[2008] Gry wojenne biorące udział w konkursie

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

W Szogunie też. :lol:
Tropię od rana polskie gry wojenne, które dotychczas naiwnie uważałem za zagraniczne eurogry i wychodzi mi, że Wikingowie firmy Albi pasuje jak ulał!
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1 ... gowie.html
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Przykro mi, ale Wikingowie są w Rebelu w zakładce "Strategiczne", a nie "Wojenne" :P więc odpadają :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

clown pisze:Przykro mi, ale Wikingowie są w Rebelu w zakładce "Strategiczne", a nie "Wojenne" :P więc odpadają :P
Podobnie jak Gra o Tron i Szogun!
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Tylko TiS Panowie!

Mozecie sie do mnie zglaszac co roku i Wam przedstawie zwyciezce przed glosowaniem :D
Moge nawet zaklady przyjmowac :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Comandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

W zeszłym roku były w konkursie polskie gry wojenne nie wydane przez TiS!
Oprócz laureatów był jeszcze Bonaparte i bodajże Lis Pustyni.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Ale mowimy o biezacym roku - w zeszlym przewidzialem zwyciestwo HB ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Comandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

No to ja też taki mądry byłem w zeszłym roku i w tym roku też mam faworyta, na którego zresztą nie zagłosuję!To nie takie trudne, tyle, że faworyci czasem zawodzą.
:rotfl:
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

clown pisze:NT ma już polską instrukcję :) i myślę, że w konkursie wygrałaby bezapelacyjnie :P
Z powodu polskiej instrukcji? ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

clown pisze:NT ma już polską instrukcję :) i myślę, że w konkursie wygrałaby bezapelacyjnie :P
Sam zaglosuje, jak wydrukuja Pllskie pudelko i komponenty.

Nie osmieszajcie argumentu bo to jego wagi nie zmniejszy.

Ustalenie bylo ze pelne polskie wydani gry zachodniej sie klasyfikuje do konkursu.
Kapitula wykladnie moze w tym roku zmienic, ale wg starej jest jak jest i smichy chichy tego nie zmienia.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Post autor: adalbert »

A dlaczego konkurs nie ma po prostu dwóch kategorii: najlepszej gry polskiej i zagranicznej albo jednej ogólnej, albo jednej polskiej i drugiej ogólnej (w tym polskiej). Przeciez nasz rynek nie wyda nigdy wiecej niż kilku tytułów rocznie. A tak ludzie zamiast zgłaszac propozycje i głosować, to leją wodę. Gdyby przyjąć formułę wspólną, to odpadłby problem z edycjami polskimi gier juz istniejących. Te edycje moznaby ewentualnie wyrózniać w ramach, nie wiem, dodatkowych wyróżnień, czy czegoś w tym rodzaju. zostałby jedynie problem: co jest, a co nie jest grą wojenną. Moim zdaniem styczen to troche szybko na taki konkurs - co, jesli gra wyjdzie w grudniu i nie jest jeszcze dobrze znana?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez adalbert, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Wg. mnie sporo racji jest w poście adalberta, ale chyba nie należy zmieniać koni w środku rzeki, a konkurs się już zaczął.
Ja dyskutuję, bo staram się poznać argumenty innych osób.Nie jest tak, że jak w zeszłym roku coś akceptowano to teraz musi być tak samo.Jeżeli coś może być lepiej to warto pomyśleć, czy nie pozmaieniać.Ale nic na siłę.
Wczoraj pojawił się głos Voldemorta, w sprawie celu nagrody.Moim zdaniem kluczowy, bo badanie fromalne, co jest polskie a co nie w sytuacji gdy 90% produktów na rynku posiada napis Made in China mija się z celem.Inna sprawa, czy akceptować ewidentne eurogry.
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Mam takie pytanie techniczne: ile osób (tj. Kapituła) będzie podejmować decyzję odnośnie Gry Roku? Bo ogłaszany na kilku forach plebiscyt na Książkę Historyczną Roku ----> http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=6331 przyciągnął aż 106 głosujących. Czy opinia tak znikomej liczby osób może stanowić miarodajną podstawę do nadania zaszczytnego tytułu Gry/Książki Roku?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Pablo, Kapituła będzie tylko ustalać, co bierze udział w Konkursie, a co nie. Potem liczyć głosy i ogłaszać wynik. To plebiscyt, a nie nagroda ekspercka! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Mnie interesuje, czy wystarcza polskie napisy na pudelku, zeby gra byla polska. Calkowicie serio pytam. Czy na przyklad, jesli ktos wyda po polsku (pelna lokalizacja zaleznych jezykowo elementow gry) jakas gre PhalanxGames to bedzie mogla wziac udzial w konkursie w przyszlym roku jako gra polska (mimo, ze opracowana przez niepolskiego autora, wydana na przyklad przez przedstawicielstwo zagranicznej firmy w Polsce a wydrukowana w Chinach)?

Prosze o powazna odpowiedz.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Andy pisze:Pablo, Kapituła będzie tylko ustalać, co bierze udział w Konkursie, a co nie. (...)
Rozumiem, rozpędziłem się nieco ;)
Andy pisze:(...)liczyć głosy(...)


I tutaj chodzi o to, aby była to jakaś miarodajna ilość.
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”