Zasady gier i ich domowe "ulepszanie"

Filipowicz
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:02
Lokalizacja: Warszawa

Zasady gier i ich domowe "ulepszanie"

Post autor: Filipowicz »

Spotkalem sie z opinia, ze nie ma co wprowadzac wlasnych zmian do przepisow bo i tak na oficjalnych turniejach bedziemy musieli grac wg zasad orginalnych.

Jest to stwierdzenie jak najbardziej sluszne, jednak czy aby nie zabija inwencji gracza i nie spowalnia rozwoju systemu?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Sam nie wiem czy powinienem zaczynac, może dam kolegom pierwszeństwo, bo temat jest bardzo interesujący :) .

Ogólnie co do turniejów, to nie ma ich zbyt wielu, oficjalny - tzn. zapewne chodzi Ci o turniej wydawnictwa TiS jest tylko jeden. Muszyna jest imprezą organizowaną przez dbj, a Manewry lubelskie przez Gladkiego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Filipowicz
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filipowicz »

A na takich imprezach wg jakich zasad gracie? Ja niestety nigdy nie uczestniczylem w takim zjezdzie, pracuje i tak dalej. Planszowkami i sztuka wojenna interesuje sie od lat ale nie znam srodowiska graczy, i nie wiem jak to wyglada.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Re: Zasady gier i ich domowe "ulepszanie"

Post autor: Itagaki »

Filipowicz pisze:Spotkalem sie z opinia, ze nie ma co wprowadzac wlasnych zmian do przepisow bo i tak na oficjalnych turniejach bedziemy musieli grac wg zasad orginalnych.

Jest to stwierdzenie jak najbardziej sluszne, jednak czy aby nie zabija inwencji gracza i nie spowalnia rozwoju systemu?
Nie zgadzam sie z tym. Jak najbardziej powinno się szukac własnych modyfikacji, poprawiać i ciągle zmieniać zasady. Wiele z nich może stac się później ofizjalnymi przepisam, urealniając, czy usprawniając rozgrywkę. Pozatym sama dyskusja nad pomysłem może być twórcza.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Post autor: dbj »

W Muszynie gra się wg zasad ustalonych przy stoliku. To zależy tylko od woli graczy.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Zeka

Post autor: Zeka »

dbj pisze:W Muszynie gra się wg zasad ustalonych przy stoliku. To zależy tylko od woli graczy.
I to jest chyba najlepsze rozwiązanie... Jestem zwolennikiem, zasady że obowiązuje to na co się obie strony zgodzą - oczywiście z umiarem i przestrzeganiem realiów... Dlatego modyfikujmy! :)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

[Uwaga! Post dozwolony wyłącznie dla dorosłych forumowiczów]
Myślę, że to jest jak z seksem: jeśli obie strony się zgadzają, to nie może być mowy ani o gwałcie, ani o dewiacji, co najwyżej o urozmaicaniu pożycia. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

A jeżeli się nie zgadzają to 'grają' wedle standardowych reguł :)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Ważne, żeby obie strony miały frajdę, nieprawdaż? :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Prawdaż, prawdaż. Najważniejsza jest w końcu dobra zabawa.
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Andy pisze:[Uwaga! Post dozwolony wyłącznie dla dorosłych forumowiczów]
Myślę, że to jest jak z seksem: jeśli obie strony się zgadzają, to nie może być mowy ani o gwałcie, ani o dewiacji, co najwyżej o urozmaicaniu pożycia. :wink:
Mam nadzieję, że z zasady tej wyłączasz przynajmniej kazirodztwo i zoofilię :cry:.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Wyłączam. Podobnie, jak dobrowolne samobójstwo obu graczy, np. przez połknięcie kompletu żetonów i kostek. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”