W imieniu Ziemi (Encore)

Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

W imieniu Ziemi (Encore)

Post autor: Chevau-léger »

Do dzisiaj żałuję, że to "przehandlowałem". Trudno mi dziś coś wspomnieć o mechanice-chyba nie była jakaś porażająca, ale gra miała fajny klimat. Działania grupki komandosów w okręcie wojennym obcych-zawsze pod presją czasu i ogromnej przewagi liczebnej wrażych sił.

Recenzja gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 21:37 przez Chevau-léger, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Jakos sie nie moglem przekonac po poznaniu zasad.
Gre sprzedalem praktycznie nie nienaruszona i nie zaluje.
Tylko sie kurzyla 10 lat, a tak moze ktos zagra, a ja przetransferowalem kase na cos nowszego ;>
Awatar użytkownika
WP
Porucznik
Posty: 567
Rejestracja: środa, 9 sierpnia 2006, 07:48
Lokalizacja: Płock

Post autor: WP »

Gry ENCORE miały w sobie to "COŚ". :D
si vis pacem, para bellum
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Przede wszystkim były PIERWSZE (u nas). :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Gustavus
Warrant Officer
Posty: 830
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 18:36
Lokalizacja: Włochy ;)

Post autor: Gustavus »

Taaa ale w sumie nie były złe.
Do dziś wspominam "z łezką w oku" Labirynt Śmierci, Gwiezdnego Kupca i Bogów Wikingów.
Zeppelin, flieg,
Hilf uns im krieg,
Flieg nach England,
England wird abgebrannt,
Zeppelin, flieg.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

O Gwiezdnym Kupcu jak by ktoś coś więcej napisał, byłbym zobowiązany :)

Tematy o innych są po części już po zakładane.

Bogów wikingów np. znam dobrze i coś naskrobałem swego czasu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Raleen pisze:O Gwiezdnym Kupcu jak by ktoś coś więcej napisał, byłbym zobowiązany :)
Jak znajdę chwilkę, to chętnie napiszę, bo jest o czym.
Na razie tylko jedna kwestia: gdzieś czytałem, że to plagiat jakiejś zachodniej gry. Czy ktoś z Was zetknął się z domniemanym oryginałem?

Jakbyś chciał kiedyś Rysiu zobaczyć GK (bo o graniu to raczej nie ma mowy na jednej sesji), to chętnie przyniosę do Klubu. Muszę tylko odszukać przynajmniej część żetonów (plansza i instrukcja są na pewno! :) )
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Chyba widziałem, ale tylko części tak że chętnie obejrzę - to już się jakoś umówimy.

Jakaś krótka recenzja by się przydała. To stara gra, ale uznawana za jedną z lepszych spośród niewojennych, dlatego wydaje mi się, że warto.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Nie psujcie takiego tematu :wink: rozważaniami o tej ekonomicznej grze-w to się po prostu nie dało grać-jakieś wykresy podziałki, hektatransy, fuj,wstrętne :evil: ...jedynie opowiadanie do którego ta gra jest dodatkiem sie jakos broni (trzeba wziąć poprawke na to, że nie lubię gier ekonomicznych, jeno strategie wojenne z krwi i kości :wink: )
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

A Labirynt Śmierci i Bogowie Wikingów...bardzo fajne gry Encore skądinąd. :wink:
gsg80
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 12:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: gsg80 »

Andy: to polska wersja gry Star Trader, wydana bodajże bez licencji.

http://boardgamegeek.com/game/3534
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Dzięki! Przejrzałem zdjęcia na BGG i to jest rzeczywiście dokładnie ta sama gra. Jest nawet zdjęcie okładki nielegalnego polskiego wydania (polska okładka zresztą znacznie lepsza od oryginalnej :) ).

Tu: http://www.nest.republika.pl/kupiec.html bardzo dobra i skondensowana recenzja Gwiezdnego Kupca.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Odświeżam temat, jako że z Silverem szykujemy się do odświeżenia gry :) .

Ktoś coś jeszcze pamięta, poza tym, co zostało powiedziane w wątku? Porady, jak grać, żeby wygrać też mile widziane ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6597
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Post autor: Darth Stalin »

Zasoby Płockiej Strategii obejmują także Gwiezdnego Kupca, Labirynt Śmierci tudzież Bogów Wikingów oraz Wojnę o Pierścień :>

A ściągnięte z internetu elektroniczne wersje :> gier Encore to ja mam do dzisiaj gdzieś pochowane na dysku - bardzo ładnie pozipowane żetony, i plansze, chociaż chyba nie było wszystkich instrukcji...
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Ja mam dziewiczy egzemplarz Bogow Wikingow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”