Dyskusje nad formułą konkursu

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Dziwie sie, ze po tylu edycjach przyznawania nagrody najlepszej POLSKIEJ gry wojennej, znaczenie nagrody zostalo zmienione. Kiedy proponowalem to piec lat temu, odsadzano mnie od czci i wiary. A teraz - prosze - zglosic mozna dowolna gre wydana na swiecie.

Czy to postep czy podstęp?
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43336
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Regulamin nagrody został zmieniony rok temu i w tej formule obowiązywał w poprzedniej edycji - gratuluję refleksu Jarku :) . A wcześniejsza formuła funkcjonowała ledwo 3 lata - tyle to tych lat było. Gdy zmienialiśmy formułę, szerzej się na ten temat wypowiedziałem co do przyczyn - odsyłam.

Poza tym ten temat służy do zgłaszania gier do konkursu, teorie spiskowe proszę sobie uprawiać gdzie indziej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Takie same uwagi zglaszalem rok temu. IMHO nie sluzy to nagrodzie, ze sie zmienia jej kryteria. Miala przeciez sluzyc "aktywacji polskich wydawcow".
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43336
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dwa i trzy lata temu jak były tylko polskie gry w konkursie byłeś za zmianą formuły w kierunku takiej jaka jest obecnie, więc nie bardzo rozumiem skąd nagle teraz u Ciebie taka zmiana poglądów. I wtedy nie martwiło Cię, że nie służy nagrodzie zmiana jej kryteriów. Teraz, gdy od zeszłego roku formuła jest taka jak kiedyś postulowałeś, nagle okazuje się, że zmieniasz poglądy o 180 stopni.

A co do promowania polskich wydawców - rok temu zwyciężyła gra polskiego wydawcy, przy obecnej formule, dopuszczającej udział gier zagranicznych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”