Lista gier zgłoszonych do konkursu za 2010 rok

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Lista gier zgłoszonych do konkursu za 2010 rok

Post autor: Raleen »

GRY ZGŁASZAĆ MOŻNA mailowo na adres:

gra-roku@portal.strategie.net.pl

Bądź zamieszczając post w niniejszym temacie.

Konkurs się jeszcze nie zaczął, ale nieoficjalnie można już zgłaszać gry do niego.

Zasady takie jak rok temu. Przypominam, że gra musi być wydana w 2010 roku, natomiast mogą to być zarówno gry polskie, jak i zagraniczne.

Alfabetyczna lista gier biorących udział w konkursie po weryfikacji przez Kapitułę

303 (IPN)
Battles of Napoleon (FFG)
Bitwy Westeros (Galakta/FFG)
Borodino 1812 (Taktyka i Strategia)
Commands & Colors: Napoleonics (GMT Games)
Duel of the Giants (Pilot Games)
Frontline: D-Day (DVG)
Gettysburg (Warfrog Games)
Julius Caesar (Columbia Games)
Labyrinth: The War on Terror (GMT Games)
Moskwa 1941 (Taktyka i Strategia)
Normandy'44 (GMT Games)
Nothing Gained But Glory (GMT Games)
Ottoman Sunset (Victory Point Games)
Panzer General: Allied Assault (Petroglyph)
Pocket Battles: Celts & Romans (Z-Man Games)
Popular Front (Numbskull Games)
Racławice 1794 (Strategemata)
Stalin's War (GMT Games)
Steel Wolves (Compass Games)
The Fires of Midway (Clash of Arms)
The Spanish Civil War (GMT Games)
Washington's War (GMT Games)
We Must Tell the Emperor (Victory Point Games)
Wielka Smuta (StatusBelli)
World at War: Untold Stories (Lock'n'Load Publishing)
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 marca 2011, 08:54 przez Raleen, łącznie zmieniany 14 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

Z lżejszych gier wojennych od siebie proponuję "Washington's War" Marka Hermana (GMT Games, 2010) - przypadła mi do gustu i sądzę, że jest godna polecenia.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez ChevalierVernix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Jakoś w tym roku żadnej nowości nie kupiłem. Nic mnie nie porwało. Natomiast zamiast tego grałem mocno w nieco starsze gry i zrobiłem sobie też darmową grę To the last man która mi się wielce spodobała za oryginalność.
Jedynie kupiłem Twilight Struggle Deluxe ale chyba jej nie można zgłosić bo to kolejna wersja tej gry wzbogacona między innymi nowymi kartami.
Ciągle czekam na produkty GMT, które opóźniają się ale mam nadzieje, że w 2011 kupię przynajmniej 3-4 ich „perełki”.
Nie grałem ale zgłosiłbym jednak Labyrinth: The War on Terror.
Mało jest czasu ale powinno udać się ruskim wydać jeszcze w tym roku grę „Smuta”, (pisałem o niej w oddzielnym temacie i niebawem znów coś dopiszę) którą na pewno kupię i ją też zgłosiłbym do zestawienia.
Nie grałem i chyba nie kupię ale jednak zgłosiłbym The Fires of Midway.
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

Silver pisze:Jakoś w tym roku żadnej nowości nie kupiłem. Nic mnie nie porwało. Natomiast zamiast tego grałem mocno w nieco starsze gry i zrobiłem sobie też darmową grę To the last man która mi się wielce spodobała za oryginalność.
Jedynie kupiłem Twilight Struggle Deluxe ale chyba jej nie można zgłosić bo to kolejna wersja tej gry wzbogacona między innymi nowymi kartami.
Ciągle czekam na produkty GMT, które opóźniają się ale mam nadzieje, że w 2011 kupię przynajmniej 3-4 ich „perełki”.
Nie grałem ale zgłosiłbym jednak Labyrinth: The War on Terror.
Mało jest czasu ale powinno udać się ruskim wydać jeszcze w tym roku grę „Smuta”, (pisałem o niej w oddzielnym temacie i niebawem znów coś dopiszę) którą na pewno kupię i ją też zgłosiłbym do zestawienia.
Nie grałem i chyba nie kupię ale jednak zgłosiłbym The Fires of Midway.
Na tej samej zasadzie co TS Deluxe nie można chyba do listy dopisywać kilku innych, dobrych gier: reprintów Sword OF Rome, Here I Stand, czy WildernessWar.. :P
Jestem ciekaw Labyrinth, czy powinno się traktować tą grę jako następcę TS?
The Fires of Midway wygląda świetnie, aczkolwiek nie miałem okazji się zapoznać.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Pytanie czy są jakieś istotne różnice w wersji deluxe, bo reprintów z zasady nie uwzględnialiśmy w konkursie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

Raleen pisze:Pytanie czy są jakieś istotne różnice w wersji deluxe, bo reprintów z zasady nie uwzględnialiśmy w konkursie.
Chyba niewielkie, bo tylko lifting planszy i zasad? :P,
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dobra, to co jeszcze Koledzy kwalifikuje się nam w tym roku do konkursu?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

"Racławice 1794" (Strategemata) i "1939" (Kordyt), to z polskich wydawnictw... Od biedy może "303" IPNu.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

"Steel Wolves" Compass Games
"We Must Tell the Emperor" Victory Point Games
"Duel of the Giants" Pilot Games
"Panzer General: Allied Assault" Petroglyph

Coś było ustalane rok temu w sprawie God's Playground, ale nie pamiętam co. Chyba uznaliśmy, że oryginalna gra startuje w edycji 2009, a polska w 2010. Jeśli tak, to:

"Boże Igrzysko" Phalanx Games Polska
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Taki np. Washington's War to niby reprint, ale w praktyce całkowicie inna gra niż pierwowzór. M.in. brak kart walki dużo zmienia.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Arteusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

Dokładnie. Nie miałem okazji grać w We The People, zastanawiam się, która opcja (kostki czy karty walki) jest lepsza.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

ChevalierVernix pisze:Dokładnie. Nie miałem okazji grać w We The People, zastanawiam się, która opcja (kostki czy karty walki) jest lepsza.
Proponuję pociągnąć temat w wątku gry.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

Proponuję jeszcze dodać Gettysburg Wallace'a.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Proponowałbym nadanie Firmie Amercom nagrody specjalnej za Kolekcję Wozy Bojowe Świata, celem promowania firm wspierających polski rynek wargamingowy i aktywnie reagujących na życzenia środowiska wargamingu.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Umpapa pisze:Proponowałbym nadanie Firmie Amercom nagrody specjalnej za Kolekcję Wozy Bojowe Świata, celem promowania firm wspierających polski rynek wargamingowy i aktywnie reagujących na życzenia środowiska wargamingu.
Świetnie, że takie coś się ukazuje i że jest wysoko oceniane tylko nie bardzo widzę związek z planszowymi grami wojennymi. To jest konkurs dla gier planszowych i są w nim określone kryteria, przewidziane regulaminem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”