Planszowa Gra Wojenna Roku 2007

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To znaczy etap stwierdzania czy dana gra jest wojenną przeprowadzicie, w związku z tym, że nie będzie zapewne wątpliwości, po prostu to stwierdzicie i tyle. Ale nie będę się nad tym rozwodził, bo to w końcu (już) nie moja działka.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Raleen pisze:Dobrze, sądzę, że nie ma co dyskutować już o tym czy konkurs będzie.

Doprecyzowujmy szczegóły. Kapituła już jest: Takeo Takagi, wujaw, Andy, Darth Stalin, RyTo. Głosować będziemy chyba jednak według formuły, że każdy ma jeden głos i głosuje po prostu na jedną wybraną grę, którą uważa za najlepszą i tyle. Mój argument, który jeszcze nie padł, na rzecz tego jest taki, że poprzedni system powodował dużo zamieszania wśród nowych osób. Spotkaliśmy się z RAJem z dziwnymi pytaniami na innych forach. Trochę wytykano mu niepotrzebną zawiłość. Słusznie czy niesłusznie, ale jednak pewnej grupie osób wydało się to niepotrzebnym udziwnieniem, że nie głosuje się po prostu na jedną najlepszą gry tylko rozdziela punkty pomiędzy 3 gry.

Przede wszystkim jednak terminarz Panowie..
W kwestii głosowania i Twojej argumentacji usprawiedliwiającej zmianę systemu. Głosowanie na 3 gry w systemie 3 dla pierwszej, 2 dla drugiej i 1 dla trzeciej jest według Ciebie skomplikowany? Co to jest w ogóle za argument? Według mnie to jest zaleta, bo można zróżnicować swoje poparcie i wyróżnić więcej niż jedną grę.

Odrzucam koncepcję głosowania na jedną grę i modyfikowania zeszłorocznego systemu głosowania, który sie moim zdaniem sprawdził. Nikt w zeszłym roku nie podnosił w dyskusji argumentu o zawiłości tego systemu.

W związku z powyższym proszę o zrobienie ankiety, niech o systemie głosowania zdecyduja sami zainteresowani, tzn. głosujący.
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

O zmianach w regulaminie, czyli m.in. zmianach sposobu głosowania, będzie decydować Kapituła, wysłuchawszy opinii na forum. Tu akurat demokracja bezpośrednia nie jest wskazana.
Właśnie przygotuję propozycję wersji ostatecznej regulaminu, do wypowiedzenia się na jego temat Kapituły.
Ciasteczko po prostu mi się należy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Chevau-léger pisze:W kwestii głosowania i Twojej argumentacji usprawiedliwiającej zmianę systemu. Głosowanie na 3 gry w systemie 3 dla pierwszej, 2 dla drugiej i 1 dla trzeciej jest według Ciebie skomplikowany? Co to jest w ogóle za argument? Według mnie to jest zaleta, bo można zróżnicować swoje poparcie i wyróżnić więcej niż jedną grę.
Wiesz dla mnie skomplikowany nie jest, dla innych bywa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

wujaw pisze:Kraśnik jeszcze się nie ukazał, więc do tegorocznego konkursu nie wejdzie.
A szkoda, bo by było coś mocniejszego ze stajni TiS do głosowania. Choć jest w sumie Grunwald, a Kraśnik będzie reprezentował TiS w przyszłym roku ;)
wujaw pisze:Imperium z Bonaparte (eurogra, ale wojenna i historyczna)
No właśnie, bierze udział? Jest już jakaś zbliżona do ostatecznej lista gier?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Znam Bonapartego Imperium i uważam, że jak najbardziej powinien byc brany pod uwagę.
A jak chodzi o listę gier, to myślę, że dopiero jak wystartuje kalendarz poszczególnych etapów konkursu będzie ustalona ostateczna lista.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Bonaparte to jak najbardziej wojenna.

Nalezaloby sie zastanowic jednak czy w przypadku innych gier bierzemy pod uwage mechanike czy otoczke.

Tlumacze o co mi chodzi...

Moznaby zrobic Hanibal Rome vs Carthage o zbieraniu pokemonow. Dokladnie na tej samej mechanice tylko na kartach bitwy pokemony, i mapke inna z wodzami - trenerami pokemonow.
Gra zdecydowanie wojenna ale nic wspolnego temat nie ma z historia i wojna.

