Nowy Space Hulk

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Nowy Space Hulk

Post autor: Raleen »

Był kiedyś dobry film i chyba jeszcze lepsza gra komputerowa o tym tytule, teraz ma się ukazać planszówka. Tu strzępy informacji:

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod210009a

Są obawy, że gra będzie limitowana, ale chyba jednak wydawca się na to nie zdecyduje.

2nd edition rulebook :
http://www.boardgamegeek.com/filepage/2266
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Cieszę się, że wychodzi druga edycja tej gry, szkoda że dopiero teraz :>
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

:D pamietam jak dostalem gre w 91 roku jako prezent z zagramanicy - bylem krolem osiedla chociaz wtedy niewiedzialem co to spacemarines i tyrki :P swoja droga ladne figurynki (w porownaniu z tymi termosami normalnymi z gw)
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja ściągnąłem sobie zasady, jeden kolega w Agresorze ma i widziałem co nieco, więc mam nadzieję za jakiś czas spróbować :) . Komputerówkę za to trochę pamiętam. Klimacik miała niezły.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
kuba084
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 11:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: kuba084 »

Miałem polskie wydanie i jak na podstawkę to była średnia , jakbym grał w szachy w klimacie obcego ;') Z grą było nieco lepiej , pykałem na amidze swego czasu , polecam drugą część wydaną na PC i PSX .
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

O tak, ja też pamiętam tą wersję amigową. Pamiętam jak do niektórych gier trzeba było zmieniać dyskietki w trakcie, żeby załadować np. nowe misje albo coś tam innego :) . Ech to były czasy XD .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Gra jest klimaciarska

byl kiedys taki modol napisany do grania w nia przez email kapitalny

gralem tylko w to, wersje papierowa mialem w reku ale nie gralem w nia.

Tu genialne figurki sa
duzo fajniejsze niz ich odpowiedniki do bitewniaka.

Ale cena odstrasza
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

W 1 edycji byly klasyczne genokrady ktore od 89 do 2005 sie nie zmienily
i w 89 byly swietne

i staruskie termosy ktore mialy reke wtopiona w cialo (w dodatku byli librariani z doczepianymi oboma ale w lokciu - te modele sie bardzo zestarzaly, ale w pierwszej polowie lat 90 tyc hnie byly zle
Obrazek
po lewej, po prawej to konwersja lekka (asalut canon dodany nowozytny)

w 2 edycji ci sami genokradzi i nowi terminatorzy 4 czesciowi, ale bez wyrazu. Wygladali jak metale ale bez dodatkow, tacy goli byli, metale z epoki bily ich na glowe

Teraz nie ma metalu, i terminatory sa swietne w plastiku, ale odwrotnie do 2 edycji w porownaniu do tych codek nie maja za grosz charakteru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”