Od moderatora/do moderatora (dział CDG)

Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Tutaj dodam jedynie ,że to jest druga propozycja po ToCh na nasze planowane wakacyjne spotkanie :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Co ja skwituję: :D :D
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

A Republika Rzymska to nie jest przypadkiem do CDG ?
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Proponuje przeniesc gry CDG do pozostalych for podzielonych na epoki historyczne, bo sie zrobil straszny balagan...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Prośba do Andy'ego i Strategosa o wypowiedzenie się co do dalszego istnienia działu, bo zamyślamy nad włączeniem go do for w kategorii Planszówki.

Andy ma mało działów pod moderacją, więc od razu coś mu mógłbym zaproponowac, dla Strategosa też coś mogę znalezc :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Tu nie chodzi o ambicje moderatorskie, których jestem całkowicie pozbawiony, tylko o sens istnienia działu. Myślę, że pojawiło się tu trochę interesujących głosów o o CDG jako właśnie takich - napędzanych kartami. Ale ponieważ dyskusja nie rozwija się jakoś szaleńczo, nie miałbym nic przeciwko, gdybyście uznali, że lepiej dział rozparcelować. Warto tylko gdzieś wydzielić tematy czysto CDG-owe, a nuż kiedyś odżyją?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tematy czysto CDG mogą pójsc do Forum autorów. Ten dział de facto zajmuje się sprawami bardziej ogólnymi. Jak pamiętasz, kiedyś nazywał się on "Porównania systemowe" i taki był jego sens. Tam jest też topik np. o tym jak pisac instrukcję, prowadzony przez Ciebie swego czasu.

Pomijając personalia. Kiedy ten dział powstawał jak ja rozumiałem jednym z motywów przewodnich było wyodrębnienie gier CDG od reszty, bo bardziej dyskutowaliśmy wtedy o dragonowych, tisowych itp., nie było też na forum diablosów, ogólnie mało było graczy tym się interesujących. Teraz proporcje się co najmniej wyrównały, więc ten motyw odpada...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Zgoda. Ciekawe, co powie Strategos?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Raleen pisze:Prośba do Andy'ego i Strategosa o wypowiedzenie się co do dalszego istnienia działu, bo zamyślamy nad włączeniem go do for w kategorii Planszówki.

Andy ma mało działów pod moderacją, więc od razu coś mu mógłbym zaproponowac, dla Strategosa też coś mogę znalezc :)
Jasne , proponowane zmiany są konieczne w celu ułatwienia w korzystaniu z Forum Uczestnikom. :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zatem biorę się do roboty. Musimy się zdecydowac na jedno kryterium, choc sam przyznam, że ten dział był niezłym pomysłem i okresami całkiem nieźle działał.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Forum autorów”