Lista gier zgłoszonych do konkursu za 2010 rok

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Wybacz ale ja nie jestem w szkole, zeby cos wyjasniach i uwypulkac. Kapitula powinna znac temat. To Kapitula rozwaza, podejmuje decyzje. Jesli nie widzi roznic, to albo nie zna sie na grach albo zalezy jej zeby ranga tak przyznawanej nagrody po prostu spadala dalej. A ja mam prawo decyzje Kapituly komentowac.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Pomimo całej sympatii do działalności LDP ze strony członków Kapituły niestety BI nie znalazło się, ponieważ jest to de facto ta sama gra, co GP. Polskie tłumaczenie, 4-osobowy wariant gry oraz inne zmiany nie wypełniają przesłanek do uznania BI jako gry innej od GP w wystarczającym stopniu. Modyfikacje nie dotyczyły sedna gry i oprawy graficznej w znaczącym stopniu.
Z tego co widzę, w dyskusji prowadzonej rok temu, Comandante nie uzyskał zapewnienia od zeszłorocznej Kapituły, iż BI pojawi się w tegorocznej edycji. Uzyskać go też i nie mógł, bo regulamin nie przewiduje takiej sytuacji.
Rozumiem rozgoryczenie, emocjonalne podejście do własnej produkcji oraz to, że LDP liczyli w pewnym sensie na przedłużenie sukcesu, ale powinniśmy się cieszyć z zeszłorocznych nominacji.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

W tym co pisze nie ma nic - procz formy - emocjonalnego. Nagroda, ktorej kryteria przyznawania sa niejasne, zmieniaja sie co roku. A co mowi pkt 6. regulaminu:

6. Ocena czy gra spełnia warunki dopuszczające ją do udziału w konkursie, w szczególności dotyczące tego czy jest grą wojenną, należą do Kapituły konkursu. Kapituła podejmuje decyzje kierując się dotychczasową praktyką, wypracowaną podczas wcześniejszych edycji konkursu.

No to jaka jest ta "wypracowana praktyka" skoro na liscie gier dopuszczonych, byly Srebrna Flota i reszta, ktora wymienilem wczesniej?

Szkoda slow i szkoda cokolwiek robic dla srodowiska, ktore tak nas traktuje. Bede namawial kolegow, zebysmy wycofali sie ze stowarzyszenia z tym forum, bo jestesmy tu niechciani.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Faktycznie, jest to dość niefortunnie napisane w relacji do zmian, jakie zaznała formuła konkursu, wynikających jednakże z racjonalnej oceny okoliczności.
Jednak 6. punkt nie określa Twojego problemu, bowiem sednem zatargu jest tu fakt, iż BI nie może być uznane za grę inną od swojej gry-matki.

Z mojej strony mogę tylko napisać, iż wycofanie LDP z tego forum będzie z niewątpliwą stratą dla wszystkich konsumentów, a tego nikt nie chce, prawda?

Osobiście chyba postulowałem o stworzeniu w ramach konkursu dwóch nagród - dla gier polskich wydawców i zagranicznych, gdy rozpoczęła się dyskusja na ten temat. Ale dostosowałem się posłusznie, w ramach demokracji, do innej decyzji, którą szanuję.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Rzeczywiscie, gdyby Kapitula dopuscila BI do glosowania, stala by sie rzecz porownywalna do trzesienia ziemi w Japonii. A przeciez potem jakies tsunami mogloby zmiesc Kapitule. Toż ja sie nie domagam NAGRODY tylko prawa do oceny. Skoro Kapitula, jako przedstawiciel srodowiska, odmawia nam prawa do bycia przez srodowisko ocenionym, to ja z takim srodowiskiem, Kapitula i nagroda nie chce miec wiele wspolnego.

