Szkice, projekty okładki do gry o powstaniu warszawskim

Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Szkice, projekty okładki do gry o powstaniu warszawskim

Post autor: Wojpajek »

Kiedyś myślałem o zrobieniu gry o powstaniu warszawskim i ponieważ pomysły na taką grę się pojawiały narysowałem (bo na tym chyba znam się najlepiej :) ) parę propozycji okładek, które niżej wklejam.

http://img72.imageshack.us/my.php?image=obrazlw1.jpg

A o to pierwsza z moich propozycji na okładkę do gry... Jest to tylko szkic więc prosze się nie czepiać proporcji, uzbrojenia i innych rzeczy chodzi jedynie o koncepcje... Jutro kolejne...
Generalnie chcę oprzeć tę okładkę o jakiś symbol- takim znaczącym symbolem powstania, motywem czy jak to nazwać jest figura Pana Jezusa niosącego krzyż- przetrwała ona ponoć całe powstanie stojąc dzielnie na posterunku aż do samej kapitulacji- myślę, że sam gest Figury, sama pozycja jest bardzo znacząca i ustawiając pod nią walczących powstańców/Niemców można zmusić oglądającego do pewnych refleksji... sama wymowa myśle jest bardzo mocna...

A to kolejna wersja poprzedniej koncepcji:
http://img145.imageshack.us/img145/5712/2ju2.th.jpg
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Kolejna scenka- tym razem ew. nocna przeprawa na Warszawe- szkic, dlatego miasto nie ma za wiele wspólnego z obrysem Warszawy, również łodzie na wodzie nie mają odbić i są tak lekko nabazgrane- chodziło o pokazanie pomysłu jedynie :) - mijanka żółnierzy idących z prawej na łodzie i tych z lewej niosących na noszach jakiegoś nieszczęśnika po akcji...

http://img93.imageshack.us/my.php?image=desantnx8.jpg


Kolejny szkic- tym razem coś w rodzaju zasadzki w jakiej znalazła się niemiecka drużyna wsparta czołgiem...
http://img475.imageshack.us/img475/301/zasadzkaei3.jpg
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Dwa ostatnie kojarza mi sie bardziej z ladowaniem w Normandii i z jakimis walkami w lesie....za to ta pierwsza jest bardzo fajna :).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mi się podoba bramka nr 3 czyli to płonące miasto :) Zwłaszcza jak bym robił grę dla młodszych trochę odbiorców albo dla Amerykanów, bardzo by to pasowało :cool:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

pomysl z Chrystusem mi sie podoba tylko kompozycjnie cos to sie wali...

planace miasto w tle jak najbardziej, tylko na pierwszym planie nie ladowanie a raczej jakis AK-owiec w niemieckim helmie, ze stenem i opaska na reku a nie Berlingowcy, bo to byl jednak epizod a ktos by pomyslal, ze glowny element powstania
wraiedt
Caporal
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:06
Lokalizacja: Gostyń k/Poznania

Post autor: wraiedt »

ten z płonącym miastem to się kojarzy, ale nie z Normandią, tylko ze Stalingradem :)

ten z lasem też raczej nie nasuwa skojarzeń z do zaciętymi walkami miejskimi

a ten z Chrustusem dobry, ale mógłby wywołać mieszane uczucia u potencjalnych "lewackich" odbiorców ;)


jeśli można coś zasugerować, to na pierwszym planie powstaniec ok. 20 letni, obok niego w hełmie poniemieckim z opaską 11 letni chłopiec z granatem, a za nimi sanitariuszka-łączniczka w huraganaowym ogniu wroga, w tle płonący Tygrys i częściowo zburzone domy
;]
Dzisiejszy program sponsoruje literka "W". W jak Wenecja.
wraiedt
Caporal
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:06
Lokalizacja: Gostyń k/Poznania

Post autor: wraiedt »

ps. tylko w kwestii gołej komercji to niestety szczyt szumu medialnego był w 2004 roku, wtedy gra chyba rozeszłaby się strumieniem, a jeszcze jakby miała na okładce biało-czarne zdjęcie i czcionkę od Normana to już na 100% ;)

ale to tak pół żartem
Dzisiejszy program sponsoruje literka "W". W jak Wenecja.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

CO do umiejscowienia okładki w ogniu walk PW- to raczej nie przejdzie ponieważ powstanie będzie małym wycinkiem walk (chyba)..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”