Wings of War (Galakta)

drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Wings of War (Galakta)

Post autor: drab »

Turniejowo czyli sprawiedliwie - takie same karty manewrów, dobrane, wyselekcjonowane karty w tali uszkodzeń (punkty i bez wybuchów).
leliwa pisze:Najprawdopodobniej ostatnia, bo gracze raczej chca się skupić na swoich rozgrywkach i nie odrywać się od nich.
Rozumiem, Wings of War ze względu na prostotę i krótki czas rozgrywki była przerywnikiem między dłuższymi tytułami.

Poniżej napiszę coś, aby w części usprawiedliwić trochę siebie, a trochę sam system, który mógł się znudzić.
Jako ten, który wychował się na na grach planszowych i heksach (gry Dragona itp.), ciągnęło mnie trochę w stronę gier bitewnych, aby zobaczyć jak się w to gra. Wings of War jako typowa planszówka (gra karciana) jest płaska, ale absolutnie mi to nie przeszkadzało i bardzo dobrze się przyjęła. Nadrabiała grafiką i oddaniem ruchu w przestrzeni (co prawda w dwu wymiarowej). Dlatego nastąpiło coś chyba było nieuniknione - mianowicie wszedłem w system figurkowy Wings of Glory.
I tak oto zauroczenie trwa nadal.
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
kolosm
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 5 marca 2016, 20:20
Lokalizacja: Rybnik, Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times

Re: Wings of War (Galakta)

Post autor: kolosm »

Odgrzebiemy!
Ktoś w to jeszcze grywa?
Właśnie odkrywam z synem 2 podstawki WW I oraz Dow z WW II i jest to arcysympatyczne :) Szybko się rozkłada, dosyć płynnie gra, no bomba!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Wings of War (Galakta)

Post autor: Raleen »

Grywają ludzie tylko w wersji figurkowej. Jest nawet liga międzynarodowa.
Do nas do klubu trafił człowiek zaangażowany w temat, który bierze udział w tej zabawie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Wings of War (Galakta)

Post autor: BEF Hero »

Grywam. Raczej w wersję pierwszowojenną, ale tylko karty. Figurek nie lubię. Mam wszystko co ukazało się w wersji karcianej.
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”