Dyskusja jest dla mnie zakonczona bo lista gier zostala juz ogloszona. Szkoda, ze nie przeprowadzono jakiejkolwiek dyskusji i wszystko odbywa sie tak jak zwykle.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Dodam jeszcze, ze to skandaliczne, ze na liscie nie znalazl sie Price of Honour autorstwa polskiego designera, Michala Ozona. Wiem, ze aby zagrac w te gre potrzeba komponentow z innej - ale mimo to sadze, ze PoH powinien byc na liscie.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Comandante pisze:Szkoda, ze nie przeprowadzono jakiejkolwiek dyskusji i wszystko odbywa sie tak jak zwykle.
Ależ było mnóstwo czasu na podnoszenie tego rodzaju kwestii.

Tylko co do formuły konkursu, przypomniałeś sobie o tym PO rozpoczęciu konkursu.

Z kolei odnośnie konkretnych gier zgłoszonych do konkursu także uwagi pojawiają się PO zakończeniu etapu zgłaszania gier i kolejnego etapu - weryfikacji ich przez Kapitułę.

Też dodałbym "jak zwykle". Zawsze uwagi pojawiają się PO tym jak coś zostanie już przesądzone i czas na dyskusje minął. W chwili gdy jest PRZED nikt nie jest zainteresowany dyskutowaniem.

Trudno żebyśmy przerywali konkurs, który już się zaczął i ma określony terminarz (co jest w ogóle warunkiem, żeby jakiekolwiek tego typu przedsięwzięcia traktować poważnie) z tego powodu, że jakiś wydawca, a więc ktoś kto powinien być profesjonalistą, za każdym razem ma uwagi jak już jest PO TERMINIE, czyli zachowuje się nieprofesjonalnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Raleen pisze:Konkurs oficjalnie wystartował. Wszystkie gry wymienione w tym temacie uznane zostają za zgłoszone.

GRY ZGŁASZAĆ MOŻNA mailowo na adres:

gra-roku@portal.strategie.net.pl

Bądź zamieszczając post w niniejszym temacie.
To jest Twoj post z 1 marca, w ktorym potwierdzasz, ze Boze Igrzysko zostalo zgloszone. Dla potwierdzenia zacytuje jeszcze jeden.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Raleen pisze:Dodałem, na chwilę obecną lista wygląda jak poniżej:

LISTA GIER ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU
Washington's War (GMT Games)
Labyrinth: The War on Terror (GMT Games)
Racławice 1794 (Strategemata)
1939 (Kordyt)
303 (IPN)
Moskwa 1941 (TiS)
Steel Wolves (Compass Games)
We Must Tell the Emperor (Victory Point Games)
Duel of the Giants (Pilot Games)
Panzer General: Allied Assault (Petroglyph)
Boże Igrzysko (Phalanx Games Polska)
Gettysburg (Warfrog Games)
2 marca potwierdzasz, ze BI jest na liscie. Dlaczego mialbym jakos reagowac, skoro na zgloszenie gry do nagrody, minelo od 30 grudnia, 3 miesiace i nikt nie oponowal? Nagle w 2 tygodnie ustalono, ze gra tam jednak sie nie pojawi a Ty mi zarzucasz nieprofesjonalizm? Wolne żarty. Oczekuje przeprosin.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Weryfikacja gier następuje w 2 etapie, a nie w 1. Zgłoszenia formalnie zaczęły się 1 marca, a nie 30 grudnia - patrz terminarz konkursu.

Co do spóźnionych uwag odnośnie formuły już się nie odniosłeś. Tutaj Twoje uwagi pojawiły się 7 marca, tydzień po rozpoczęciu konkursu - jak już kończy się zgłaszanie gier nagle przypominasz sobie o swoich zastrzeżeniach co do formuły:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=9687

Wygląda na to, że to jedna z tych dyskusji, w których nikt nikogo do niczego nie przekona. A że w grę, przynajmniej po jednej ze stron wchodzą interesy ekonomiczne, tym bardziej nie rokuje to pozytywnie. Proponuję więc na tym zakończyć. Konkurs toczył się będzie swoją drogą, jak się skończy ta edycja, zapewne będzie jeszcze okazja podyskutować na wszelkie tematy z nim związane.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

