Prośba o pomoc

Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Prośba o pomoc

Post autor: Andy »

Przygadując się na różnych zagranicznych forach, zainteresowałem chyba Andreę Angiolino (autora Wings of War) wprowadzeniem do gry samolotów kolejnych polskich pilotów. Póki co zwrócił się do mnie z prośbą, której na razie nie udało mi się spełnić, mimo przejrzenia całej domowej biblioteki i wielu stron w internecie. Chodzi o kolorową sylwetkę Spitfire'a Mk I z któregoś z polskich dywizjonów wraz z informacją o pilocie, który latał na tym egzemplarzu samolotu. Znalazłem Mk II i oczywiście wiele sylwetek późniejszych wersji, ale Mk I chyba po prostu nie mam.

Może ktoś z Was dysponuje taką ilustracją? Podkreślam: Mk I ze znanym z imienia i nazwiska polskim pilotem. Prosiłbym o wrzucenie fotki z sylwetką samolotu (albo linku), a ja ją prześlę Andrei z opisem. Andrea bardzo chętnie korzysta z pomocy graczy z różnych krajów, czego efekty widać w kolejnych zestawach WoW. Myślę, że jest duża szansa na zwiększenie "polskiego udziału" w Wings of War. Rzuciłem np. myśl, żeby jeden ze zbliżających się "squadron packów" (czyli dodatków, zawierających jeden typ samolotu, po kilka egzemplarzy z paru różnych dywizjonów + kilka talii manewrów tego samego typu) zawierał samoloty któregoś z polskich dywizjonów. Napisałem, że można by np. zrobić kilka Hurricane'ów z 303, zwłaszcza, że początek został już uczyniony - mamy samolot por. Paszkiewicza w zestawie Dawn of War. Andrea sprawiał wrażenie zainteresowanego. :)

Proszę zatem o pomoc w sprawie Spitfire Mk I, a potem zobaczymy! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10379
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

A w tych wyimkach z Żołnierza Polskiego z lat osiemdziesiątych to nie było czasem Spitfire'a Mk I?
Ja sięna razie tyle dowiedziałem, że np. dyon 303 owe maszyny dostał dopiero w 1941.
W czasie Bitwy o Anglię Polacy latali na nich jedynie w brytyjskich dywizjonach.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Tak, w czasie Bitwy o Anglię 302 i 303 latały na Hurricane'ach. Ale tu nie chodzi o Bitwę o Anglię, byle samolot był z polskiego dywizjonu (dwa czy trzy używały Mk I). Mam w domu sporo książek, mam nazwiska pilotów, oznaczenia kodowe i numery seryjne, okresy użytkowania każdej wersji, ale sylwetki żadnej. W sumie to nie powinno być problemu, bo schematy malowania są znane i wystarczy dodać oznakowania, ale uczciwiej byłoby dotrzeć do konkretnej, namalowanej sylwetki.

W ostateczności podrzucę Andrei sylwetkę Spitfire Mk I Nowierskiego z brytyjskiego dywizjonu RAF-u, w którym walczył w czasie Bitwy o Anglię. Jestem już na jej tropie! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10379
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Andy pisze:W ostateczności podrzucę Andrei sylwetkę Spitfire Mk I Nowierskiego z brytyjskiego dywizjonu RAF-u, w którym walczył w czasie Bitwy o Anglię. Jestem już na jej tropie! :)
To jest chyba nawet lepszy pomysł, bo dzięki temu gracze się dowiedzą, że Polaków było więcej jak w tych kilku dywizjonach czysto polskich.
Zwłaszcza w czasie Battle fo Britain.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

No, i się kurcze spóźniłem! :( Znalazłem w końcu malowanie i oznakowanie Spita Tadeusza Nowierskiego z 609 dywizjonu http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotni ... index.html i nieznane mi wcześniej zdjęcia samolotów i pilotów tego dywizjonu http://daveg4otu.tripod.com/dorset/warmpics.html , ale okazało się, że jest już za późno i Andrea ze swoim plastykiem zdecydowali się na malowanie Spitfire nowozelandzkiego asa - fakt, że ta nacja nie była dotąd reprezentowana w Wings of War. Tak czy owak: szkoda.

Przeszedłem teraz do fazy namawiania Andrei do przygotowania Squadron Packa z kilkoma Hurricane'ami z "famous Polish 303 squadron". Z malowaniami i oznakowaniami chyba nie będzie kłopotu, a samolot por. Paszkiewicza już jest w zestawie Dawn of War.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10379
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Sam mam ochtoę polatać Spitem i postrzelać do faszystów.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Post autor: Mariusz »

Dla mniej wymagających i mających mniej czasu jest jeszcze Wings of War, aczkolwiek chyba nie zapewnia tylu przeżyć i przypuszczam, że szybko się zużywa przy intensywniejszym graniu?
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

W WoW-a trzeba grać jako przerywnik w innych grach - to najlepsza metoda.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Przypominam, że gra nie dzieli się na decki, tylko na samodzielne zestawy i niesamodzielne dodatki. Wszystko ze wszystkim można łączyć. Ale oczywiście nie zestawy pierwszowojenne z drugowojennymi. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Andy pisze:W ostateczności podrzucę Andrei sylwetkę Spitfire Mk I Nowierskiego z brytyjskiego dywizjonu RAF-u, w którym walczył w czasie Bitwy o Anglię. Jestem już na jej tropie! :)
Tak też uczyniłem i oto efekt:

Andrea napisał
The Supermarine Spitfire Mk.I of Flying Officer Tadeusz Nowierski (609 Squadron) should appear in the first Squadron Pack.
Pewnie, że wolałbym samolot z polskiego dywizjonu, ale przecież nie sposób odmówić zasług Nowierskiemu, pierwszemu polskiemu "spitfire'owemu" asowi!

A o 303 jeszcze powalczę! :D
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”