Planszowa gra wojenna ostatniego dziesięciolecia

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Planszowa gra wojenna ostatniego dziesięciolecia

Post autor: Pablo »

Nie chciałem wrzucać off topa do bieżącego konkursu, więc założyłem nowy wątek.

Jak szanowna kapituła wybierze grę roku to proponowałbym dodatkowy konkurs na grę wojenną XXI wieku (ewentualnie ostatniego dzisięciolecia).

Dla mnie jako mało doświadczonego gracza taki konkurs byłby dobrą wskazówką jakie zaległości powinienem nadrobić w pierwszej kolejności. A jaka jest wasza opinia.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Podczas I edycji konkursu, która była specyficzna, głosowano na wszystkie gry, które zostały wydane do wtedy czyli do 2006 r. Ale może coś takiego warto będzie kiedyś zrobić (a właściwie powtórzyć :) ).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Ciekawe czy starsze gry się przebiły przez nowości.

Do takiego konkursu mogłyby być nominowe np. jedynie gry z pierwszej dziesiątki gier nominowanych w każdym roku.
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”