Naval Battles

Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Naval Battles

Post autor: Pan P »

Gra karciana " symulujaca " starcia flot nawodnych 6 panstw uczestniczacych w II ws. ( Japonia, USA, Wlk. Brytania, Francja, Wlochy, Niemcy ). Wykazuje pewne podobienstwo do gier bitewnych, ma sie 25 pkt. za ktore kupuje sie okrety ktore utworza nasza Task Force ;). Kazdy okret w zaleznosci od swojej sily lub mozliwosci kosztuje inaczej ( cena okretu to rowniez jego wytrzymalosc ). Po wybraniu floty dzieli sie flote na 1-3 rzedow. Po czym bierze sie karty akcji ( ostrzal, ataki torpedowe, lotnicze, posliki, itd. ). Jeden etap jest podzielony na 4 fazy :
- Faza reorganizacji
- Faza x ( nie pamietam ;) ale powiem tak ze w czasie gry wogole jej nie uzywalem, ani moj przeciwnik )
- Faza walki ( gdy nastepoje nasza faza walki przeciwnik ma swoja faze obrony i na odwrot )
- Faza obrony.

W fazie reorganizacji dokonujemy wprowadzenia posilkow ( w kartach akcji mozna wylosowac karte ktora daje punkty za ktore mozna kupic okrety ), zmiany szyku lub naprawy uszkodzonych okretow.

Faza walki polega na polozeniu kart ostrzalu na okretach np: okret dysponuje dzialami 6", mamy karte ktora pozwala na uruchomienie tych dzial to kladziemy ja tym okrecie. Ale trzeba pamietac o tym ze wiele broni ma krotki zasieg, to znaczy ze z pierwszego rzedu moga atakowac tylko pierwszy rzad przeciwnika, dlatego tez tak wazne jest ustawienie. Obronca ma karty ktore moga zablokowac nasz atak np: uniemozliwic wybranemu okretowi korzystania z jakiejs broni lub wogole. Nastepnie atakujacy kladzie karty ostrzalu na wybranych okretach obroncy, jesli obronca nie zaneguje ataku to ten atak " wchodzi " i od sily okretu odejmuje sie obrazenia wypisane na karcie ostrzalu. Jesli ostrzelany okret to przezyl to karte ostrzalu kladzie sie pod okret. Sa wyjatki, zeby zaatakowac kogos torpeda to trzeba wykonac rzut, atak samolotu jesli powiedzie sie test to automatycznie niszczy okret przeciwnika.

Gra sie do zatopienia przez kogos 25 pkt. floty.





Gral ktos w ta gre ? Ma ktos jakies uwagi ?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Wygląda to na podobny pomysł do zastosowanego tutaj choć EinS jest mniej skomplikowana :


www.boardgamegeek.com/game/264

Żona potrafi ze mną w pięknym stylu wygrać w tę grę :)
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Sliczniutka ta gra, no i sa zaglowce :) Moglbys ta gre zaprezentowac, no i podac koszt ? No, no masz bardzo zdolna malzonke, tylko pogratulowac :)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Koszt tej gry dla mnie wyniósł 0 złotych . Zamówiłem daaaaawno u upragnioną "Wooden Ships & Iron Men" - nieistniejącej już firmy Avalon Hill :cry: ) za pośrednictwem "Robsona" R. Gołębiewskiego. Ponieważ realizacja zamówienia uległa drastycznemu opóźnieniu w ramach "gestu hnadlowego" chcąc mi zrekompensować stres zwiazany z długim czasem oczekiwania podarowano sympatyczną Enemy in Sight. Przeleżała dlugo na półce aż wpadłem na pomysł ,ze jest to świetna gra utrwalajaca pozytywny stosunek do mojego hobby u mojej kochanej małżonki.
A propos osiagnieć żony pozwole sobie w innym miejscu :arrow: Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego umiescić Replay -( premiera replaya była na Forum Scieżek Chwały, krótko po nabyciu gry)
Nie mam niestety skanera ,zeby lepiej zaprezentować wizualnie grę.Chyba że mam o niej opowiedzieć ?
W związku z upadkiem Avalonu należy poszukiwać gry na Ebayu .
pozdr.
miras23
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:08
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: miras23 »

faza x to faza przygotowania, wbrew pozorom jest ona uzywana

cena okretu to nie to samo co jego wytrzymalosc, sa dwie liczby dla okreslenia tych parametrow
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Dzieki miras za errate, zawsze najtrudniej zapamietuje przepisy.
miras23
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:08
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: miras23 »

hehe, i tak jestem pod wrazeniem twojego opisu gry tylko po jednej zagranej partii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”