A moze byc gra Grunwald 1410 ze zgadywanka herbowa.

Na co kladziemy nacisk?
Bo rozne zaskakujace gry moga sie pokazac. Moze niekoniecznie w tym roku, ale dziwne sytuacje sie moga zdarzyc.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: JB »

ozy pisze:
wujaw pisze:Kraśnik jeszcze się nie ukazał, więc do tegorocznego konkursu nie wejdzie.
A szkoda, bo by było coś mocniejszego ze stajni TiS do głosowania. Choć jest w sumie Grunwald, a Kraśnik będzie reprezentował TiS w przyszłym roku ;)
Nie byloby. Mam jako takie pojecie, jak byl projektowany Krasnik a jak zostanie wydany. To po prostu dwie rozne gry. Ten wydany, po interwencjach WZ w przepisy i ilosc zetonow i po celowym jednak zrezygnowaniu Slawka z niektorych zasad (zapewne dla zachowania ich do czegos niezmodyfikowanego przez wydawce) bedzie po prostu "kolejna gra TiS" z wyjatkiem tego, ze OdB bedzie sie zgadzalo. No i moze mechanizm pozwalajacy na atak na bagnety sie chociaz zachowal, ale glowy nie dam, bo instrukcje tylko pobieznie przejrzalem. No i chyba bedzie mniej pytan do przepisow i watpliwosci.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Gra musi być wojenna, ale nie wiem czy nie byłoby lepiej, gdyby postawić na historyczność.

Wtedy część mniej by się czepiała.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Formuła wojenna to formuła wojenna i jest to jasna i oczywista formuła, a zgłaszałem swoje uwagi, bo wydawał mi się to ciekawy temat do dyskusji.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez wujaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wydaje się, że wszystkie wątpliwości zostały przesądzone w tą bądź w inną stronę, i wkrótce przejdziemy do właściwej części konkursu.

Dziś kończymy zgłaszanie gier.

Życzę Kapitule owocnych obrad i wytrwałej pracy, by konkurs przebiegł w tym roku równie sprawnie jak w roku poprzednim. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w kampanii informacyjnej dot. konkursu. Tym bardziej, że w tym roku nie stoję tak dobrze z czasem jak rok temu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ragozd
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: czwartek, 20 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Warszawa, Kielce

Post autor: ragozd »

Moze jestem za wygodny, ale informacvja ze glosuje sie mailem lub PW nie jest zbytnio podkreslana i ginie w innych informacjach. Ja osobiscie czekalem na ankiete :)
Czy informacje o glosowaniu mozna zamienic na autorstwo gry planszowe roku? wtedy glosowanie przez PM-ke bedzie duzo prostsze :)
Żeby życie miało smaczek, raz planszówka, raz bitewniaczek
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Rozesłałem masowego maila z informacją o konkursie, więc sądzę, że teraz wszystko zacznie kręcić się szybciej. Jednocześnie przydałoby się rozkleić info o konkursie...

Ragozd
Jak mam podkreślić tę informację. Zaproponuj ew. nowy tekst newsa.
Ankieta nie byłaby dobra z tego względu, że uwidacznia ile głosów padło na którą z gier co może wpływać na późniejsze wyniki.
Czy informacje o glosowaniu mozna zamienic na autorstwo gry planszowe roku? wtedy glosowanie przez PM-ke bedzie duzo prostsze :)
Tego nie rozumiem, tzn. tego o co Ci chodzi? Co należy zamienić na co?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ragozd
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: czwartek, 20 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Warszawa, Kielce

Post autor: ragozd »

Autora wypowiedzi - z Raleen na gra planszowa roku. Wtety wciskajac PW glosuje sie. O to samo prosil Ozy w innym watku.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez ragozd, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeby życie miało smaczek, raz planszówka, raz bitewniaczek
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Rozklejałem jeszcze dziś newsa po paru witrynach, tak że sądzę, że uda się dotrzeć do wszystkich potencjalnych zainteresowanych. Ostatnie niedobitki co najwyżej w poniedziałek.

A jak przebiega konkurs Szanowna Kapituło?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”