Publikacja zasad - za i przeciw

Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

Wiem, że odgrzeję trochę dyskusję - ale czy nie jest tak, że te instrukcje które w necie zamieszcza GMT są niepełne, tzn. bardziej opisujące jak daną rzecz rozwiązano w grze niż paragrafy z przepisami... czasem mam wrażenie po przeczytaniu tego co znalazłem w necie , że te instrukcje nie zawierają szczegółowych przepisów gry... być może to tylko moje subiektywne odczucie, albo rzeczywiście tak anglosaskie przepisy się konstruuje.. Czy Ci którzy mają przepisy oryginalne z pudełka jakiejś gry - porównywali je z tymi z netu - czy to jest kropka w kropkę to samo?
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

GMT zamieszcza pełne przepisy potrzebne do gry. Nie zamieszcza natomiast tabelek... Dzieli też czasem zamieszczane materiały na "rulebook" - książkę z zasadami - i "playbook" - książkę ze scenariuszami i specjalnymi zasadami do scenariuszy.

Oczywiście, sam rulebook do gry nie wystarczy. Nie wiesz jakie są wyniki walki, czy uda się ostrzał artyleryjski itd.

Zdarza się, że moje pudełka mają książeczki z błędami /nieścisłościami/, których nie mają wersje online.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

RyTo pisze:GMT zamieszcza pełne przepisy potrzebne do gry. Nie zamieszcza natomiast tabelek...
Dodajmy, że to nie jest regułą i wiele pozycji ma udostępnione wszystkie informacje na stronie - łącznie z tabelkami. :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Ja z kolei odniosłem wrażenie, że publikacja tabelek tyczy się tytułów starszych/mniej popularnych.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Może i coś w tym jest ale już pierwsza z brzegu 1914: Twilight in the East jest cała z playbookiem. Nieszczęsna bardzo popularna na zachodzie (nie wiem dlaczego) Musket & Pike (MuszPikastaje się powoli kolejnym GBoH) jest dostępna z tabelami i playbookiem do jednej pozycji. Z drugiego bieguna taki Samurai i RAN nie mają w ogóle rulsów dostępnych, a nowe (Samurai) i takie popularne to raczej nie są. Jedyną regułą wydaje się być jej brak ;)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

Czyli jednak coś w tym jest :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”