Wings of War (Galakta)

BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: BEF Hero »

Andy, to miód na moje uszy !!!
Bombowce z I wojny... well, piękna sprawa... Ale ja chcę polatać Gladiatorem albo I-16... :D
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Polatasz bombowcami, polatasz i dwupłatami albo I-16. Wiedziałem, że Cię te wieści ucieszą. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Sam czekam na gigantów przestworzy, bo bardzo lubię ten system karciano-lotniczy. Mam nadzieję, że Rebel sprowadzi wystarczającą ilość egzemplarzy, aby i dla mnie starczyło (cobym z zagranicy nie musiał :) )

Pozwolę sobie nieco jednak skierować temat w inną stronę. Kiedyś odczuwałem brak modułu Vassal do gry - ktoś tam kiedyś próbował, ale z tego co wiem - nie wyszło to poza fazę prototypu.

Niedawno dostrzegłem, że pojawiła się gra flash o mechanice zbliżonej do "Wingsów" - Steambirds. Nie lubię grać sam w karcianą wersję - tu mogę sobie przynajmniej trochę polatać.

http://armorgames.com/play/5426/steambirds

Kurcze, chyba muszę na jakiś konwent albo inny zjazd zabrać swoje zestawy WoW - taka fajna gierka, a jakoś moi krakowscy znajomi nie reflektują ;)
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Dobre, wciągnęło mnie i przeszedłem. Bonusowe misje zabójcze, ale da radę.
W Wingsy możemy kiedyś pograć na konwencie w Warszawie lub Niepołomicach.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

W Bardzie ładna obniżka na różne gry. Zauważyłem np. boostery i miniatury do WoW poniżej 30 PLN! Np. tu: http://www.bard.pl/?act=showProduct&cat ... =_product1
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

Czy ktoś z kolegów spotkał się z jakimiś tabelkami dotyczącymi liczb samolotów w trakcie I wojny światowej dla konkretnych państw - wyprodukowanych, straconych oraz posiadanych w danym momencie? Chętnie bym popatrzył na takie dane.
ziaro
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 27 marca 2010, 13:12
Lokalizacja: bytom

Post autor: ziaro »

Witam

Ostatnio zainteresowałem się Wings of War i planuje zakup tej gry. Myślę, że kupił bym od razu parę opcji gry.

Chciałem się zapytać dlaczego są takie różnice cenowe. Na Rebel oraz Bard ceny osiągają około 120 złotych za jedna podstawową wersję natomiast w innych sklepach bądź allegro ceny wahają się w granicach 70-80 złotych.

Czy wiecie skąd takie różnice? Jaki sklep do kupna polecacie nie patrząc lub patrząc na cenę?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez ziaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Może te tańsze to resztki nakładu "polskiej" wersji gry (z polską instrukcją), wydanej przez Galaktę?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

Andy pisze:Może te tańsze to resztki nakładu "polskiej" wersji gry (z polską instrukcją), wydanej przez Galaktę?
Dokładnie tak - jest podane, że to polska wersja. Właśnie myślę o zakupie na Allegro, ale po przeczytaniu tego całego tematu wiem, że z Famous Aces był kiedyś problem (brakująca karta o ile dobrze pamiętam). Potem to poprawili chyba, ale nie ma gwarancji, że sprzedawana na Allegro wersja jest ok. A podejrzewam, że pytanie o to sprzedawcy mija się z celem, bo pewnie się nie orientuje, więc przekonac się można dopiero po otwarciu pudełka...
Awatar użytkownika
Szyderca
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 11:42
Lokalizacja: ty mieszkasz?
Kontakt:

Post autor: Szyderca »

Albert Warszawa pisze:Czy ktoś z kolegów spotkał się z jakimiś tabelkami dotyczącymi liczb samolotów w trakcie I wojny światowej dla konkretnych państw - wyprodukowanych, straconych oraz posiadanych w danym momencie? Chętnie bym popatrzył na takie dane.
Może to na początek: http://www.theaerodrome.com/aircraft/statistics.php.
Nieco inne dane dla 1914: http://www.spartacus.schoolnet.co.uk/FWWaircraft.htm.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 20:27 przez Szyderca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

Szyderca pisze:
Albert Warszawa pisze:Czy ktoś z kolegów spotkał się z jakimiś tabelkami dotyczącymi liczb samolotów w trakcie I wojny światowej dla konkretnych państw - wyprodukowanych, straconych oraz posiadanych w danym momencie? Chętnie bym popatrzył na takie dane.
Może to na początek: http://www.theaerodrome.com/aircraft/statistics.php.
Wielkie dzięki, dobry człowieku :) A są gdzieś bardziej szczegółowe dane?
Awatar użytkownika
Szyderca
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 11:42
Lokalizacja: ty mieszkasz?
Kontakt:

Post autor: Szyderca »

Kiedyś tym tematem interesowałem się dość mocno (jak na mnie) i wydaje mi się, że widziałem znacznie bardziej szczegółowe dane. Możliwe jednak, że nakładają mi się obrazy informacji o poszczególnych modelach samolotów i stratach z nimi związanymi...
Moje zainteresowanie tematem było związane z graniem w Canvas Eagles (polecam) i jako, że od dłuższego czasu nie gram, umarło śmiercią naturalną. Jak uda mi się coś wygrzebać, to dam znać.
Osprey sporo wydaje na ten temat, ale też raczej o poszczególnych modelach samolotów, a nie dane ogólne.
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

Szyderca pisze:Kiedyś tym tematem interesowałem się dość mocno (jak na mnie) i wydaje mi się, że widziałem znacznie bardziej szczegółowe dane. Możliwe jednak, że nakładają mi się obrazy informacji o poszczególnych modelach samolotów i stratach z nimi związanymi...
Moje zainteresowanie tematem było związane z graniem w Canvas Eagles (polecam) i jako, że od dłuższego czasu nie gram, umarło śmiercią naturalną. Jak uda mi się coś wygrzebać, to dam znać.
Osprey sporo wydaje na ten temat, ale też raczej o poszczególnych modelach samolotów, a nie dane ogólne.
Dzięki raz jeszcze, gdybyś znalazł coś więcej to daj znac.
Co do Ospreya to faktycznie - wydał ok. 40 szczegółowych pozycji o I-wojennym lotnictwie, natomiast w ich ofercie brakuje właśnie bardziej ogólnej książki. Co oczywiście nie oznacza, że brak takich pozycji na rynku, ale na razie nie posiadam nic niepolskojęzycznego na ten temat.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Chyba jeszcze nie podawałem składu "osobowo-samolotowego" nowych booster- i squadron packów, które mają być gotowe jeszcze w maju (razem z Flight of the Giants). A jeśli podawałem, to sobie przypomnimy ;)

I wojna światowa

Hit an Run
SPAD VII Capitaine Georges Guynemer N3 Aviation Militaire
SPAD VII Lieutenant Armand de Turenne 48me Escadrille Aviation Militaire
SPAD VII Caporal Eugene Bullard SPA 85 Aviation Militaire
SPAD VII Lieutenant Alberto Lello Portela SPA 124 Aviation Militaire
SPAD VII Caporal Vilém Stanovský SPA 158 Aviation Militaire
SPAD VII Sous-Lieutenant Georges Lachmann N581 Aviation Militaire
SPAD VII Captain William Jack Cochran-Patrick 23 Squadron Royal Flying Corps
SPAD VII Lieutenant Howard De Havilland 30 Squadron Royal Flying Corps
SPAD VII Sous-Lieutenant Charles Cislet 5è Escadrille de Chasse Aviation Militaire
SPAD VII Captain Robert Soubiran 103rd Pursuit Squadron United States Air Service
SPAD VII Sergent-chef Hodiera 523 Escadrille Srpska Avijatika
SPAD VII Tenente Ernesto Cabruna 77a Squadriglia Regio Esercito
SPAD VII Capitano Francesco Baracca 91a Squadriglia Regio Esercito
SPAD VII Podpraporshik M. I. Zembelevich 4-yj Korpusnoj Aviacionyj Otriad Imperatorskij Voenno-vozdusnyh Flot
SPAD VII Hauptmann Eduard Ritter von Schleich Jasta 21 Luftstreitkräfte
