[2009] Lista gier zgłoszonych do konkursu

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

[2009] Lista gier zgłoszonych do konkursu

Post autor: Raleen »

W tym temacie prosiłbym o zgłaszanie gier do konkursu za 2009 rok.

Przypominam, że każdy może zgłosić maksymalnie 3 gry. Sugestia ze strony organizatorów jest taka, by zgłaszać gry, na które zamierzacie głosować.

Gry do konkursu można również zgłaszać wysyłając prywatną wiadomość na konto użytkownika "Gra Wojenna Roku" bądź przez prywatne wiadomości lub mailowo członkom Kapituły.

Po zakończeniu II ETAPU konkursu zostanie ogłoszona lista gier, na które będzie można głosować.

LISTA DOTYCHCZAS ZGŁOSZONYCH GIER:

1805: Sea of Glory (GMT Games)
Orzeł i Gwiazda (Gry Leonardo)
The Halls of Montezuma (GMT Games)
Lock 'n Load: Heroes of the Blitzkrieg (Lock 'N Load Publishing)
Sengoku Jidai vol. I: Kawanakajima 1561 (Hexasim)
PQ-17 Arctic Naval Operations 1941-43 (GMT Games)
Polska 1939 (TiS)
The Hell of Stalingrad (Clash of Arms Games)
RAF: The Battle of Britain 1940 (Decision Games)
God's Playground (Warfrog Games)
Maria (Histogames)
Hellenes: Campaigns of the Peloponnesian War (GMT Games)
Spartacus: Crisis in the Roman Republics (Compass Games)
Wings of War: Fire from the Sky (Nexus)
Guelphs&Gibbelines (Europa Simulazioni)
The Caucasus Campaign: The Russo-German War in the Caucasus, 1942 (GMT Games)
1939 (Kordyt)
Richard III: The Wars of the Roses (Columbia Games)
Waterloo (Warfrog Games)
Stronghold (Portal)
Conflict of Heroes: Storms of Steel! - Kursk 1943 (Academy Games)

Będzie aktualizowana na bieżąco, ale nie mam na bieżąco danych mailowych od Kapituły, więc proszę brać na to poprawkę.

Zgłaszanie gier do konkursu zostało zakończone.

Lista gier zakwalifikowanych do konkursu przez Kapitułę:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=8109
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 grudnia 2010, 13:28 przez Raleen, łącznie zmieniany 21 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wszyscy dumają powoli jakie gry zgłaszać do konkursu, to może ja zacznę:

1805: Sea of Glory (GMT Games)

Póki co tylko jedna.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Gry do konkursu można również zgłaszać wysyłając prywatną wiadomość na konto użytkownika "Gra Wojenna Roku" bądź przez prywatne wiadomości lub mailowo członkom Kapituły.
W regulaminie nie znalazłem zapisu o możliwości zgłaszania mailowo propozycji gier (bez rejestrowania się na forum). Jest tylko zapis, że mogą to zrobić użytkownicy Forum, czyli osoby na nim zarejestrowane. Nie wszyscy chcą się rejestrować tylko po to, żeby zgłosić grę do konkursu. To trochę ogranicza "zewnętrzny" udział.
Chyba, że coś przegapiłem w regulaminie.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zawsze można zgłaszać członkom Kapituły, w jakiejkolwiek formie - każdy z nich może zgłosić nieograniczoną liczbę gier, co w praktyce rozwiązuje problem. Jeśli nie będzie się można skontaktować z Kapitułą, a ktoś wyjątkowo nie ma ochoty się rejestrować, proszę nadsyłać na: raleen@gmail.com

Przyznam, że nie dopracowaliśmy tego z mailem, ale myślę, że nie powinien to być wielki problem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Problemu nie ma (przynajmniej dla mnie), ale wolałem się upewnić. Dzięki za wyjaśnienie.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

To ja zgłaszam "Orła i Gwiazdę"
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Na razie tylko jeden tytuł:
The Halls of Montezuma (GMT Games)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Wszyscy po jednej to ja dwie :P
Lock 'n Load: Heroes of the Blitzkrieg (Lock 'N Load Publishing)
Sengoku Jidai vol. I: Kawanakajima 1561 (Hexasim)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Królik
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Post autor: Królik »

PQ-17 Arctic Naval Operations 1941-43 (GMT)
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Post autor: adalbert »

No więc gdzie ta lista gier? Powinna być gdzieś umieszczona i aktualizowana na bieżąco (choćby w pierwszym poście tematu), żeby ludzie się nie powtarzali, tym bardziej, że jest limit zgłoszeń na łebka a chyba nie wszyscy wrzucają swoje typy na forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Póki co jeszcze nie ma zbyt wielu zgłoszeń jak widać, więc nie stworzyliśmy, ale już tworzę w pierwszym poście.

A ostateczna lista to i tak dopiero po weryfikacji przez Kapitułę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Od siebie dodam "Polskę 1939" TiS.

Sądzę, że będą chętni by głosować na tą pozycję, a że jest to zupełna nowość jeśli chodzi o zasady i skalę, warto ją uwzględnić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

The Hell of Stalingrad (Clash of Arms Games)

RAF: The Battle of Britain 1940 (Decision Games)

Wiem, że druga z tych pozycji jest w pewnym sensie wznowieniem, ale będę się upierał, że ta gra debiutowała w 2009 roku. Pierwowzór był wyłącznie grą solo Brytyjczykami, teraz został znacznie zmieniony, dodano do zestawu grę solo Niemcami i wariant dla dwóch osób.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Andy, reedycję trzeba jeszcze przedyskutować. Bo takich gier jest więcej:
Twilight Struglle,
Hammer of the Scots
Lock 'N Load: Band of Heroes
O ile jest to nowa wartość merytoryczna pod starym tytułem to nie ma problemu, ale co jeżeli zmieniono tylko grafiki.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

To jest nowa wartość merytoryczna. Gra ma swoją stronę na BGG, niezależną od starego RAF-u. Obecne wydanie zawiera dwie plansze i trzy samodzielne instrukcje do trzech zupełnie niezależnych gier (Lion, Eagle, 2-Player). Reguły gry solo RAF-em (Lion) zostały znacząco zmienione, co najlepiej może potwierdzić Strategos, jako posiadacz obu gier.

Jest to zupełnie nowy produkt. A nawet jeśli uznać, że w tym zestawie Lion jest remakem RAF-u z 1986 r., to i tak Eagle i 2-Player są dwiema całkowicie nowymi grami.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”