaawansowanym wieku jak na tego typu rozrywki (tzn. w naszym i starsi). Czasem jak przyglądałem się zachowaniom uczestników, to określenie "najarani jak szczerbaci na suchary" i tak byłoby dość delikatne. Nie porównuję tego oczywiście w żaden sposób do tej imprezy bitewniakowej wyżej, bo nie znam ani środowiska ani tej imprezy.

PostNapisane: czwartek, 12 lipca 2018, 12:39 
Major

Magicowcy to sekta i szarańcza już. :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]