[2008] Gry wojenne biorące udział w konkursie

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Nabuchodonozor pisze:Z resztą jeszcze przed chwilą pisaliście, że nie pasuje do konkursu, bo nie jest samodzielna, bo nie ma planszy. Myślę, że na te argumenty odpowiedziałem. Czy brak instrukcji przekreśla produkt jako wojenną grę planszową? :>
Moim zdaniem niedostępność instrukcji wystarcza by gra nie była samodzielna.
Dla mnie instrukcja w internecie wystarcza. Specjalnie jednak napisałem, że jest to okoliczność łagodząca bo nie każdy dostęp jest taki sam. Od gry samodzielnej spodziewał bym się by zawierała informację, że instrukcja jest do pobrania ze strony producenta czy, że można nabyć ją osobno. To że ktoś na BGG (nie mowie tu konkretnie o NH) zamieścił instrukcję nie znaczy, że jest ona ogólnie dostępna dla ew. klienta. Nie można patrzyć z perspektywy starego wyjadacza, nie każdy zna takie witryny jak BGG czy CW.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Nabuchodonozor pisze: Nie wiem dlaczego piszesz "niby". Odpowiedz na moje argumenty ;)
Jakie argumenty ?
Kupuję Babel13 i nie mogę w nią grać jako w grę samodzielną.
Z tego co pamiętam wydawca napisał na pudełku że jest to dodatek do gry Neuroshima Hex, może poinformuj wydawcę że popełnił błąd w opisie na okładce, który teraz jest powielany przez wszystkie sklepy.
Nabuchodonozor
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 1 lutego 2009, 12:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Nabuchodonozor »

Jedno drugiemu nie przeczy. Jeśli dodatek może być jednocześnie samodzielną grą (a myślę że może) to właśnie takowym jest Babel. Jak na razie udowodniliście brak instrukcji: rozumiem że to jedyny powód dlaczego gra jest niesamodzielna wg Was.
Dodam, że ja nie zrobiłem sobie z tego gry samodzielnej. Nie ciąłem elementów, nie dorabiałem żadnego. Skorzystałem z tego co jest zamieszczone w pudełku i dokładnie do tego do czego jest przeznaczone
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Nabuchodonozor pisze:Jedno drugiemu nie przeczy. Jeśli dodatek może być jednocześnie samodzielną grą (a myślę że może) to właśnie takowym jest Babel.
Jest wiele dodatków do gier które są także samodzielnymi grami np: te do Nuclear War czy niektóre do Zombies!!!
Jak już pisałem poinformuj o tym wydawcę bo chyba o tym nie wie.

Nabuchodonozor pisze:Jak na razie udowodniliście brak instrukcji: rozumiem że to jedyny powód dlaczego gra jest niesamodzielna wg Was.
Jak dla mnie brak instrukcji jest dość poważnym problemem.
Nabuchodonozor pisze:Dodam, że ja nie zrobiłem sobie z tego gry samodzielnej. Nie ciąłem elementów, nie dorabiałem żadnego. Skorzystałem z tego co jest zamieszczone w pudełku i dokładnie do tego do czego jest przeznaczone
Przypomnę po raz kolejny na pudełku jak byk stoi "dodatek", co z nim zrobiłeś na prawdę mało mnie obchodzi, podobnie jak to że kot Pani Kazi zeżarł żetony do Babel13 ( chociaż może wystawmy B13 do konkursu karm dla kotów).
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Drogi Nabucco, czemu walisz glowa w mur.
To zagadnienie proste jak drut.

Czy ja AWu jak kupie Babel to bede mogl grac czy ukladas sobie pasjansa bo brakuje instrukcji ?


Jesli instrukcji nie ma to opcja numer 2. I nie mozemy tego nazwac gra. Bylbym bardzo wkurzony gdyby mi to ktos sprzedal jako samodzielna gre, ale ten napis "Dodatek" jest dosc sugerujacy na szczescie wiec ryzyko jest minimalne. ;')
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Przejrzałem z ciekawości regulamin przyznawania tytułu Gry Roku przez portal Gry Planszowe i tam znajduje się niniejszy zapis:
Nominowane do Nagrody mogą być tylko gry planszowe i karciane, wydane w języku polskim, pomiędzy pierwszym, a ostatnim dniem roku kalendarzowego, poprzedzającego rok, w którym przyznawana jest Nagroda.
3. Nominowana gra musi być produkcją zamkniętą, nie wymagającą kolekcjonowania ani wersji podstawowej gry.
4. Z plebiscytu wyłączone są w szczególności:
1. Kolekcjonerskie gry karciane (CCG, TCG)
2. Gry komputerowe
3. Gry RPG
4. Gry bitewne nie posiadające plansz z wyraźnym podziałem na pola/obszary/itp. Oraz wymagające kolekcjonowania jednostek
5. Dodatki do gier wymagające do rozgrywki wersji podstawowej gry lub innych dodatków

