Gry naszych marzeń

Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

A moim marzeniem jest przeniesienie Pax Britannica do systemu karcianego oraz podobna - tyle, ze dwuosobowa gra pod tytulem "Zimna Wojna" - o rywalizacji USA i ZSRR po 2 wojnie światowej.

Nawet sobie wynotowalem pewne elementy, które byłyby w takiej grze oddane:

*sojusze wojskowe (strategia USA)
*reżimy komunistyczne (strategia ZSRR)
*Chiny - ciągłe zmiany obozu
*Europa - równowaga strachu (Zachód musi nadążyć za rozbudową potencjału ofensywnego Sowietów)
*broń strategiczna i wyścig w Kosmosie
*surowce naturalne
*ONZ, KBWE
*Unia Europejska
*konflikty lokalne
*Stalin, Chruszczow, Breżniew - różne doktryny
*broń jądrowa - rozmieszczanie głowic
*pomoc wojskowa i konflikty lokalne
*upadek mocarstw kolonialnych

no i wszystkie wydarzenia historyczne na kartach

bylby niezly czad :-)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Była kiedyś taka gra komputerowa -miałem ja jeszcze na Amidze w zamierzchłych czasach ale była też na PC(nazwa prawdopodobnie Balance of Power ale nie jestem pewien)
Tam był chyba tylko aspekt polityczny.Grało sie albo Zachodem albo Imperium ZŁa przy czym pojawiały się przykładowo takie opcje jak : przewrót komunistyczny w Indonezji popieramy go czy nie ?.Ewentualnie czy swoimi zbrukanymi krwią niwinnych dysydentów rękami wspieramy komunistyczną partię Włoch w dążeniu do przejecia władzy w Italii itd akcje mozliwe na całym globie. Zasada była taka ,że nie mozna było grać za ostro bo groził konflikt globalny i przegrana ( w naszym przypadku prędzej Indonezja albo jeszcze lepiej jakiś Gabonik niż Włochy)Moja wersja gry zawieszała sie i nie mogłem poznać do końca jej uroków.Reguły na jakich kształtuje sie równowaga sił nie były do końca jasno wyjaśnione -kiepska instrukcja .Sam pomysł był niezły.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
jax
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 9 marca 2006, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jax »

moje marzenie to wyprawy krzyżowe i szerzej: zmagania państwek krzyżowców z niewiernymi
żeby było ciekawiej warto by wprowadzić pewne elementy ekonomiczne oraz oczywiście nasze ulubione karty z wydarzeniami historycznymi; wodzowie i postacie historyczne też obowiązkowe
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

jax pisze:moje marzenie to wyprawy krzyżowe i szerzej: zmagania państwek krzyżowców z niewiernymi
żeby było ciekawiej warto by wprowadzić pewne elementy ekonomiczne oraz oczywiście nasze ulubione karty z wydarzeniami historycznymi; wodzowie i postacie historyczne też obowiązkowe
A dobrej literatury na ten temat coraz wiecej :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
jax
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 9 marca 2006, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jax »

oj tak - sporo się teraz tego pojawiło w księgarniach
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Ze starszych podstawa to Runciman w wersji III tomowej -SWIETNA I dokładna :D
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
jax
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 9 marca 2006, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jax »

tak, czytałem o tej pozycji - nie miałem jeszcze w rękach, choć swego czasu namierzałem przez internet i jakoś niełatwo było to znaleźć, ale udało się
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Gorąco zachęcam Cię do jej przeczytania .Do nabycia w antykwariatach naukowych.Kupuj tylko z aneksem w postaci kart z drzewami genealogicznymi (niezbędne do uważnej lektury)Do tego jakis fajny historyczny niemiecki atlas z XIX i poczatków XX wieku( tez do nabycia w antykwariacie) i sama przyjemność :lol:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

comandante pisze:A moim marzeniem jest przeniesienie Pax Britannica do systemu karcianego oraz podobna - tyle, ze dwuosobowa gra pod tytulem "Zimna Wojna" - o rywalizacji USA i ZSRR po 2 wojnie światowej.