SPAD VII Leutnant Rudolf Friedrich Otto Windisch Jasta 32b Luftstreitkräfte
SPAD VII - 1st Fighter Detachment Northern Hydro-aviation Battalion, North Dvina front
SPAD VII podporucznik Mieczyslaw Sylwester Garsztka 7 Eskadra Lotnicza Wojska Lotnicze
SPAD VII - Getmanat and Directroija Povitrovvi Fl'ot
SPAD VII Nadporučík Josef Pospísil 2. letecká setnina Ceskoslovenske Letectvo
SPAD VII Lochias Christoforos Stavropoulos Mira B Aeroporiki Ipiresia Stratou
Aviatik D.I Hauptman Karl Sabeditsch Fluggeschwader I Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Aviatik D.I Oberleutnant in der Reserve Bela Macourek Flik 1J Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Aviatik D.I Zugsfuhrer Franz Körty-Lalitz Flik 17D Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Aviatik D.I Offizierstellvertreter Frigyes Hefty Flik 42J Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Aviatik D.I Oberleutnant Frank Linke-Crawford Flik 60J Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Aviatik D.I Korporal Adolf Vizinger Flik 74J Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Aviatik D.I Korporal Milan Soviansky Flik 74J Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Aviatik D.I Flieger Feldwebel Karl Turek Flik 74J Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Aviatik D.I Feldpilot Korporal Josef Kunze Flik 74J Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Aviatik D.I Janko Colnar - Letalska Stotnija Ljubljana
Crossfire
Bristol F2B Fighter Lieutnant Andrew Edward McKeever
Sergeant Leslie Archibald Powell 11 Squadron Royal Flying Corps
Bristol F2B Fighter Captain Alfred Clayburn Atkey
Lieutnant Charles George Gass 22 Squadron Royal Flying Corps
Bristol F2B Fighter Lieutnant Keith Rodney Park
Aircraftman 2nd Class H. Lindfield 48 Squadron Royal Flying Corps
Bristol F2B Fighter - 39 Squadron Royal Flying Corps
Bristol F2B Fighter Capitain D. W. Rutherford
Lieutnant J. McElligot 1 Squadron Australian Flying Corps
Bristol F2B Fighter - - Koninklijke Luchtmacht
Bristol F2B Fighter porucznik Wacław Makowski
podporucznik Robert Vanderauvera 1 Eskadra Wywiadowcza Wojska Lotnicze
Bristol F2B Fighter - - Fuerza Aerea Mexicana
Rumpler C.IV - 2.Marine Feld Flieger Abteilung Luftstreitkräfte
Rumpler C.IV - - Luftstreitkräfte
Rumpler C.IV - - Luftstreitkräfte
SAML S.2 Tenente Innocenzo Paroli e Tenente Livio Palazzi 113a Squadriglia Regio Esercito
SAML S.2 Capitano Mario Reboa e Capitano Silvio Morelli 115a Squadriglia Regio Esercito
SAML S.2 Caporale Giovanni Burigotto e Tenente Attilio Poppi 118a Squadriglia Regio Esercito
Phönix C.I Zugsführer Max Kauer e Oberleutnant Arnold Barwig Flik 28D Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Phönix C.I - - Kaiserliche und Koenigliche Luftfahrtruppen
Phönix C.I - 1st Fighter Detachment Letalska Stotnija Ljubljana
Phönix C.I - - Ceskoslovenske Letectvo