Myśle, że gdyby podobny zapis znalazł się w regulaminie tego konkursu nie byłoby problemu. i biorąc pod uwagę takie brzmienie regulaminu zarówno Babel 13 jak i Kroniki Mutantów nie "zmieściły się" w tej charakterystyce. W przyszłej edycji konkursu warto byłoby pomyśleć o takim lub podobnym zapisie. Poddaję pod rozwagę.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

clown pisze: Myśle, że gdyby podobny zapis znalazł się w regulaminie tego konkursu nie byłoby problemu. i biorąc pod uwagę takie brzmienie regulaminu zarówno Babel 13 jak i Kroniki Mutantów nie "zmieściły się" w tej charakterystyce. W przyszłej edycji konkursu warto byłoby pomyśleć o takim lub podobnym zapisie. Poddaję pod rozwagę.
W przyszłym roku pewnie będą, ma wyjść coś z Gier Leonardo więc nie będzie potrzeby wciskać czegokolwiek aby TiS nie wygrał ;).
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Bogus_law pisze: więc nie będzie potrzeby wciskać czegokolwiek aby TiS nie wygrał ;) .
Czyżbyś Bogus_lawie znał już wynik tegorocznego głosowania i jesteś pewny że TiS nie wygra nawet jak są w/w inne gry?
Clown pisze: Przejrzałem z ciekawości regulamin przyznawania tytułu Gry Roku przez portal Gry Planszowe i tam znajduje się niniejszy zapis:
Nominowane do Nagrody mogą być tylko gry planszowe i karciane, wydane w języku polskim, pomiędzy pierwszym, a ostatnim dniem roku kalendarzowego, poprzedzającego rok, w którym przyznawana jest Nagroda.
3. Nominowana gra musi być produkcją zamkniętą, nie wymagającą kolekcjonowania ani wersji podstawowej gry.
4. Z plebiscytu wyłączone są w szczególności:
1. Kolekcjonerskie gry karciane (CCG, TCG)
2. Gry komputerowe
3. Gry RPG
4. Gry bitewne nie posiadające plansz z wyraźnym podziałem na pola/obszary/itp. Oraz wymagające kolekcjonowania jednostek
5. Dodatki do gier wymagające do rozgrywki wersji podstawowej gry lub innych dodatków

Myśle, że gdyby podobny zapis znalazł się w regulaminie tego konkursu nie byłoby problemu. i biorąc pod uwagę takie brzmienie regulaminu zarówno Babel 13 jak i Kroniki Mutantów nie "zmieściły się" w tej charakterystyce.
Ktoś kto zna Kroniki Mutantów, widział je na własne oczy i grał w podstawkę może się wydać dziwnym stwierdzenie że nie załapałyby się do w/w regulaminu. Ale oddajmy głos i zapytajmy się w którym to punkcie w/w regulaminu (o ile obowiązywałby w niniejszym konkursie) Kroniki Mutantów by się nie załapały? Co do Babel 13 zgoda."]
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 lutego 2009, 12:56 przez Arteusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Co wy z tym Tisem, ja bym Gre o Tron uznawal, niezaleznie od tego co innego by bylo, chodzi o zasade.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Arteusz pisze: Czyżbyś Bogus_lawie znał już wynik tegorocznego głosowania i jesteś pewny że TiS nie wygra nawet jak są w/w inne gry?
W którym miejscu napisałem że jestem pewny że gra TiSu nie wygra ?
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Bogus_law pisze:
W przyszłym roku pewnie będą, ma wyjść coś z Gier Leonardo więc nie będzie potrzeby wciskać czegokolwiek aby TiS nie wygrał ;).
Mnie się wydaje, że chodziło o to.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Arteusz pisze:
clown pisze:Przejrzałem z ciekawości regulamin przyznawania tytułu Gry Roku przez portal Gry Planszowe i tam znajduje się niniejszy zapis:
Nominowane do Nagrody mogą być tylko gry planszowe i karciane, wydane w języku polskim, pomiędzy pierwszym, a ostatnim dniem roku kalendarzowego, poprzedzającego rok, w którym przyznawana jest Nagroda.
3. Nominowana gra musi być produkcją zamkniętą, nie wymagającą kolekcjonowania ani wersji podstawowej gry.
4. Z plebiscytu wyłączone są w szczególności:
1. Kolekcjonerskie gry karciane (CCG, TCG)
2. Gry komputerowe
3. Gry RPG
4. Gry bitewne nie posiadające plansz z wyraźnym podziałem na pola/obszary/itp. Oraz wymagające kolekcjonowania jednostek
5. Dodatki do gier wymagające do rozgrywki wersji podstawowej gry lub innych dodatków

Myśle, że gdyby podobny zapis znalazł się w regulaminie tego konkursu nie byłoby problemu. i biorąc pod uwagę takie brzmienie regulaminu zarówno Babel 13 jak i Kroniki Mutantów nie "zmieściły się" w tej charakterystyce.
Ktoś kto zna Kroniki Mutantów, widział je na własne oczy i grał w podstawkę może się wydać dziwnym stwierdzenie że nie załapałyby się do w/w regulaminu. Ale oddajmy głos i zapytajmy się w którym to punkcie w/w regulaminu (o ile obowiązywałby w niniejszym konkursie) Kroniki Mutantów by się nie załapały? Co do Babel 13 zgoda.
Tak podejrzewałem, że pytanie pozostanie bez odpowiedzi. Co tylko utwierdza w przekonaniu, że można pisać nie widząc gry na oczy. ;)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”