Nawet sobie wynotowalem pewne elementy, które byłyby w takiej grze oddane:

*sojusze wojskowe (strategia USA)
*reżimy komunistyczne (strategia ZSRR)
*Chiny - ciągłe zmiany obozu
*Europa - równowaga strachu (Zachód musi nadążyć za rozbudową potencjału ofensywnego Sowietów)
*broń strategiczna i wyścig w Kosmosie
*surowce naturalne
*ONZ, KBWE
*Unia Europejska
*konflikty lokalne
*Stalin, Chruszczow, Breżniew - różne doktryny
*broń jądrowa - rozmieszczanie głowic
*pomoc wojskowa i konflikty lokalne
*upadek mocarstw kolonialnych

no i wszystkie wydarzenia historyczne na kartach

bylby niezly czad :-)
Ewentualnie z dodatkiem "III wojna światowa" - chyba, żeby zrobić ją samodzielnie ? :twisted: :evil:
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

jax pisze:moje marzenie to wyprawy krzyżowe i szerzej: zmagania państwek krzyżowców z niewiernymi
żeby było ciekawiej warto by wprowadzić pewne elementy ekonomiczne oraz oczywiście nasze ulubione karty z wydarzeniami historycznymi; wodzowie i postacie historyczne też obowiązkowe
Tez lubię ten temat - niech nam tylko ktoś zrobi i wyda grę to pogramy :)
A propos Runcimana to dołączam się do pochwał Strategosa; mam tą książkę na honorowym miejscu na półce i nieraz czytuję jak mam chwilę czasu. Jedną z fajniejszych rzeczy są cytaty z Biblii na początku każdego rozdziału, bardzo inteligentnie i nieraz przewrotnie nawiązują do treści
P
jacalup
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jacalup »

Strategos pisze:Ze starszych podstawa to Runciman w wersji III tomowej -SWIETNA I dokładna :D
Nieznam pozycji :shock: . możesz przybliżyć w szczegółach.
Runciman to tytuł czy autor? :?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Służę uprzejmie Steven Runciman autor- wybitny brytyjski znawca tematu( pisał też o sredniowiecznych herezjach( bogomili) , zdobyciu Konstantynopola przez Turków )
tutuł- Dzieje Wypraw Krzyżowych seria duży Ceram PIW ja mam wydanie z 1988 ale było wznowienie trzy grube tomy .Mapy ilustracje aneksy z genealogią. Opisane dokladnie wszytkie krucjaty . Charakterrystyki psychologiczne i polityczne wybitnych postaci obu stron. Losy Królestwa Jerozolimskiego i innych państw krzyżowców , walki o władzę nad tymi pańswami, rola zakonów. sytuacja polityczna przeciwników , asasyni , Mongołowie i nadzieje chrześcijan z nimi związane. Zmiany stosunku do krucjat na przestrzeni wieków. Rola Bizancjum.itd.Doskonała narracja choć niekiedy wymaga uważnej lektury ze względu na szczegóły. Obiektywizm w relacjonowaniu stosunków zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa oraz islamu. :D
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Morden
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Morden »

jax pisze:moje marzenie to wyprawy krzyżowe i szerzej: zmagania państwek krzyżowców z niewiernymi
żeby było ciekawiej warto by wprowadzić pewne elementy ekonomiczne oraz oczywiście nasze ulubione karty z wydarzeniami historycznymi; wodzowie i postacie historyczne też obowiązkowe
Tak - to by było dobre. A ile rodzajów jednostek! Ciężkozbrojne rycerstwo, zakonnicy, ciężka piechota, wikingowie, lekka jazda arabska.

No i assasyni, rozwój techniki oblężniczej, flota na morzu Śródziemnym, zdrady, sojusze, kościół - pełen bajer!!!

A czytaliście Michałka i jego książki na temat wypraw krzyżowych? Najlepsza (i pierwsza) jest ta o ludach tureckich, w następnych jest za dużo powtórzeń całych partii tekstu.

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=cat&cid=111
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Mnie się bardzo podoba szata edytorska książek Michałka . To wzór godny nasladoweania w Polsce.Treść mimo powtórzeń bardzo ciekawa. Interesujące jak będzie pisał dalsze tomy o Słowianach .Archanioł wczoraj napisał mi ,że to będą Husyci . Może na Targach?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Balance of Power W dwóch wersjach z 198? i 1990. Do ściągnięcia [...]
Gierka naprawdę niezła - polecam.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”