II wojna światowa

The Last Biplanes
Gloster Sea Gladiator Mk.I Flight Lieutenant George Burges Hal Far Flight Royal Air Force
Gloster Sea Gladiator Mk.I Squadron Leader Alan C. Martin Hal Far Flight Royal Air Force
Gloster Sea Gladiator Mk.I Flying Officer William Joseph Woods Hal Far Flight Royal Air Force
Gloster Gladiator Mk.I Squadron Leader Marmaduke Thomas St John Pattle 80 Squadron Royal Air Force
Gloster Gladiator Mk.I Major 'Arthur' Chin Shui-Tin 28 Squadron Chung-Hua Min-Kuo K'ung-Chün
Gloster Gladiator Mk.I Mayór aviátsii J. Kowas Tautline Eskadrille Voenno-Vozdushnye Sily
Gloster Gladiator Mk.I - 4 Squadron Royal Iraqi Air Force
Gloster Gladiator Mk.II Lieutenant Colonel Brian John Lister Boyle 1 Squadron South African Air Force
Gloster Gladiator Mk.II Squadron Leader Alan Hill Boyd 3 Squadron Royal Australian Air Force
Gloster Gladiator Mk.I Luutnantti Håkan Strömberg 1/LeLv 16 Suomen Ilmavoimat
Gloster Gladiator Mk.II Löjtnant Per-Johan Erik Salwén Flygflottilj 19 Suomen Ilmavoimat
Gloster Gladiator Mk.I Luutnanti Jørn Juul Ulrich Lentolaivue 26 Suomen Ilmavoimat
Gloster Gladiator Mk.I Lieutenant Dag Krohn Jagevingen Kongelige Norsk Hæren Luftforsvaret
Gloster Gladiator Mk.I 1er Sergent Henry Winand 1/I/2 Armée de l'air
Gloster Gladiator Mk.II Flight Lieutenant Mohammed Abou Zaid 5 Squadron Royal Egyptian Air Force (al Qúwa al Dzavíja al-Misríja al-Malikíja)
Gloster Gladiator Mk.I Sminagos Anastasios Bardivilias 21 Mira Dioxeos Ellinikí Vasilikí Aeroporía
Fiat Cr.42 Capitano Giulio Anelli 85a Squadriglia Regia Aeronautica
Fiat Cr.42 Sergente Maggiore Luigi Gorrini 85a Squadriglia Regia Aeronautica
Fiat Cr.42 Tenente Giulio Cesare Giuntella 85a Squadriglia Regia Aeronautica
Fiat Cr.42 Sergente Vito Rinaldi 94a Squadriglia Regia Aeronautica
Fiat Cr.42 Tenente Mario Visentini 412 Squadriglia Aut. C.T. Regia Aeronautica
Fiat Cr.42 Capitano Francesco Sforza Squadriglia Speciale Iraq Regia Aeronautica
Fiat Cr.42 CN Capitano Giorgio Graffer 365a Squadriglia Regia Aeronautica
Fiat Cr.42 Lieutenant Charles J. J. Goffin 4eme Escadrille Armée de l'air
Fiat Cr.42 Capitaine Marcel Finance Groupe de bombardement n°2 Bretagne Forces Aériennes Françaises Libres
Fiat Cr.42 Föhadnagy György Uszjászy 1/3. vadászszázad Magyar Királyi Honvéd Légierö
Fiat Cr.42 CN Feldwebel Horst Gressler 2./NSGr.9 Luftwaffe
Revolution in the Sky
Polikarpov I-16 typ 6 Comandante de Aviácion Frank Glasgow Tinker 1 Escuadrilla de Moscas Fuerza Aérea de la República Española
Polikarpov I-16 typ 10 Capitán José Maria Bravo Fernandez 3 Escuadrilla Fuerza Aérea de la República Española
Polikarpov I-16 typ 10 Teniente Antonio Arias 4 Escuadrilla Fuerza Aérea de la República Española
Polikarpov I-16 typ 10 Comandante de Aviácion Joaquin Garcia Morato Ala 11 Fuerza Aérea Nacionales
Polikarpov I-16 typ 5 Zhong Wei
Liu Chi-Sheng 21st Chungtui, IVth Tatui Chung-Hua Min-Kuo K'ung-Chün
Polikarpov I-16 typ 10 Zhong Xiao Yang Meng-ch’ing 24th Chungtui, IVth Tatui Chung-Hua Min-Kuo K'ung-Chün
Polikarpov I-16 typ 18 - Russian Volunteers Unit Chung-Hua Min-Kuo K'ung-Chün
Polikarpov I-16 typ 5 Mayór aviátsii Fiodor Zakharowitch Kalugin 21 IAP Voenno-Vozdushnye Sily
Polikarpov I-16 typ 10 Leytenánt aviátsii Gennadii DmitriyevichTosokolayev 4 GvIAP Voenno-Vozdushnye Sily - Karsnoznamenniy Baltijski Flot
Polikarpov I-16 typ 17 Stárshiy leytenánt aviátsii Mikhail YakovlevichVasiliev 4 GvIAP Voenno-Vozdushnye Sily - Karsnoznamenniy Baltijski Flot
Polikarpov I-16 typ 24 Leytenánt aviátsii G. G. Guriakov 4 GvIAP Voenno-Vozdushnye Sily - Karsnoznamenniy Baltijski Flot
Polikarpov I-16 typ 29 Starshiná Perevera Moskow PVO Voenno-Vozdushnye Sily
Polikarpov I-16 typ 24 Kapitán aviátsii.Boris Feoktistovich Safonov 72 IAP Voenno-Vozdushnye Sily
Polikarpov I-16 typ 24 Leytenánt aviátsii Krichevskyi 245 IAP Voenno-Vozdushnye Sily
Polikarpov I-16 SPB Kapitán aviátsii Arseniy Shubikov 2 eskadrilia, 32 IAP, 62 IAB, Tchornomorskiy Flot Voenno-Vozdushnye Sily
Polikarpov I-16 typ 6 - Lentolaivue 30 Suomen Ilmavoimat
Polikarpov I-16 typ 29 Locotenent aviator Gheorghe Popescu-Ciocănel Escadrila 19 Observaţie Aeronautica Regală Română
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Nowe zestawy i boostery nieco się opóźniają, ale za to docierają różne szczegóły. Andrea właśnie ujawnił rolę nowych elementów (managing cards), które pojawią się w Flight of the Giants:
A managing card lists all the crew members and their role, and counters and markers are used on it to keep track of wounded crew members, and of movement of gunners from one position to the other when there are more than one forthe same person, and little things like these. They depend on each specific plane and its historical characteristics.
Bardzo mnie to ucieszyło, bo przypomina rozgrywaną równolegle kampanię w B-29 Superfortress. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”