No to gdzie jest ta dyskusja o formule, w ktorej sie spoznilem? :)

1 marca rozpoczyna sie zglaszanie gier ale zaliczyles jako zgloszone, wszystkie gry "w tym temacie". 14 marca jest juz po zawodach - Kapitula oglasza i koniec. Gdzie jest czas na wymiane pogladow? Bo zadnej takie proby nie bylo przez 2 miesiace tego roku.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zawsze możesz sam założyć nowy wątek, nikt nie mówił o dołączaniu do zaczętej dyskusji. Wątpliwości były już rok temu, jak była poprzednia edycja, i od tego należałoby zacząć.

Jak pisałem, raczej przekonywanie się w tym momencie do niczego nie doprowadzi. Proponuję te sprawy przedyskutować na spokojnie po zakończeniu tej edycji, bez niepotrzebnych emocji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Nie ma o czym dyskutowac, wlasnie dlatego, ze jest PO calej sprawie.

Drugi raz BI nie wydamy a w przyszlosci upewnie sie, zeby przypadkiem zadna nasza gra nie nadawala sie na liste tej nagrody. Nie przyjmiemy jej, nawet gdyby zostala nam przyznana, skoro jestesmy ignorowani przy kazdej okazji.

Najpierw nasze lokalizacje byly za malo polskie, wiec Barkas wygrywal z Hannibalem, chociaz na Condotierre mozna bylo glosowac. Potem nasze gry sie za malo roznia od wydania obcego a Price of Honour, Michala, jedyna taktyczna gra o polskim wrzesniu, nie spelnia warunkow, bo brakuje pieciu zetonow z podstawki. Ale fakt, ze w grze jest 20 scenariuszy o polskich bitwach, nikogo nie rusza.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jarku, gdy tak stawiasz sprawę, rozumiem Twoje racje i do pewnego stopnia rozgoryczenie (czy jak to nazwiemy). Postaram się w inny sposób docenić Wasze gry i szerzej zaprezentować je na forum. Wiesz też, że podjąłem już wcześniej, i to z własnej inicjatywy i niezależnie od tego konkursu pewne działania w tym kierunku. Także podczas różnego rodzaju dyskusji niemal zawsze wypowiadałem się o Waszych produkcjach pozytywnie, wspierając Waszą działalność.

Proponuję jeszcze raz, jeśli będziecie mieli ochotę, podyskutować po zakończeniu tej edycji bądź w innych okolicznościach na temat zarówno konkursu, jak i innych inicjatyw. Myślę, że ten konkurs nie jest jedyną możliwością stworzenia jakiejś platformy dla wspólnych inicjatyw, w które będzie się mogło zaangażować, z korzyścią dla siebie, również Wasze wydawnictwo. Od dawna miałem różnego rodzaju pomysły. Jeśli tylko będzie zainteresowanie wśród graczy, jestem otwarty w przyszłości na wszelkie formuły konkursowe czy inne. Również obecna formuła w tej wersji w jakiej obowiązuje, powstała w oparciu o głosy i sugestie co do tego jak powinien wyglądać konkurs, jakie wcześniej otrzymywałem.

Nie ma się co obrażać, środowisko planszówek wojennych i tak jest niewielkie, tym dziwniejsze mogą się wydawać dla ludzi z zewnątrz tego rodzaju dyskusje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

Price Of Honour to wspaniała gra, o wysokim poziomie merytorycznym i kapitalnej jakości wydania, ale jednak jest jedynie dodatkiem i choćby nie wiem, jak znakomitym, to niestety nie da się w nią grać samodzielnie (no chyba, że samemu dorobi się odpowiednie żetony :> :P ). Gdyby była samodzielna i możliwa do zgłoszenia, sam bym nie omieszkał oddać na nią swój głos.
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”